Menu Zamknij

Zwycięzcami Virgin Academy zostali autorzy projektu Migam.pl

VirginPoznaliśmy zwycięzcę Virgin Academy, czyli edukacyjnego programu wspierania przedsiębiorczości Polaków przygotowanego i realizowanego przez dziewięć miesięcy (od października 2012 r. – do czerwca 2013 r.) przez operatora komórkowego Virgin Mobile Polska.

Zwycięzcą Virgin Academy został nowatorski projekt Migam.pl autorstwa Przemysława Kuśmierka i Sławomira Łuczywka, którzy otrzymali od Tomasza Gniewka, dyrektora zarządzającego Virgin Mobile Polska czek o wartości 100.000 złotych na realizację tego wyjątkowego projektu.

Finały Virgin Academy odbywały się w ramach panelu: ‘Screw it, just do it’, który rozpoczął wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-biznesowe pod nazwą „Grow Up Start Up” – odbywające się w dniach 19-20 czerwca br. w warszawskiej hali Torwar – w którym udział wzięło ponad trzy tysiące uczestników.

 

– W imieniu jury programu Virgin Academy gratuluję sukcesu autorom zwycięskiego projektu Migam.pl, który w nowatorski sposób ułatwić ma komunikację na linii słyszący – głuchy i wykorzystujący nowoczesne technologie komunikacyjne oraz życzę im jego szybkiej i skutecznej finalizacji – powiedział podczas wręczenia nagrody Tomasz Gniewek, dyrektor zarządzający Virgin Mobile Polska

‐ Oceniamy, że także cały program Virgin Academy odniósł wielki sukces, zarówno ze względu na dużą liczbę ponad tysiąca zgłoszonych projektów, jak i ich wysoki poziom merytoryczny i innowacyjność podejścia. Jestem przekonany, że wszyscy uczestnicy Virgin Academy w przyszłości także zrealizują swe marzenia biznesowe – dodaje Gniewek.

Projekt Migam.pl przygotowuje unikalny w Polsce system rozpoznawania znaków języka migowego, który ma ułatwić komunikację z osobami niesłyszącymi. Nowatorskie rozwiązanie komunikacyjne Migam.pl ma korzystać z kamer Kinect i rozpoznawać znaki języka migowego. Automatyczny translator migowy ma być dostępny dla użytkowników zarówno komputerów, tabletów czy smartfonów.

Grono pasjonatów skupionych w Migam.pl już od kilku lat specjalizuje się w komunikacji przeznaczonej dla osób niesłyszących i dotychczas stworzył m.in.:

– Słownik języka migowego – Migam.pl;

– Aplikację rozpoznającą zdjęcia i wyświetlającą tłumaczenia w języku migowym;

– Aplikację na platformie Microsoft Windows8 z e-learningiem oraz Geo-lokalizacją (miejsca przyjazne niesłyszącym);

Zwycięzcami Virgin Academy zostali autorzy projektu Migam.pl

– Gazetę tłumaczoną na język migowy.

Do grona klientów projektu Migam.pl należała m.in. Kancelaria Prezydenta RP, dla której to tłumaczona była na język migowy zawartość portalu www.Prezydent.pl Prace nad projektem translatora migowego wspierane są także przez Microsoft i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pomysłodawcy Migam.pl od kilkunastu miesięcy starali się pozyskać środki na finansowanie projektu, który może znacząco podwyższyć jakość życia dla osób niesłyszących w naszym kraju, ponad 475 tysięcy Polaków. Projekt realizowany jest przez 10 osobowy zespół, w skład któregowchodzą programiści, graficy, tłumacze języka migowego oraz osoby niesłyszące. Autorom projektu Migam.pl przyświeca hasło: “System Has Global Potential to Make Life Easier for the Deaf Community”, do którego realizacji przyczyni się obecnie nagroda 100.000 złotych w programie Virgin Academy. Więcej: www.Migam.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy zwycięzcami Virgin Academy, gdyż nagroda stu tysięcy złotych wydatnie przyczyni się do szybszej realizacji naszego projektu stworzenia automatycznego translatora języka migowego, w tym np. na zakup promptera oraz sprzętu graficznego” – mówi Sławomir Łuczywek, dyrektor Migam.pl – „Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wyjątkowym programie jak Virgin Academy, bo dopomógł on nam także w opracowaniu biznes-planu i pozytywnie wpłynął na naszą wizję dalszej skutecznej realizacji projektu Migam.pl” – mówi Przemysław Kuśmierek – szef Migam.pl.

Źródło: Informacja prasowa

 

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *