Menu Zamknij

Wyjątkowo niski koszt kolorowego drukowania w domu Nowy system stałego zasilania w atrament firmy Epson zapewnia niskie koszty druku studentom i osobom pracującym w domu

Firma Epson wprowadziła na polski rynek nową serię drukarek z wbudowanym systemem zasilania w atrament, które ze względu na niskie koszty eksploatacji stanowią doskonałe rozwiązanie dla studentów i osób pracujących w domu.

Drukarki L210 i L110 są wyposażone w bardzo duże, 70 ml pojemniki atramentowe, do których można z łatwością dolewać oryginalny atrament firmy Epson. Pozwala to znacznie obniżyć koszty drukowania w przeliczeniu na stronę wydruku. Głowica Epson Micro Piezo zapewnia wysoką jakość wydruku tekstu i grafiki.

Epson L110 jest drukarką jednofunkcyjną, a L210 to drukarka, skaner i kopiarka w jednym.
W zestawie z obydwoma urządzeniami znajdują się cztery 70 ml butelki z atramentem: błękitnym, purpurowym, żółtym i czarnym. Zestaw  atramentów umożliwia wydrukowanie 4000 stron czarno-białych i 6500 stron w kolorze[1], co oznacza, że koszt drukowania jednej strony  czarno-białej to zaledwie 0,7 grosza, a kolorowej – 1,2 grosza lub odpowiednio 3,5 zł i 6,5 zł w przeliczeniu na ryzę papieru (500 kartek A4)[2].

Obydwie drukarki są wyposażone w głowicę drukującą Micro Piezo firmy Epson i odznaczają się trwałością, jakością i niezawodnością nieporównywalną z innymi systemami uzupełniania atramentu. Ponadto urządzenia te objęte są 12-miesięczną gwarancją (lub do 15 000 wydrukowanych stron) uwzględniającą wszystkie usługi wsparcia technicznego – w razie potrzeby użytkownik może więc liczyć na pomoc serwisu.

Epson_L210_3

Uruchomienie nowej drukarki jest bardzo proste, wystarczy wykonać trzy czynności: napełnić pojemniki atramentem z butelek, włączyć drukarkę i poczekać chwilę, aż napełni się system zasilania w atrament. Dolewanie atramentu jest czyste i bezproblemowe, bo dzięki specjalnej konstrukcji butelki, nic z niej nie kapie.

Nowe urządzenia zaprojektowano tak by studenci i osoby pracujące w domu mogły bardzo tanio
i sprawnie drukować dużą liczbę dokumentów. Koszt prac, referatów i innych długich dokumentów
z kolorową grafiką jest niewysoki, a ich jakość pozostaje tak dobra, jak zawsze w przypadku drukarek firmy Epson” – mówi Robert Reszkowski, menedżer produktów w polskim oddziale Epson Europe.

Sugerowana cena detaliczna modelu L210 wynosi 829 zł, modelu L110 –  649 zł.
Sugerowana cena detaliczna każdej 70 ml butelki z atramentem Epson T6641 (Black), T6641 (Cyan), T6643 (Magenta) i T6644 (Yelow) wynosi 28 zł.

 

Funkcje

L210

L110

Drukarka, kopiarka i skaner

Tylko drukarka

Wbudowany system zasilania w atrament z 70 ml pojemnikami

Głowica Micro Piezo

Gwarancja firmy Epson na 12 miesięcy lub do wydrukowania 15 000 stron

Oryginalny atrament firmy Epson

Łatwe konfigurowanie

Wydajność kompletu atramentów wynosi do 4000 stron w trybie czarno-białym i do 6500 stron w trybie kolorowym,2 co daje niski koszt wydruku w przeliczeniu na stronę

Szybkość drukowania 6 stron na minutę[3]

Butelki o pojemności 70 ml z oryginalnymi atramentami firmy Epson – cztery kolory (CMYK) – w zestawie z drukarką

O 12% mniejsze wymiary niż poprzednich modeli[4]

Rozdzielczość skanowania 600 dpi

Certyfikat ENERGY STAR[1] Podane wartości dotyczące wydajności/kosztów drukowania w przeliczeniu na stronę wyliczono, korzystając z oryginalnej metodologii firmy Epson opartej na symulacji druku wzorców testowych, zgodnie z normą ISO/IEC24712. Podane wydajności/koszty drukowania w przeliczeniu na stronę NIE opierają się na normie ISO/IEC24711. Podana wydajność/koszt wydruku strony mogą różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju wykorzystywanego papieru, częstotliwości wydruków oraz warunków środowiskowych, np. temperatury.

[2] Koszt w przeliczeniu na stronę dotyczy drukowania zarówno monochromatycznego, jak i w kolorze i jest obliczany na podstawie opublikowanych danych o wydajności i oficjalnych cenników z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii na styczeń 2013 r.

[3] Średnia ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego czarno-białego oszacowana zgodnie z normą ISO/IEC 24734.

[4] Porównanie z wbudowanym systemem zasilania w atrament Epson L200.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *