Menu Zamknij

Arta Tech wprowadza do sprzedaży konsolę do gier z Androidem

Arta Tech, europejski dystrybutor czytników Boox oraz urządzeń multimedialnych Midia firmy Onyx, wprowadza do sprzedaży Midia XTR 7000 Play, mobilne urządzenie łączące funkcje konsoli do gier oraz tabletu, oparte na systemie Android 4.2.2 Jelly Bean. Jest to pierwsze multimedialne urządzenie w ofercie firmy, która niedługo zostanie poszerzona również o dwa modele tabletów. 

R_3666-boxMidia XTR 7000 Play to innowacyjna konsola, działająca na najnowszej wersji systemu Android, co pozwala korzystać z całego wyboru gier dostępnych w sklepie Google Play. Urządzenie posiada również emulatory, które umożliwiają uruchamianie programów przygotowanych dla Game Boy Advance, Nintendo 64, Playstation 1, PSP i innych popularnych konsol.

„Midia XTR 7000 Play to świetna konsola do gier z Google Play, o bardzo wysokich osiągach w przetwarzaniu grafiki 3D, z unikalną możliwością łatwego programowania sprzętowych kontrolerów” – powiedział Paweł Horbaczewski, prezes i właściciel firmy Arta Tech. –  “A jednocześnie może być wykorzystywana jak tablet, pozwalając użytkownikom na robienie zdjęć, kręcenie filmów, słuchanie muzyki czy serfowanie w sieci.”

Midia XTR 7000 Play to poręczne urządzenie, o wymiarach ok. 25x12x2 cm i wadze nie przekraczającej 450g. Przy małych rozmiarach dysponuje jednak wygodnym, siedmiocalowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 1280×800. Wyjątkową funkcją Midia XTR 7000 Play jest możliwość zastąpienia wirtualnych kontrolerów na ekranie dotykowym zestawem programowalnych joysticków i przycisków zlokalizowanych po bokach urządzenia. To bardzo przydatna opcja np. dla fanów symulatorów sportowych i gier akcji w 3D. Niezależnie od tego konsola posiada możliwość sterowania dotykiem na ekranie.

Sercem Midia XTR 7000 Play jest czterordzeniowy procesor ze zintegrowanym układem graficznym PowerVR, przewyższającym mocą obliczeniową większość układów Nvidia. Urządzenie zostało wyposażone w 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy za pomocą karty microSD. Konsola działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.2.2 Jelly Bean. Posiada łączność Bluetooth 2.1 oraz WiFi 802.11b/g/n. Dodatkowo konsola została wyposażona w gniazdko microUSB i miniHDMI, gniazdo słuchawkowe minijack 3.5mm stereo x 2 oraz wbudowane głośniki i mikrofon.

Midia XTR 7000 Play może być również używany jak tradycyjny tablet. Urządzenie posiada aparat fotograficzny i kamerę oraz obsługuje najbardziej popularne formaty audio, wideo i pliki obrazkowe. W połączeniu z urządzeniem Midia StreamIT Onyxa pozwala również na bezprzewodową transmisję obrazu jakości HD na ekran telewizora lub innego zewnętrznego ekranu.

Produkt będzie dostępny w wybranych sieciach ze sprzętem komuterowym i RTV AGD oraz w sprzedaży bezpośredniej u dystrybutora jeszcze przed końcem b.r. Dystrybutor zapewnia 2 lata serwisu gwarancyjnego oraz serwis pogwarancyjny.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *