Menu Zamknij

Play już oficjalnie przerywa wszystkie połączenia po 120 minutach

Mimo, że zapis ten dotyczy wszystkich ofert tego operatora już od wielu miesięcy, do nowych cenników ofert Formuła teraz dodano klauzulę informującą, że po upływie 120 minut operator może rozłączyć połączenia głosowe. Zatem zapis ten obejmuje wszystkich klientów, mimo, że został dodany dopiero w nowych cennikach obowiązujących od 19 stycznia 2013. 

W regulaminie oferty „Formuła” dodany został zapis w pkt. 9, a, w którym czytamy:

–  Połączenia głosowe lub wideo realizowane w ramach niniejszej oferty mogą być automatycznie przerywane po upływie 2 godzin

 

Zapis ten został dodany jako ‚informacja dodatkowa’ na ostatniej stronie cennika ofert Play Formuła. Czyli w miejscu, gdzie każdy klient z pewnością zagląda podpisując umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Zapis ten ma skutek dla wszystkich klientów, mimo, że powinien dotyczyć tylko umów abonamentowych podpisanych po 19 stycznia 2013. Pojedyncze wychodzące połączenia głosowe już oficjalnie są w Play limitowane do 120 minut. Do tej pory limit ten był wprowadzony, ale klienci nie byli w żaden sposób o nim informowani. 

Z testów MobileArena.pl wynika, że limit pojedynczego połączenia wychodzącego – WE WSZYSTKICH OFERTACH – to 120 minut, a połączenia przychodzące (z innych sieci) przerywane są po 460 minutach.

Sprawę bada już do wielu miesięcy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale nie podjął żadnej interwencji.

Nowe cenniki omówił Marcin Gruszka, rzecznik Play na swoim blogu pod adresem: http://www.blogplay.pl/2013/01/nowe-trayfy-w-play-czyli-formula-s-m-i-l/ 

 

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

2 Komentarze

  • Jack

   Zrobili to pewnie dlatego, żeby się zabezpieczyć przed przypadkowym nie rozłączeniem się rozmówców i tym samym obciążaniem sieci, za której utrzymanie płaci operator, a nie jak do tej pory użytkownik ( bo wcześniej kiesę im nabijały tylko takie przypadki)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *