Menu Zamknij

Samsung Electronics przedstawia Business Core™, czyli pakiet narzędzi do drukowania dla MŚP

Samsung Electronics zaprezentował pakiet narzędzi do drukowania Business Core Printing Solutions, stworzony z myślą o sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Pakiet pomaga zwiększyć wydajność pracy dzięki zastosowaniu łatwych w obsłudze rozwiązań, nie wymagających korzystania z serwera. Pakiet Business Core Printing Solutions spełnia potrzeby firm w zakresie obiegu dokumentów, kontrolowania ilości wydruków i rozliczania kosztu druku, jednocześnie zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa, maksymalną wydajność pracy i minimalizację kosztów.

coreOpracowany z myślą o potrzebach MŚP pakiet Business Core Printing Solutions powstał we współpracy z Globalnymi Ośrodkami Oprogramowania Samsung działającymi w USA, Indiach, Korei i Rosji. Zawarte w pakiecie rozwiązania doskonale przystają do specyfiki branży finansowej, telekomunikacyjnej i produkcyjnej, a także do sektora publicznego, gdzie potrzeby w zakresie wydajności pracy i bezpieczeństwa są szczególnie wysokie – mówi Joosang Eun, pierwszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Samsung Electronics. – Pierwszym krokiem było opracowanie przeznaczonych dla MŚP wielofunkcyjnych drukarek A3, które trafiły na rynek w roku 2012. Liczymy, że dzięki najnowszym rozwiązaniom Samsung firmy będą mogły działać płynniej, osiągać jeszcze lepszą wydajność i obniżyć całkowity koszt zakupu i eksploatacji urządzeń.

MŚP są obecnie najważniejszym odbiorcą urządzeń drukujących i stanowią aż 48% rynku. Z perspektywy firmy, która nie posiada managera ds. informatyki ani nie prowadzi osobnego budżetu IT, niezwykle istotna jest prosta instalacja i eksploatacja z pominięciem serwera. Pakiet Business Core Printing Solutions zapewnia podstawowy zestaw narzędzi umożliwiających stworzenie płynnie działającego systemu pracy. Zautomatyzowane i wykorzystujące efekt synergii rozwiązania pozwalają małym i średnim przedsiębiorstwom zarządzać, drukować i udostępniać dokumenty znacznie skuteczniej i sprawniej. Rozwiązania dla MŚP muszą być proste w instalacji i obsłudze, a jednocześnie efektywne kosztowo. Potrzebny jest także odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki któremu poufne dokumenty nie trafią w ręce nieupoważnionych pracowników.

W skład pakietu Business Core Printing Solutions wchodzą zintegrowane narzędzia do zarządzania dokumentami i wydrukami, współpracujące z wielofunkcyjnymi drukarkami A3 i A4 firmy Samsung wyposażonymi w otwartą platformę XOA Embedded. Pakiet Business Core Printing Solutions składa się z dwóch zestawów rozwiązań: Business Core Document Management Pack oraz Business Core Output Management Pack.

Business Core Document Management Pack

Pakiet Business Core Document Management Pack zawiera trzy zintegrowane ze sobą narzędzia; SmarThru™ Workflow LiteCloud Connectororaz Secure Login Manager, zapewniające wyższą wydajność, skuteczność oraz bezpieczeństwo.

SmarThru Workflow Lite to narzędzie do automatycznego rejestrowania, skanowania i tworzenia obiegu dokumentów, umożliwiające użytkownikom ich przetwarzanie i rozsyłanie do wielu różnych odbiorców. Narzędzie to posiada też funkcję Zone OCR, ułatwiającą optyczne rozpoznawanie i automatyczną klasyfikację zeskanowanych dokumentów, posiadających znaki specjalne i kody paskowe (kreskowe) w określonych polach.

samsung-printing-solutions-1Cloud Connector umożliwia bezpieczną pracę z dokumentami w chmurze obliczeniowej. Dokumenty możemy skanować i drukować bez potrzeby instalacji osobnego serwera, ponieważ Cloud Connector współpracuje z wieloma różnymi rozwiązaniami chmurowymi, takich jak Microsoft SharePoint Online oraz Google Drive. W przypadku Google Drive bezpieczeństwo zapewnia protokół OAuth 2.0, dzięki czemu możliwy jest także wydruk treści ze wszystkich aplikacji na Google Drive.

Cloud Connector obsługuje formaty PDF, TIFF oraz JPG. Aktualizacje narzędzia umożliwią przyłączenie kolejnych usług w chmurze, takich jak Evernote, SkyDrive, Dropbox oraz Box.

Secure Login Manager to program zabezpieczający, zapewniający uwierzytelniony dostęp do drukarek wielofunkcyjnych. Firma może wybrać jedną z wielu metod uwierzytelniania, takich jak uwierzytelnianie wewnętrzne drukarki, uwierzytelnianie sieciowe, wprowadzenie loginu i hasła użytkownika, karta identyfikacyjna pracownika lub ręcznie wprowadzany PIN.

Business Core Output Management Pack

Zestaw Business Core Output Management Pack składa się z dwóch narzędzi – SecuThru™ Lite 2 oraz Usage Tracker –zapewniających wyższy poziom bezpieczeństwa i niższe koszty eksploatacji.

SecuThru Lite 2 podnosi poziom bezpieczeństwa dokumentów dzięki uwierzytelnianiu użytkownika. Po przesłaniu dokumentu do drukarki wydruk jest wstrzymany do czasu aż użytkownik potwierdzi swoją tożsamość. Dodatkowo dokumenty są szyfrowane i ustawiane w wirtualną kolejkę drukowania, co pozwala ograniczyć liczbę wydruków będących wynikiem omyłkowego przesłania pliku do drukarki. Aby spełnić potrzeby przedsiębiorstw różnej wielkości, SecuThru™ Lite 2 umożliwia druk nawet z dziesięciu różnych urządzeń bez użycia serwera i pozwala na rejestrację do 500 użytkowników.

Usage Tracker monitoruje intensywność korzystania przez poszczególnych użytkowników ze wszystkich przyłączonych do sieci urządzeń wielofunkcyjnych. System monitorujący sprawdza nie tylko ilość dokumentów wydrukowanych, ale także skopiowanych, zeskanowanych i wysłanych faksem. Automatycznie tworzone i przesyłane mailem raporty pozwalają w sposób aktywny zarządzać zasobami i osiągać niższe koszty eksploatacji.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *