Menu Zamknij

3 nowe, interaktywne wielkoformatowe monitory BenQ dla edukacji

BenQ wprowadza na polski rynek kolejne wielkoformatowe monitory interaktywne (IFP – interactive flat panels) doskonale nadające się do tworzenia nowoczesnych, interaktywnych klas szkolnych wspomagających skuteczną naukę i ułatwiających pracę nauczycieli. Najnowsze monitory z tej rodziny to: RP700+, RP651+ i RP551+ o przekątnych ekranu odpowiednio 70, 65 i 55 cali.

BenQ_RP651 _01Wszystkie monitory z tej serii mają rozdzielczość Full HD (1920x1080p), wysoką jasność od 350 do 360 nitów, kontrast 4000:1 (RP651+ i RP700) i szerokie kąty widzenia – 178° w poziomie i w pionie.

6-punktowa interakcja, powłoka przeciwodblaskowa

Ekran monitorów przed uszkodzeniami mechanicznymi chroni 5 mm szyba z hartowanego szkła pokryta powłoką przeciwodblaskową redukującą o 80% odbicia padającego światła bocznego i zapewniającą wyższą jakość obrazu.

Dotykowe sterowanie monitorem realizowane jest z wykorzystaniem podczerwieni (IR) i umożliwia precyzyjne rozpoznanie dotknięcia do 6 punktów jednocześnie na niewidzialnej siatce 32 767 x 32 767 punktów. Rozwiązanie to umożliwia sterowanie monitorem zarówno palcami jak i bardzie precyzyjnymi wskaźnikami (pisakami).

Komfort dla oczu

Oprócz powłoki przeciw odblaskowej oraz automatycznego dostosowywania jasności obrazu do natężenia oświetlenia pomieszczenia monitory wyposażono takżę w pakiet funkcji Eye-Care dodatkowo zwiększających komfort pracy i zmniejszających zmęczenie wzroku. Funkcje Eye-Care to m. in. zmniejszona emisja niebieskiej składowej światła (Low Blu Light) – najbardziej męczącej wzrok przy długotrwałej pracy oraz Flicker-free (RP551+ i RP651+)czyli niemigoczące podświetlanie ekranu.

Zdalne zarządzanie wieloma ekranami   

Oprogramowanie MDA (Multiple Display Administrator) zapewnia wygodną zdalną obsługę wielu paneli zainstalowanych w szkole. Zdalne zarządzanie obejmuje m.in. konfigurację i wyłącznie nieużywanych ekranów, co pozwala zaoszczędzić energię elektryczną.

Dołączone oprogramowanie

Monitory z Serii RP (700+, 651+ i 551+) – współdziałają z programami Omnittaps i Display Note, które mogą być bezpłatnie pobrane z platformy BenQ po podaniu Numeru Seryjnego Monitora i Kodu Dostępu.
DisplayNote – ułatwia współpracę w czasie rzeczywistym na wielu urządzeniach mobilnych i komputerowych. DisplayNote umożliwia udostępnianie oraz prezentację treści wśród uczestników i pozwala im na interakcję w kreatywny i wygodny sposób.

Omnittaps – to doskonały produkt do interaktywnych zajęć szkolnych i wykładów uniwersyteckich. To multidotykowa platforma programowa, która z pewnością wzbogaci każdą lekcję czy też prezentację.

http://www.benq.pl/product/largedisplay/RP551%2b/specifications

http://www.benq.pl/product/largedisplay/RP651%2b/specifications

http://www.benq.pl/product/largedisplay/RP700%2b/specifications

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *