Menu Zamknij

Nowe wzornictwo i innowacyjne fotografowanie: Nokia wprowadza sześć urządzeń, a także wiele nowych aplikacji i funkcji

Najnowsza rodzina produktów firmy Nokia kontynuuje tradycje przodującego wzornictwa, zaawansowanych funkcji aparatu, niepowtarzalnych aplikacji oraz funkcji, dzięki którym życie staje się łatwiejsze i ciekawsze

Espoo, Finlandia i Abu Zabi, ZEA — 22 października 2013 — Dziś na konferencji Nokia World w Abu Dhabi firma Nokia przedstawiła sześć nowych urządzeń, a także wiele nowych akcesoriów, funkcji oraz aplikacji stworzonych przez deweloperów. Nokia zaprezentowała swój pierwszy tablet z systemem Windows, Nokia Lumia 2520, a także gamę smartfonów Nokia Lumia z dużymi ekranami: Nokia Lumia 1520 i Nokia Lumia 1320. Trzy nowe modele z rodziny Asha — w tym pierwsze urządzenie w tej rodzinie smartfonów obsługujące technologię 3G — mimo niewysokiej ceny wyróżniają się rewelacyjnym wzornictwem, nową, żywą kolorystyką oraz bardziej intuicyjnym interfejsem użytkownika. Najnowsze smartfony z rodziny Nokia Lumia i Nokia Asha kontynuują tradycję fotograficznej innowacyjności marki Nokia. Ich użytkownicy zyskują niespotykane dotychczas możliwości utrwalania otaczającego ich świata i dzielenia się zdjęciami. Firma Nokia zaprezentowała również narzędzia, dzięki którym życie staje się łatwiejsze i ciekawsze, a także zapowiedziała wprowadzenie wielu nowych aplikacji wzbogacających funkcjonalność urządzeń Nokia Asha i Nokia Lumia — zarówno własnych, jak i oferowanych przez twórców niezależnych.

„Obecnie bardziej niż kiedykolwiek urządzenia mobilne odgrywają centralną rolę w życiu użytkowników, którzy chcą natychmiast utrwalać nowe przeżycia i dzielić się nimi z innymi” — mówi Stephen Elop, wiceprezes wykonawczy działu Devices & Services firmy Nokia. „Dziś zachęcamy ludzi z całego świata, aby zaczęli korzystać z urządzeń firmy Nokia. Wprowadzając do oferty najnowsze modele Nokia Lumia i Asha, chcemy zaoferować przodujące w branży wzornictwo oraz innowacje fotograficzne w większych urządzeniach i po korzystniejszych cenach. Jakość i wartość produktów Nokia stale wzrastają dzięki naszej partnerskiej współpracy z twórcami aplikacji przeznaczonych wyłącznie dla smartfonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone. Kwartalny wzrost sprzedaży telefonów Nokia Lumia i Nokia Asha (Q3 2013) potwierdza, że jakość tych produktów jest doceniania przez konsumentów na całym świecie”.

nokia_lumia_2520_homeInnowacje z modeli Nokia Lumia teraz w pierwszym w historii tablecie Nokia z systemem Windows — Nokia Lumia 2520

Pierwszy tablet z systemem Windows w ofercie firmy Nokia — Nokia Lumia 2520 — sprawdza się wszędzie dzięki jasnemu wyświetlaczowi o przekątnej 10,1 cala, stworzonemu z myślą o doskonałej czytelności zarówno w pomieszczeniach, jak i na dworze. Oparty na bogatym doświadczeniu firmy Nokia w dziedzinie urządzeń mobilnych tablet Nokia Lumia 2520 zapewnia łączność 4G LTE i Wi-Fi. Wyposażony jest też w aparat o rozdzielczości 6,7 megapiksela, a także — jako pierwszy tablet w historii — w optykę Carl Zeiss, dzięki której można nim robić piękne zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Nokia Lumia 2520 działa z systemem Windows RT 8.1 zapewniającym wysoki stopień personalizacji i łatwą nawigację. Wyróżnia się też bogatą kolorystyką oraz funkcją szybkiego ładowania, dzięki której już po godzinie bateria jest naładowana w 80%.

Model Nokia Lumia 2520 to również wiele wyjątkowych aplikacji dostępnych wyłącznie dla rodziny produktów Nokia Lumia, w tym opracowana wspólnie ze studiem DreamWorks Animation specjalna wersja interaktywnej gry  „Dragon’s Adventure”. W tablecie Nokia Lumia 2520 zainstalowana jest również aplikacja Nokia Storyteller do porządkowania zdjęć oraz nagrań wideo w postaci pełnej wrażeń historii na mapie, a także Nokia Video Director — aplikacja, dzięki której użytkownik zyskuje możliwość edycji i twórczej obróbki filmów nagranych tabletem Nokia Lumia 2520 oraz smartfonami Nokia Lumia. Dzięki zintegrowanym mapom HERE Maps Nokia Lumia 2520 jest jedynym tabletem, w którym szybkie i niezawodne mapy są w pełni dostępne w trybie offline. W tablecie fabrycznie instalowane są również specjalne wersje aplikacji Nokia Muzyka i Mix Radio.

Jako uzupełnienie tabletu Nokia Lumia 2520 Nokia proponuje wyjątkowe, eleganckie i niezwykle funkcjonalne urządzenie peryferyjne: klawiaturę Nokia Power Keyboard. Nokia Power Keyboard oferuje dwa wbudowane porty USB i nawet pięć dodatkowych godzin pracy na baterii, dzięki czemu nie trzeba się martwić nagłym wyczerpaniem energii. Pełniąca rolę okładki klawiatura Nokia Power Keyboard ma również w pełni funkcjonalną klawiaturę numeryczną i trackpad obsługujący gesty, dzięki którym pisanie przebiega równie płynnie jak na laptopie. Instalowany fabrycznie pakiet Microsoft Office z programem Microsoft Outlook znakomicie przyspiesza i ułatwia pracę oraz komunikację.

nokia_lumia_2520_heroTablet Nokia Lumia 2520 będzie dostępny w kolorach czerwonym i białym z wykończeniem błyszczącym, a także w kolorach błękitnym i czarnym z wykończeniem matowym. Nokia planuje rozpoczęcie sprzedaży w IV kwartale bieżącego roku, a cena bez uwzględniania podatków i dopłat ma wynosić 499 USD. Sprzedaż tabletu rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Finlandii, a wkrótce potem będzie można go kupić również w innych krajach. Klawiatura Nokia Power Keyboard będzie oferowana wraz z modelem Nokia Lumia 2520 w zalecanej cenie detalicznej 149 USD.

Ciekawsze historie dzięki smartfonom Nokia Lumia 1520 i Nokia Lumia 1320

Jako lider przełomowych innowacji na rynku smartfonów Nokia wprowadza pierwsze modele z dużymi ekranami: Nokia Lumia 1520 i Nokia Lumia 1320. Sześciocalowy ekran i najnowsze udoskonalenia systemu Windows Phone gwarantują, że Nokia Lumia 1320 i Nokia Lumia 1520 doskonale sprawdzą się jako źródła rozrywki oraz narzędzia pracy. Dzięki nowej, trzeciej kolumnie kafelków na ekranie głównym użytkownicy zyskują lepszą widoczność i swobodę działania na większym wyświetlaczu. Połączenie nowego, większego ekranu i wielokrotnie nagradzanego wzornictwa modeli Nokia Lumia z najbardziej zaawansowanymi innowacjami fotograficznymi oznacza natomiast nowe możliwości swobodnego utrwalania otaczającego świata i dzielenia się przeżyciami.

nokia_lumia_1520_red-2W smartfonie Nokia Lumia 1520 wykorzystano najnowsze innowacje fotograficzne firmy Nokia — aparat PureView z matrycą o rozdzielczości 20 megapikseli, optyczną stabilizacją obrazu zapewniającą ostrość zdjęć nawet w słabym świetle oraz technologiami oversamplingu i zoomu podobnymi do zastosowanych w modelu Nokia Lumia 1020. Nokia Lumia 1520 oferuje nie tylko nowe aplikacje Nokia Camera i Nokia Storyteller, lecz również ekran o przekątnej 6 cali, gwarantujący nadzwyczajną ostrość obrazu dzięki rozdzielczości 1080p Full HD. Użytkownicy mogą też ożywiać filmy dzięki rozwiązaniu Nokia Rich Recording — bezkonkurencyjnej funkcji nagrywania głosu z czterema wbudowanymi mikrofonami. Instalowany fabrycznie pakiet Microsoft Office gwarantuje natomiast łatwość i maksymalną efektywność edycji oraz udostępniania dokumentów.

 

 

 

nokia_lumia_1320_groupW smartfonie Nokia Lumia 1320 zastosowano wiele wysokiej klasy innowacji, łącząc je z dużym, sześciocalowym ekranem o rozdzielczości 720p i po raz pierwszy oferując w tej klasie cenowej aplikację Nokia Camera. Zestaw aplikacji fotograficznych w modelu Nokia Lumia 1320 dopełnia Nokia Muzyka umożliwiająca strumieniowe odtwarzanie bezpłatnej i wolnej od reklam muzyki, a także usługi map i lokalizacji HERE, dzięki którym użytkownicy mogą korzystać z najpopularniejszych funkcji rodziny Nokia Lumia po bardziej przystępnej cenie.

Smartfon Nokia Lumia 1520 będzie oferowany w kolorach żółtym, białym, czarnym oraz błyszczącym czerwonym. Będzie on dostępny w sprzedaży w IV kwartale 2013 r., a jego planowana cena to 749 USD bez uwzględniania podatków i dopłat. Premiera odbędzie się w Hongkongu, Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Francji, Niemczech, Finlandii i w kilku innych krajach europejskich, a na pozostałe rynki model ten trafi wkrótce potem.

Smartfon Nokia Lumia 1320 będzie dostępny w kolorach pomarańczowym, żółtym, białym i czarnym. Ma zostać wprowadzony do sprzedaży w I kwartale 2014 r. w cenie 339 USD bez uwzględniania podatków i dopłat w Chinach i Wietnamie, a następnie na pozostałych rynkach azjatyckich, w Indiach i w Europie.

 nokia_asha_503_group

Telefony Nokia Asha 500, Asha 502 i Asha 503 łączą piękne wzornictwo z bogatszymi funkcjami

Najnowsze modele z rodziny urządzeń Asha — Nokia Asha 500, Asha 502 i Asha 503 — dołączają do niezwykle udanego telefonu Asha 501, wyznaczając nowe standardy innowacyjnych smartfonów po przystępnej cenie. Wszystkie trzy modele nawiązują do słynnej stylistyki firmy Nokia. Nowa, przypominająca warstwę lodu przezroczysta osłona zewnętrzna otacza obudowę wewnętrzną w odważnych kolorach. Wpływa to korzystnie nie tylko na estetykę telefonów, ale i na ich wytrzymałość. Telefon Asha 503 działa ponadto w sieciach 3G i udostępnia aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli. Dostępny jest też jego wariant obsługujący dwie karty SIM.

Modele Nokia Asha 500, Asha 502 i Asha 503 oferują nowe, jeszcze bardziej intuicyjne funkcje nawigacji na Platformie Asha. Nowy interfejs użytkownika rodziny Asha umożliwia łatwiejsze i szybsze udostępnianie zdjęć w serwisach społecznościowych. Wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie, aby otworzyć aplikację aparatu, a opublikowanie fotografii wymaga zaledwie jednego dotknięcia. W interfejsie Fastlane dostępny jest także drugi ekran główny umożliwiający szybki dostęp do często używanych aplikacji oraz lepszą integrację z ulubionymi serwisami społecznościowymi. Doceniając znaczenie bezpłatnej komunikacji dla użytkowników, Nokia zaoferuje również aplikację WhatsApp do modelu Nokia Asha 501 oraz wprowadzanych wkrótce nowych urządzeń z rodziny Asha.

Modele Nokia Asha 500, Asha 502 i Asha 503 dostępne będą w kolorach jasnoczerwonym, jasnozielonym, żółtym, niebieskim, białym i czarnym, a rozpoczęcie ich sprzedaży zaplanowano na IV kwartał 2013 r.

Telefon Nokia Asha 500 ma ekran o przekątnej 2,8 cala i aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli. Będzie dostępny w wersjach obsługujących jedną lub dwie karty SIM z funkcją Easy Swap Dual SIM. Model ten ma zostać wprowadzony do sprzedaży w Afryce, regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Ameryce Łacińskiej i na Środkowym Wschodzie w cenie 69 USD bez uwzględniania podatków i dopłat.

Telefon Nokia Asha 502 ma ekran o przekątnej 3 cali, aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli oraz lampą błyskową LED. Model ten obsługuje dwie karty SIM z funkcją Easy Swap Dual SIM. Szacowana cena bez uwzględniania podatków i dopłat to 89 USD w Afryce, regionie Azji i Pacyfiku, Europie oraz na Środkowym Wschodzie.

asha_503_greenTelefon Nokia Asha 503 umożliwia łączność 3.5G. Ma 3-calowy ekran ze szkłem Corning Gorilla Glass 2 i aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli oraz lampą błyskową LED. Szacowana cena bez uwzględniania podatków i dopłat to 99 USD w Afryce, regionie Azji i Pacyfiku, Europie oraz na Środkowym Wschodzie.

Aplikacje podkreślające innowacyjność

Zalety najnowszych urządzeń Nokia Lumia można wykorzystać najlepiej dzięki nowej ofercie aplikacji, takich jak:

 • Nokia Video Director — umożliwia tworzenie, edycję i udostępnianie spersonalizowanych filmów wideo bezpośrednio z tabletu Nokia Lumia 2520.
 • Nokia Beamer — za pomocą tej aplikacji można łatwo dzielić się przeżyciami i pomysłami, wyświetlając zawartość ekranu telefonu na dowolnym ekranie obsługującym technologię HTML5. W ten sposób można prezentować dokumenty, mapy, dane lokalizacyjne, a nawet obraz obiektywu aparatu.
 • Nokia Storyteller — automatycznie integruje zdjęcia z telefonu z informacjami lokalizacyjnymi z usług HERE, tworząc na mapie chronologiczny, ilustrowany fotografiami zapis podróży.
 • Dragons Adventure ze studia DreamWorks Animation — cała rodzina doceni specjalną wersję tej wciągającej gry dostosowaną do tabletu Nokia Lumia 2520.
 • Instagram — serwis społecznościowy umożliwiający udostępnianie zdjęć i filmów.
 • Papyrus oraz InNote — aplikacje umożliwiające robienie odręcznych notatek.
 • Vine — popularny serwis, w którym można publikować krótkie filmy.

Stale rozwijane jest również środowisko Asha — użytkownicy tych telefonów mogą korzystać z coraz większej liczby aplikacji, w tym popularnych komunikatorów Whatsapp i Line, aplikacji fotograficznych PicFeed i PicTag, a także z serwisu ESPN Sports Hub.

Więcej informacji o nowej ofercie twórców oprogramowania, w tym o wielu aplikacjach, które zostają dziś po raz pierwszy udostępnione użytkownikom urządzeń Nokia Lumia i Nokia Asha, znaleźć można na stronach: developer.nokia.com i conversations.nokia.com.

Bezprzewodowe ładowanie indukcyjne w wersji mobilnej

Firma Nokia wprowadziła także przenośną ładowarkę bezprzewodową DC-50, dzięki której indukcyjne ładowanie baterii staje się łatwiejsze i szybsze — zawsze i wszędzie, bez żadnych kabli. Opartą na standardzie bezprzewodowym Qi ładowarkę Nokia DC-50 można stosować z umożliwiającymi indukcyjne ładowanie bezprzewodowe urządzeniami Nokia Lumia, takimi jak Nokia Lumia 1520, Nokia Lumia 1020, Nokia Lumia 925 i Nokia Lumia 920.

Nokia DC-50 ma zostać wprowadzona do sprzedaży na całym świecie w IV kwartale. Jej szacunkowa cena to 99 USD.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *