Menu Zamknij

Planet GSD-803PD – 8 portowy Gigabit Ethernet switch z PoE

Optymalne rozwiązanie w zakresie oszczędzania energii i wysokiej wydajności

Zgodnie z panującym na całym świecie trendem oszczędzania energii, Planet oferuje switch nowej generacji – GSD-803PD. Urządzenie to:

 • może być zasilane przez PoE 802.3af/at lub zasilacz 48~56V DC
 • jest łatwe w instalacji i obsłudze
 • umożliwia rozszerzenie zasięgu o 200 m
 • ma kompaktową obudowę
 • pozwala na łatwiejsze usuwanie błędów podczas działania i konfiguracji

 

box_GSD-803PDPlanet GSD-803PD to 8 portowy switch, wyposażony w wygodną technologię PoE 802.3af, która pozwala na zasilenie kompatybilnych urządzeń. Switch ten został zaprojektowany specjalnie dla sieci domowych, SOHO i SMB i przynosi korzyści w postaci oszczędności energii i wysokiej wydajności.

Energooszczędny projekt

Planet GSD-803PD wspiera dwie zaawansowane technologie oszczędzania energii:

 • tryb Idle Mode Link Down Power Saving
 • funkcję Intelligent Scales Power, działającą w zależności od długości kabla

Tryb Idle Mode Link Down Power Saving, który jest zgodny ze standardem IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE) automatycznie zmniejsza zasilanie portu, do którego nie jest wpięty kabel. Technologia ta pozwala również na automatyczne dostosowanie zużycia energii portów, które są wyłączone albo nie podłączone do innych urządzeń. Inna inteligentna technologia – Intelligent Scales Power – jest algorytmem, który aktywnie określa odpowiedni poziom mocy na podstawie długości kabla. Kiedy GSD-803PD jest podłączony do innego urządzenia sieciowego kablem krótszym niż 20 m, switch jest w stanie automatycznie wykryć długość kabla ethernetowego i odpowiednio zmniejszyć zużycie energii. Podłączone urządzenie może znacznie zmniejszyć całkowite zużycie energii, co w znacznym stopniu przyczynia się do oszczędności. Ogólnie rzecz biorąc, GSD-803PD pozwala zaoszczędzić do 40% energii, przy czym zachowuje wysoką wydajność przez cały czas.

Zgodność z EuP Power Control

Aby spełnić wymagania unijnej dyrektywy dotyczącej dalszej redukcji zużycia energii (Energy-using Products – EuP), GSD-803PD został wyposażony w wyłącznik pozwalający na całkowite wyłączenie urządzenia jak i pozostanie w trybie czuwania.  Switch Planet pomaga zmniejszyć zużycie energii w domu i obniżyć koszty operacyjne w firmie.

Wiodąca linia urządzeń dla domu, SOHO i użytkowników grup roboczych

Wraz ze wzrostem popularności komputerów stacjonarnych i przenośnych z wbudowanym interfejsem gigabit ethernet, szybkie switche mają stać się głównym nurtem rynku. Planet GSD-803PD został wyposażony w interfejsy 10/100/1000 Mb/s, które zamknięte w metalowej, kompaktowej obudowie pozwalają na łatwe rozszerzenie siesi w domach, SOHO i przedsiębiorstwach.

Wysoka wydajność

Zapewniając 16 Gb/s wewnętrznej przepustowości, GSD-803PD może obsłużyć bardzo duże ilości danych w bezpiecznej sieci szkieletowej, połączonej z wysokowydajnymi serwerami. Planet GSD-803PD zapewnia tablicę adresów MAC zdolną pomieścić 8 tysięcy pozycji oraz 1 Mb/s bufor pamięci. Urządzenie oferuje prędkość połączeń kablowych bez ryzyka utraty pakietów. Duża przepustowość urządzenia sprawia, że nadaje się ono idealnie do większości zastosowań sieciowych, a w szczególności do sieci, które mają zostać zmodernizowane.

Funkcja kontroli przepływu w GSD-803PD pozwala routerom i serwerom na bezpośrednie podłączenie się i szybkie przesyłanie danych. Porty gigabitowe z obsługą funkcji 9K Jumbo mogą obsłużyć bardzo dużą ilość transmisji danych.

Technologia Plug&Play

Wszystkie interfejsy RJ-45 obsługują automatyczną negocjację 10/100/1000 Mb/s dla optymalnego wykrywania prędkości, działa z kablami kategorii 6, 5 oraz 5e. Urządzenie obsługuje też standard auto-MDI/MDI-X, który umożliwia wykrycie typu podłączenia każdego podłączonego urządzenia bez konieczności stosowania specjalnych kabli.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *