Menu Zamknij

Ekonomiczny i wydajny telefon VoIP z PoE

Planet wprowadza najnowsze urządzenie z linii telefonów IP – model VIP-2020PT, aby umożliwić budowę wydajnego i niedrogiego systemu komunikacji, opartego na VoIP. Telefon ten jest zgodny ze standardem IEEE 802.3af PoE, co umożliwia elastyczną instalację. VIP-2020PT ułatwia wdrożenie systemu przesyłania głosu i danych w przedsiębiorstwie i pozwala na efektywne rozszerzenie już istniejącego systemu. Pomaga też zmniejszyć koszty rozmów telefonicznych, przykładowo zdalni pracownicy mogą wykonywać połączenia z odległych obszarów jak gdyby korzystali z komunikacji wewnątrz firmy. VIP-2020PT pozwala również na przekazanie połączenia do dowolnego miejsca w obrębie jednego systemu komunikacji, co pozwala przedsiębiorstwu na jeszcze bardziej efektywną komunikację i jest pomocne w celu usprawnienia procesów biznesowych.

VIP-2020PTWysoka jakość rozmów dzięki technologii HD Voice

Planet VIP-2020PT zapewnia wysoką jakość głosu (High-Definition Voice), co jest kolejną generacją jakości głosu dla telefonii. Standard ten sprawia, że jakość rozmów jest lepsza, niż oferowana przez telefony cyfrowe, zbliżona do rozmowy w pomieszczeniu. Głos HD jest transmitowany w zakresie częstotliwości audio od 50Hz do 7kHz lub wyższej, za pomocą linii telefonicznych. Skutkuje to wyższą jakością głosu i wyraźniejszą komunikacją.

Zgodność ze standardami

VIP-2020PT obsługuje Session Initiation Protocol 2.0 (RFC 3261), co zapewnia łatwą integrację z dowolnym systemem VoIP. Urządzenie jest w stanie szeroko współpracować z każdym urządzeniem zgodnym ze standardami IP, umożliwiając klientom bezproblemową pracę.

Ulepszony, w pełni funkcjonalny telefon dla firmy

VIP-2020PT jest funkcjonalnym i rozbudowanym telefonem IP dla biznesu, który spełnia wysokie wymagania komunikacyjne przedsiębiorstw. Urządzenie pozwala na podpięcie 2 linii telefonicznych i ma podwójny port 10/100 Mb/s Ethernet. Planet VIP-2020PT to przede wszystkim urządzenie przyjazne użytkownikowi, jest wyposażone w wyświetlacz LCD z białym podświetlaniem o rozdzielczości 128 x 48 punktów, 2 klawisze do przełączania się pomiędzy liniami oraz 4 miękkie klawisze. Istnieje możliwość podłączenia do 5 konsoli zewnętrznych, każda po 26 klawiszy.

VIP-2020PT obsługuje wszystkie funkcje telefonów SIP, w tym połączenia oczekujące, automatyczne odbieranie połączeń, odtwarzanie muzyki przy zawieszeniu połączenia, identyfikację osoby dzwoniącej, 3-stronne konferencje, zawieszanie połączeń, przekazywanie połączeń, czarną listę, DTMF Relay, In-Band, Out-of-Band (RFC 2833) oraz SIP INFO, a także wiele innych. Planet VIP-2020PT jest również idealnym rozwiązaniem dla usług VoIP oferowanych przez dostawców usług internetu telefonicznego (ITSP).

Bezpieczeństwo i wysoka jakość komunikacji VoIP

Planet VIP-2020PT może bez trudu zapewnić wysoką jakość połączeń głosowych, dzięki wykorzystaniu technologii 802.1p QoS (Quality of Service), 802.1Q VLAN tagging otaz IP ToS (Type of Service). Użycie technologi przesyłania głosu i danych VLAN pozwala na oddzielenie danych od głosu, celem zapewnienia jak najlepszej jakości połączeń.

Zastosowanie profesjonalne

VIP-2020PT wspiera funkcję Busy Lamp Field, która za pomocą diód w telefonie umożliwia użytkownikom łatwą identyfikację stanu pozostałych telefonów podłączonych do tej samej sieci. Żeby ta funkcja działała prawidłowo wymagane jest, aby wszystkie telefony w sieci obsługiwały funkcję BLF. Funkcja ta jest pomocna szczególnie pracownikom recepcji, pomaga śledzić wszystkie połączenia przychodzące.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *