Menu Zamknij

20 milionowy ZTE Blade sprzedany! Najnowsze Blade VEC 4G i 3G dostępne już także w Polsce.  

ZTE, producent i dostawca nowoczesnych urządzeń oraz innowacyjnych technologii telekomunikacyjnych, sprzedał na świecie ponad 20 milionów smartfonów z serii Blade. Do sukcesu przyczyniły się również najnowsze modele ZTE Blade VEC, które od niedawna dostępne są również w Polsce.

Pierwszy smartfon ZTE pod nazwą Blade pojawił się we wrześniu 2010 roku. W ciągu niespełna czterech lat sprzedano i wyprodukowano ponad 20 milionów egzemplarzy tych urządzeń, a seria Blade stała się pierwszą chińską linią smartfonów, która przekroczyła ten próg.
Ten sukces jest dowodem na rosnącą pozycję ZTE na międzynarodowym rynku telekomunikacyjnym.

Historia serii Blade

Smartfony ZTE z serii Blade oferują najnowsze rozwiązania technologiczne i współczesny design. Są sprzedawane w ponad 60 krajach na świecie. Pierwszym udostępnionym modelem był ZTE Blade V880 (ZTE Blade), który szybko zyskał wielu sympatyków dzięki wysokiej rozdzielczości ekranu i optymalnym w stosunku do ceny parametrom. Na świecie sprzedano prawie 13 milionów smartfonów ZTE Blade V880 i ponad 8 milionów innych modeli z serii Blade.

Wykorzystując silną pozycję, jaką zdobyły modele 3G, tj. Blade L2 i Blade III, firma ZTE wprowadziła na rynek ZTE Blade VEC 4G obsługujący technologię LTE. Jest to pierwszy na świecie smartfon ‘non-Nexus’, ‘non-Google Play’ z preinstalowanym Google Now Launcher. Wyposażony w 5 calowy ekran HD i czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3 GHz ZTE Blade VEC 4G stanowi rozsądną, a przy tym atrakcyjną propozycje dla wszystkich tych, którzy chcą przekonać się o zaletach sieci czwartej generacji.

Seria Blade jest bardzo dobrze znana w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej. Na początku 2014 roku ZTE Blade L2 został wprowadzony z dużym sukcesem na rynki europejskie do: Hiszpanii, Grecji, Niemiec, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Ponadto model Blade VEC 4G zyskał miano najpopularniejszego smartfona w Turcji w trzecim kwartale bieżącego roku wg. raportu GfK.  W ciągu najbliższych lat ZTE planuje sprzedać 100 mln smartfonów z serii Blade.

W Polsce pierwszy Blade pojawił się w grudniu 2012 r., smartfon został także wprowadzony na rynek w wersji Blade Red Bull Mobile. Wkrótce pojawiły się kolejne modele: Blade III, Blade III Pro, Blade G i Blade V. 20 listopada br. polski oddział zaprezentował ZTE Blade Vec 4G z modułem LTE w CAT4 i ZTE Blade Vec 3G z kartą dual sim. Sugerowana cena za wersję 4G to 799 złotych, a za 3G z Dual SIM – 699 złotych. Urządzenia są dostępne w sieciach X-Kom i Komputronik.

Dla potwierdzenia popularności serii Blade warto wspomnieć o nagrodach zdobytych przez modele z tej serii na międzynarodowych konkursach:

– Nr.1 w niezależnym rankingu ‘10 Best Smartphones’ dla ZTE Blade L2,

– iF Design Award dla ZTE Zing / ZTE Blade Q Mini,

– “Mobile World Best Devices of 2012” dla ZTE Blade V880.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *