Menu Zamknij

Garmin® Forerunner® 15 – zegarek biegowy z GPS i funkcją monitorowania codziennej aktywności

Garmin prezentuje Forerunner 15 —zegarek biegowy z GPS z funkcją monitorowania codziennej aktywności, niezależnie od poziomu zaawansowania użytkownika. Garmin Forerunner 15 śledzi najważniejsze statystyki biegu, takie jak dystans, tempo, kalorie, osobiste rekordy i tętno[1]. Dodatkowo, aby zmotywować do aktywności poza treningami, Forerunner 15 rejestruje ilość kroków i spalonych w ciągu dnia kalorii oraz alarmuje użytkownika o zbyt długim okresie bezczynności. Korzystając ze wskazań opcjonalnego czujnika na nogę[2], zegarek może posłużyć za narzędzie treningowe na bieżni stacjonarnej, rejestrując dystans w zamkniętych pomieszczeniach.

Forerunner 15_groupMotywacja na każdym kilometrze

Dzięki funkcji automatycznego okrążenia, Forerunner 15 informuje o każdym przebiegniętym kilometrze emitując sygnał dźwiękowy i wyświetlając czas, w  jakim został on pokonany. Po zakończeniu i zapisaniu biegu na ekranie zegarka wyświetlane są jego najważniejsze parametry, takie jak całkowity czas, dystans, średnie tempo oraz liczba kalorii. Urządzenie Forerunner 15 informuje też o osiągnięciu osobistego rekordu, takiego jak najszybszy kilometr lub najdłuższy bieg. Wersja zegarka Forerunner 15 wyposażona w czujnik tętna pozwala monitorować bieżące tętno i obliczać na jego podstawie spalone kalorie oraz umożliwia trening w dostosowanej do celów treningowych strefie tętna.

Podczas treningu na wolnym powietrzu, do precyzyjnego pomiaru czasu, tempa i dystansu, Forerunner 15 wykorzystuje moduł GPS. Aby śledzić dystans i tempo podczas biegu na bieżni stacjonarnej lub wewnątrz pomieszczenia, wystarczy sparować urządzenie Forerunner 15 z opcjonalnym czujnikiem na nogę, przytroczonym do sznurowadła buta.

Motywacja pomiędzy treningami

Forerunner 15 wyposażony został w funkcje umożliwiające monitorowanie codziennej aktywności poza treningami. Badania wykazały, że przedłużające się okresy bezczynności, takie jak długotrwałe siedzenie przy biurku, zwiększają ryzyko problemów zdrowotnych, nawet jeśli regularnie ćwiczymy. Aby zmotywować do prowadzenia aktywnego trybu życia, urządzenie liczy każdy krok, spalone w ciągu dnia kalorie i całodzienny pokonany dystans. Po każdej biernie spędzonej godzinie, Forerunner 15 wyświetla wskaźnik alarmowy, przypominający że przyszedł czas na ruch. Wystarczy kilkuminutowy spacer, by zresetować ustawienia wskaźnika i zadbać o zdrowie na co dzień.

Zegarek obsługiwany jest za pomocą czterech przycisków, a pola danych wyświetlane na ekranie mogą być konfigurowane w zależności od potrzeb użytkownika. Wodoodporna obudowa (klasa 5 atm) czyni urządzenie odpornym na deszcz, pot i pozwala korzystać z Forerunnera 15 podczas pływania. Bateria umożliwia korzystanie z zegarka do 5 tygodni w trybie zegarka/monitorowania aktywności lub do 8 godzin w trybie treningowym/GPS.

Analiza informacji

Korzystając z połączenia z komputerem Mac® lub PC, można przesłać aktywności do internetowej platformy społecznościowej Garmin Connect, która umożliwia analizowanie postępów, ustawianie i monitorowanie celów oraz dzielenie się swoimi aktywnościami z innymi użytkownikami lub udostępnianie informacji w serwisach społecznościowych. Można obejrzeć swoje biegi na mapie, otrzymać szczegółowe informacje na temat każdego kilometra, lub uzyskać dzienne podsumowanie aktywności. Społeczność Garmin Connect dostarcza dodatkowej motywacji, oferując wyzwania online i wirtualne odznaki za osiągnięcia.

Forerunner 15 jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 169.99$ i 199.99$ (wersja z czujnikiem tętna).

Zegarek dostępny jest w dwóch rozmiarach i kilku wersjach kolorystycznych: duży (wymiary wyświetlacza – 2,1 x 2,0 cm) w kolorach czarno/zielony, turkusowo/biały, fioletowo/biały; mały (wymiary wyświetlacza  2,5 x 2,4 cm) w kolorach czarno/niebieski, czerwono/czarny.

Forerunner 15 jest najnowszym produktem firmy Garmin spośród stale powiększającego się segmentu fitness, który koncertuje się na rozwoju technologii i wdrażaniu innowacji w celu poprawy jakości życia użytkowników oraz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia. Bez względu na rodzaj aktywności,  urządzenia z segmentu fitness firmy Garmin stają się niezbędnymi narzędziami zarówno w przypadku amatorów jak i elitarnych sportowców. Aby uzyskać więcej informacji o funkcjach, cenach, dostępności produktów oraz informacje o innych produktach fitness firmy Garmin, przejdź do: www.garmin.com/intosports, www.garmin.blogs.com oraz http://twitter.com/garmin

[1] Opaska na klatkę piersiową z czujnikiem tętna jest dostępna w zestawie z wybranymi modelami lub do nabycia osobno.

[2] Do nabycia osobno.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *