Menu Zamknij

Lotnicza Gra Miejska „Mapa Staśka Błyskawicy”

stasiekInstytut Lotnictwa od lat promuje polską myśl lotniczą i kosmiczną. 12 października 2013 roku organizuje w Warszawie Lotniczą Grę Miejską „Mapa Staśka Błyskawicy”, będącą częścią jubileuszowej 5. Nocy w Instytucie Lotnictwa.

Od pięciu lat Instytut Lotnictwa organizuje największą w Warszawie tematyczną imprezę edukacyjną „Noc w Instytucie Lotnictwa” w ramach ogólnopolskiego programu promocji zawodu inżyniera i nauk ścisłych „Era inżyniera”. W tym roku została ona wzbogacona o Lotniczą Grę Miejską.

– Z pomocą naszych fanów na Facebooku stworzyliśmy mapę prawie 200 miejsc w Warszawie, które są ściśle związane z lotnictwem. Niejednokrotnie były one też dużym zaskoczeniem dla nas. Dlatego postanowiliśmy zaproponować zabawę w poznawanie i odkrywanie stolicy od tej strony. A we wszystkim pomoże tajemniczy superbohater Stasiek Błyskawica – opowiada Witold Świeczak, szef gry miejskiej.

Gra odbędzie się 12 października, w sobotę, w godzinach 11:00 – 14:00 w Warszawie. Do wyboru będą dwie trasy, na których czekać będą niezwykłe zadania sprawdzające wiedzę o lotnictwie i pozwalające poznać historyczne i współczesne samoloty.

Brać w niej mogą maksymalnie 5-osobowe zespoły, które zarejestrują się na stronie: http://www.nocwinstytucielotnictwa.pl. Nie ma ograniczeń wiekowych, a udział jest całkowicie bezpłatny.

Nagrody dla trzech najlepszych zespołów:

I nagroda: przelot samolotem liniowym na trasie Warszawa-Zielona Góra-Warszawa;
II nagroda: przelot samolotem turystycznym AT3 nad Warszawą;
III nagroda: Zegarek Lorus.

Sto pierwszych osób w rankingu punktów otrzyma kolekcjonerskie albumy jubileuszowego Instytutu Lotnictwa.

Wszyscy uczestnicy otrzymają z rąk Staśka Błyskawicy tematyczne upominki rzeczowe.

Wręczenie nagród głównych odbędzie się podczas 5. Nocy w instytucie Lotnictwa, w dniu 18 października 2013 roku o godzinie 19:00.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie: http://www.nocwinstytucielotnictwa.pl oraz
http://www.facebook.com/nocwinstytucielotnictwa.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *