Menu Zamknij

Samsung uruchamia Program Partnerski KNOX

Samsung Electronics Polska, globalny lider w dziedzinie mediów cyfrowych oraz technologii konwergencji, ogłosił start Programu Partnerskiego Samsung KNOX. Został on opracowany specjalnie z myślą o tym, by niezależni sprzedawcy oprogramowania oraz resellerzy mogli oferować dużym przedsiębiorstwom rozwiązania bezpieczeństwa urządzeń mobilnych bazujące na platformie KNOX.

main-visualSamsung KNOX zadebiutował wcześniej w tym roku w Barcelonie jako dostosowana do potrzeb dużych przedsiębiorstw bezpieczna platforma dla systemu Android, instalowana na nowych urządzeniach Samsung GALAXY. KNOX wykorzystuje możliwości sprzętowe urządzenia do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, rozwiązując dwie najważniejsze z punktu widzenia dużych przedsiębiorstw kwestie związane z urządzeniami mobilnymi – bezpieczeństwo danych oraz możliwość zdalnego zarządzania telefonem – jednocześnie umożliwiając bezproblemowe oddzielenie spraw służbowych od prywatnych.

Uruchomienie Programu Partnerskiego Samsung KNOX jest dla nas kamieniem milowym w rozwijanej strategii coraz intensywniejszego wchodzenia w sektor rozwiązań dla dużych firm – powiedział Łukasz Kosuniak, B2B Marketing Manager w Samsung Electronics Polska. – Dzięki Samsung KNOX działy IT firm i organizacji po raz pierwszy będą mogły wprowadzić do użytku urządzenia wykorzystujące ceniony przez konsumentów system Android, zapewniając przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa systemu oraz informacji. Nasz optymizm podzielają firmy, zawarły z nami umowy resellerskie na sprzedaż urządzeń wykorzystujących KNOX. Dzięki temu będą one mogły zaoferować dużym firmom niezwykle wartościowe rozwiązania mobilne. Mamy nadzieję, że nasz program partnerski zapewni wymierne zyski obu stronom.

Program zapewnia kluczowe korzyści resellerom, dostawcom usług i producentom systemów zarządzania urządzeniami mobilnymi, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo, kontrolę i łatwość zarządzania. Należą do nich:

  • Prosty w obsłudze i ułatwiający dotarcie do etapu sprzedaży Portal Partnerski pełen informacji, zasobów i materiałów treningowych nastawionych na szybkie przygotowanie partnerów do sprzedawania urządzeń Samsung.
  • Rejestracja transakcji i łatwe w konfiguracji wersje testowe dla klientów, pozwalające na zwiększenie dochodów ze sprzedaży i zabezpieczenie rynku dla partnerów rejestrujących transakcje.
  • Kompatybilność z wieloma systemami zarządzania urządzeniami mobilnymi, pozwalająca resellerom na sprzedaż całościowych rozwiązań dużym firmom, które aktualnie takich rozwiązań nie posiadają, albo dostosowanie się do systemu już użytkowanego przez firmę.
  • Zróżnicowane opcje poziomu wsparcia technicznego, dostosowane do konkretnych potrzeb biznesowych partnerów.

Program obejmuje trzy poziomy: Platynowy, Złoty i Srebrny. Przez pierwsze sześć miesięcy trwania nie będą obowiązywały żadne minimalne wymagania, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogą korzystać z przywilejów poziomu Platynowego. Po wstępnej rekrutacji i analizie wydajności Samsung określi minimalne poziomy sprzedaży potrzebne przy kwalifikacji do danego poziomu, które staną się wtedy obowiązujące.

Jesteśmy bardzo zainteresowani układem partnerskim z firmą Samsung w celu dostarczenia innowacyjnej technologii KNOX naszym klientom, szczególnie w agencjach rządowych i branżach, w których obowiązują rygorystyczne przepisy – powiedział Bartosz Leoszewski, dyrektor generalny FancyFon. – Coraz więcej pracowników zwraca się do działów IT z prośbą o zgodę na korzystanie z własnych smartfonów i tabletów działających w systemie Android, pozbawionych skutecznych zabezpieczeń niezbędnych, by kontrolować przepływ danych przez te urządzenia. Połączenie naszej sprawdzonej platformy zarządzania urządzeniami mobilnymi FAMOC oraz rozwiązania zabezpieczającego Samsung KNOX umożliwi naszym klientom korporacyjnym i rządowym przezwyciężenie trudności związanych z integracją urządzeń wykorzystujących system Android.

Na nasz pierwszy kurs dla partnerów zgłosiło się więcej uczestników, niż było miejsc. Miejsca na kolejne kursy również szybko się kończą. Najbliższe dwie sesje treningowe zaplanowano na 4-5 grudnia 2013 i 14-15 stycznia 2014. Chcąc zaoferować swoim klientom lepsze i bardziej bezpieczne rozwiązania mobilne warto dokładniej zapoznać się z ofertą i rozważyć przyłączenie się do programu na określonym poziomie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.samsungknox.com.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *