Menu Zamknij

Planet WDAP-C7400 – Dwuzakresowy sufitowy Access Point, działający z prędkością do 900 Mb/s

Niewiarygodna prędkość działania i doskonały zasięg

Wysoka prędkość i ogromny zasięg WDAP-C7400 to zasługa trzech wbudowanych anten dwuzakresowych o wysokiej czułości. Działają one w zakresach 2,4 GHz + 5GHz i są w stanie nadawać z mocą do 500 mW. Urządzenie wygląda jak latający spodek i jest zgodne ze standardem zasilania IEEE 802.3at PoE, co upraszcza montaż i instalację. WDAP-C7400 pozwala na wprowadzenie innowacyjności w domowej sieci bezprzewodowej.

 image001

Najszybszy standard sieci bezprzewodowych 802.11n

WDAP-C7400 obsługuje standardy IEEE 802.11a/b/g/n oraz technologię 3T3R MIMO, dlatego zapewnia prędkość bezprzewodową do 450 Mb/s + 450 Mb/s, co jest prędkością 18 razy większą, niż przy korzystaniu z access pointa działającego w standardzie 11g. Ponadto WDAP-C7400 jest wyposażony w dwa porty Gigabit Ethernet. W porównaniu do innych urządzeń tego typu, WDAP-C7400 oferuje szybszą prędkość transmisji oraz mniejszy poziom zakłóceń, co pozwala na dodatkowe poprawienie przepustowości. Niesamowita prędkość transmisji bezprzewodowej sprawia, że WDAP-C7400 idealnie nadaje się do wysyłania wielu strumieni filmowych w jakości HD, grania w gry on-line, rozmów VoIP oraz przesyłania danych w tym samym czasie przy zachowaniu stabilności i płynności.

 image003

Łatwa konfiguracja wielu trybów sieci bezprzewodowych

WDAP-C7400 obsługuje wiele trybów, w tym Access Point, Bridge, Repeater i Universal Repeater dla różnych konfiguracji. Administrator może szybko i łatwo skonfigurować WDAP-C7400 w kilku krokach.

Rozszerzenie istniejącej sieci jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Z WDAP-C7400 zapewnia kompleksowe rozwiązania sieciowe dla użytkowników small business i SOHO.

image005

Pełna obsługa szyfrowania dla większego bezpieczeństwa

Oprócz korzystania z szyfrowania WEP 64/128-bit, WDAP-C7400 obsługuje także szyfrowanie WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK oraz 802.1x Radius Authority w celu zabezpieczenia i ochrony bezprzewodowej sieci lan. Urządzenie pozwala na filtrowanie adresów MAC w sieci bezprzewodowej i wyłączenie rozgłaszania SSID sieci, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo w sieci i zapobiega nieautoryzowanym próbom dostępu. WDAP-C7400 został zaprojektowany, aby spełnić wysokie wymagania odnośnie bezpieczeństwa, które są spotykane np. w korporacjach. Urządzenie pozwala na stworzenie do 8 wirtualnych sieci z 8 różnymi identyfikatorami SSID w paśmie 2,4 GHz i do 2 indywidualnych SSID w paśmie 5 GHz, co pozwala na dostosowanie zabezpieczeń poszczególnych sieci do własnych wymagań.image007

 

Unikalny projekt pozwalający na montaż na suficie

WDAP-C7400 wygląda jak latający spodek, pozwala też na montaż na suficie lub na ścianie, co stanowi wygodny i łatwy sposób instalacji. Urządzenie zamontowane na suficie wtapia się w otoczenie, a jego opływowy korpus bez wystających anten może stanowić ozdobę.

image010

 

Doskonały zasięg sieci bezprzewodowej wewnątrz pomieszczeń

WDAP-C7400 ma wbudowany wzmacniacz o dużej mocy i 3 dwupasmowe anteny o wysokiej czułości, które zapewniają mocniejszy sygnał i doskonały zasięg w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Opcja regulowania mocy nadajnika, pozwalająca administratorom na jej zwiększenie lub zmniejszenie umożliwia dostosowanie działania sieci do swoich indywidualnych potrzeb, np. dla obniżenia poziomu zakłóceń, czy podniesienia wydajności. WDAP-C7400 idealnie nadaje się do budowania sieci na dużych obszarach wewnątrz budynków.

image011

Elastyczna rozbudowa sieci dzięki obsłudze PoE

Zgodność ze standardem IEEE 802.3at PoE pozwala na dostarczenie zasilania i sygnału internetowego do WDAP-C7400 za pomocą pojedynczego kabla UTP. W ten sposób znika konieczność montażu dodatkowych kabli i gniazdek elektrycznych na ścianie, suficie i każdym innym, trudno dostępnym miejscu. Wdrożenie sieci bezprzewodowej staje się dużo łatwiejsze dzięki możliwości rezygnacji z tradycyjnego sposobu zasilania.

 image014

Łatwa instalacja i zarządzanie

Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi opartemu na Web UI oraz narzędziu Central Management, zarządzanie urządzeniem jest bardzo łatwe i intuicyjne. Każdy, nawet niezaawansowany użytkownik, będzie w stanie stworzyć i skonfigurować bezprzewodową sieć. Dodatkowo, funkcja SNMP pozwala administratorowi systemu na efektywne zdalne monitorowanie urządzeń sieciowych.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *