Menu Zamknij

IVS – Inteligentna funkcja detekcji i rozpoznawania twarzy od AirLive

AirLive wprowadza nowe kamery z IVS, czyli inteligentną funkcją detekcji i rozpoznawania twarzy.

Są to modele MD-3025-IVS oraz BU-3026-IVS. IVS to funkcja, która może być wykorzystywana do wyszukiwania i identyfikacji twarzy osób na monitorowanym obszarze. Funkcja ta automatycznie identyfikuje i zapisuje twarz każdej osoby w specjalnej bazie. System alarmuje użytkownika w każdym przypadku wykrycia twarzy na obrazie. IVS pozwala na stworzenie bazy twarzy pracowników oraz osób spoza firm, co jest szczególnie przydatne dla ochrony.

kamery1Kamera z IVS zlokalizowana przy wejściu będzie rejestrowała twarze wszystkich osób, które wchodzą do budynku i porównywała z tymi zapisanymi w bazie. W przypadku wykrycia twarzy niezapisanej w bazie, zostanie wyświetlona odpowiednia informacja.

IVS to doskonałe rozwiązanie dla miejsc publicznych takich jak lotniska, stadiony, przejścia graniczne, biura czy centra handlowe.

Korzyści wynikające z używania systemu IVS:

–        Tradycyjne systemy kontroli dostępu umożliwiają korzystanie z kart dostępu przez osoby nieuprawnione. IVS uwierzytelnia właściciela karty, automatycznie porównując jego twarz z obrazem zapisanym w bazie danych.

–        Automatyczna identyfikacja twarzy osób na przejściu granicznym i porównywanie twarzy z obrazu wideo ze zdjęciami w paszporcie.

–        Funkcja detekcji twarzy oszczędza czas w przypadku procedur śledczych i pozwala na wyszukiwanie niebezpiecznych zachowań na obrazie video – każdy zarejestrowany obraz twarzy jest połączony z odpowiednim fragmentem nagrania.

Materiał wideo :

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *