Menu Zamknij

Do Play na razie bez obniżek…

Operatorzy komórkowi oraz stacjonarni nie kwapią się szybko do podpisania aneksów do umów o połączeniu sieci szczegółowo regulujących kwestie wzajemnych rozliczeń. Od 1 stycznia miała obowiązywać stawka hurtowa – 8,26 groszy za każde 60 s. połączenia, które wymusiła na operatorach decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej z grudnia zeszłego roku. 

Decyzja UKE miała pozwolić z jednej strony na obniżenie kosztów ponoszonych wzajemnie przez operatorów oraz zrównywała także stawki do Play. Poprzednie stawki, które obowiązywały przez ostatnie kilka lat, pozwoliły na szybsze tempo rozwoju nowego wówczas operatora. Jak komentują zgodnie wszyscy operatorzy na razie rozmowy na temat aneksów do umów są prowadzone i nie wiadomo, kiedy zostaną ostatecznie podpisane i zaczną realnie obowiązywać.

Inną kwestią jest jednak stawka oferowana klientom w poszczególnych ofertach – Plus, T-Mobile i Orange do tej pory różnicowały ceny połączeń do Play. Zrównanie stawek za połączenia kierowane do Play powinno spowodować obniżenie cen oferowanych za połączenia do Play u innych operatorów.  Problem jednak w tym, że UKE nie może wprost regulować cen detalicznych, a więc tych oferowanych klientom. Może się zatem okazać, że przeciętny klient telekomów w Polsce jeszcze wiele miesięcy będzie przepłacał za połączenia do Play.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *