Menu Zamknij

Linia TRIMASTER EL™ Professional OLED wzbogaca się o nowe, lekkie i smukłe modele

Nowe, lekkie(*1) i łatwe do przenoszenia monitory 25” i 17”

Najnowsze modele profesjonalnych monitorów OLED firmy Sony to połączenie lekkości, smukłego wyglądu i łatwości przenoszenia z wypróbowanymi technologiami zapewniającymi wierne odwzorowanie kolorów, wysoki kontrast i doskonałą jakość obrazu. W porównaniu z wcześniejszymi monitorami firmy Sony w nowych modelach (PVM-A250 o przekątnej 25” i PVM-A170 o przekątnej 17”) uzyskano około 40-procentowe zmniejszenie(*2) grubości i wagi. W zastosowaniach obejmujących produkcję programów na żywo i korzystanie z wozów transmisyjnych zapewnia to większą elastyczność oraz swobodę użycia.

SONY_pvma250__08_familyAby uzyskać takie parametry, firma Sony przeprojektowała wszystkie elementy monitorów — od obudowy, poprzez strukturę modułu panelu OLED, po płytę układów obróbki sygnału, użyte materiały i części. Działania te przekładają się na oszczędność miejsca i wydatków na logistykę, co liczy się zwłaszcza w ciasnych wnętrzach wozów transmisyjnych. Przykładowo 50 nowych monitorów obniżyłoby masę całkowitą typowego wozu transmisyjnego o ok. 180 kg. W porównaniu ze starszymi monitorami Sony uzyskano także zmniejszenie poboru mocy — o 9% w modelu PVM-A250 i o 14% w modelu PVM-A170.

„Aby możliwa była dokładna ocena kolorów w miejscu użycia, przy tworzeniu obrazu o wysokiej rozdzielczości, czyli 4K i wyższej, konieczne jest zastosowanie większych ekranów” — mówi Daniel Dubreuil, starszy manager ds. marketingu produktów z działu monitorów profesjonalnych w Sony Europe. „Jednak większe monitory zajmują dużo miejsca i trudniej je nosić. Nowe modele mają odpowiednio duże ekrany, a przy tym mniejsze rozmiary i wagę, dzięki czemu nadają się do użycia przy zdjęciach w terenie oraz realizacji transmisji na żywo. Mają nawet rączkę ułatwiającą przenoszenie”.

SONY_pvma170__02W przypadku monitorów do pracy w terenie liczy się również wytrzymałość — muszą one być odporne na uszkodzenia związane z transportem i znosić trudy użycia w miejscu filmowania. Zapewnia to wyjątkowa konstrukcja korpusu wraz z opcjonalnym zestawem do ochrony panelu i nakładkami ochronnymi na narożniki — dzięki temu obudowa, ekran oraz złącza są odpowiednio zabezpieczone. Zestaw redukuje też ilość odbić światła zewnętrznego, pomagając w utrzymaniu wysokiej jakości obrazu.

Wśród innych udoskonaleń różniących te monitory od starszych modeli warto wymienić system konwersji I/P, który działa z wyjątkowo małym opóźnieniem (mniej niż jeden półobraz) i automatycznie optymalizuje parametry obróbki obrazu zależnie od sygnałów wejściowych. Oprogramowanie monitorów może być uaktualniane za pośrednictwem złącza Ethernet.

W swoich wyjątkowych panelach OLED firma Sony zastosowała własną technologię Super Top Emission, która zapewnia dużą wydajność świetlną, czystość barw, wysoki kontrast i niezawodność. W nowych modelach udało się także uzyskać najlepsze wśród dostępnych monitorów kąty widzenia. Dzięki temu inżynierowie obrazu i specjaliści ds. barw mogą wspólnie obserwować ekrany, co podnosi ich łączną produktywność oraz usprawnia pracę.

Technologia TRIMASTER EL wraz z opracowanymi w firmie Sony panelami OLED pozwala na doskonałe oddanie czerni i barw. Zapewnia także szeroki zakres dynamiki i znakomite odwzorowanie ruchu, co daje możliwość oceny obrazu z dokładnością nieosiągalną w przypadku użycia innych urządzeń.

Wymagający użytkownicy, którzy na pierwszym miejscu stawiają profesjonalną jakość obrazu, dobrze przyjęli monitory TRIMASTER EL, co przełożyło się na łączną światową sprzedaż 25 000 sztuk(*3).

Goście odbywającej się w Paryżu wystawy SATIS będą mieli okazję jako pierwsi w Europie zobaczyć modele PVM-A170 i PVM-A250. Impreza odbędzie się w dniach 19–21 listopada, a firmę Sony będzie można znaleźć na stoisku 19 w hali Freyssinet.

Nowe modele monitorów będą dostępne od stycznia 2014 r. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.pro.sony.eu

Uwagi:

  1. Dotyczy monitorów z wbudowanym zasilaczem, dla branży emisyjnej i do zastosowań profesjonalnych, z wejściami/wyjściami HD-SDI, stan na listopad 2013 r. wg badań firmy Sony.
  2. PVM-A250 zapewnia 40-procentową redukcję grubości i 42-procentową redukcję wagi, PVM-A170 zapewnia 45-procentową redukcję grubości i 41-procentową redukcję wagi (w porównaniu ze starszymi modelami Sony).
  3. Stan na wrzesień 2013 r.
Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *