Menu Zamknij

Visa w Polsce stawia na płatności zbliżeniowe, mobilne i usługę V.me

Visa Europe poinformowało, że w tym roku nastąpi wzrost liczby transakcji zbliżeniowych oraz wprowadzona zostanie  usługa ‘portfela elektronicznego’ V.me – który umożliwi korzystanie z środków na koncie także w urządzeniach mobilnych.

Jeszcze w tym roku Visa Europe wprowadzi do Polski usługę „V.me” – odpowiednik elektronicznego portfela, dzięki któremu będzie można ‘podpiąć’ kartę konto bankowe (kartę Visa) w profilu V.me – usługa ma pozwolić na korzystanie z środków na rachunku bankowym (lub kredytowym) przy płatnościach w sieci lub np. urządzeniach mobilnych (np. z wykorzystaniem NFC).

W przyszłości możliwe będzie korzystanie z środków na rachunkach bankowych bez potrzeby wydawania przez banki kart na nośnikach plastykowych. Funkcjonalność karty ma zapewnić usługa V.me i technologia NFC wykorzystywana w smart fonach lub innych urządzeniach mobilnych.

Polska będzie jednym z pierwszych rynków V.me  po wprowadzeniu jej w trzech krajach zachodniej Europy.

Podczas konferencji prasowej Małgorzata O’Shaughnessy – odpowiadająca m.in. za rozwój Visa Europe w Polsce, powiedziała, że prowadzone są intensywne prace z bankami i wkrótce trzy duże banki detaliczne wdrożą usługę płatności mobilnych Visa. Do wdrażania płatności mobilnych Visa technicznie gotowe są wszystkie banki członkowskie Visa w Polsce wydające karty zbliżeniowe (jest obecnie 27 takich banków). Za każdym razem decyzja biznesowa o włączeniu usługi zależy od konkretnego banku.

Polska będzie jednym z pierwszych rynków europejskich, na których zadebiutuje V.me. Po debiucie w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Francji jeszcze w tym roku, wdrożenie nastąpi w Polsce i Irlandii.

Źródło: MobileArena.pl, Visa

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *