Menu Zamknij

HyperX Predator PCIe SSD – ultraszybki i ultrawytrzymały dysk SSD

HyperX, podczas tegorocznej odsłony międzynarodowych targów CES 2015, zaprezentował najszybszy i najbardziej wytrzymały dysk SSD z najnowszej serii Predator. HyperX Predator PCIe SSD jest dostępny w dwóch wersjach pojemność pojemności 240GB lub 480GB. Oba wspomniane dyski pojawią się w sprzedaży w lutym tego roku, a na przełomie pierwszego i drugiego kwartału na sklepowe półki trafi kolejna wersja o pojemności 960GB. HyperX jest filią Kingston Technology Company, Inc., niezależnego światowego lidera na rynku pamięci.

SHPM2280P2H_480GB_LongBracket_s_hrDzięki zastosowaniu interfejsu PCIe, dyski z serii Predator osiągają prędkości przesyłu danych, sięgające do 1400 MB/s podczas odczytu i do 1000 MB/s w przypadku zapisu. Powyższa cecha sprawia, że nowe komponenty bardzo dobrze sprawdzą się podczas pracy na kilku zaawansowanych i wymagających programach jednocześnie, a sam system zająknięcia będzie pracować sprawnie i bez opóźnień. Całością zarządza nowoczesny kontroler Marvell 88SS9293. Z kolei obudowa w standardzie M.2 zapewnia obsługę platform najnowszej generacji z gniazdami M.2 PCIe. Nie mniej jednak, w sprzedaży będzie dostępna także wersja z różnorakimi adapterami, pozwalającymi na podłączenie urządzenia do płyt głównych bez socketu M.2. W takim wypadku, dysk możemy wpiąć do standardowego slotu PCI Express. Sam adapter HHHL będzie wyposażony zarówno w standardowe, jak i nisko-profilowe zawiasy, aby jak najbardziej ograniczyć zajmowaną przez niego powierzchnię.

„Zdajemy sobie sprawę, że zarówno użytkownicy popularnych pecetów, jak klienci korporacyjni, stale poszukują komponentów, oferujących jak największą wydajność. Dlatego też chcemy, aby nasze rozwiązania były dostępne dla jak najszerszego grona odbiorców. Nasz kontroler 88SS9293 doskonale sprawdza się z bardzo wydajny dyskami SSD nowej generacji.” – powiedział Mike Chen, Director of product marketing, Storage BU. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy, wraz z firma HyperX przekraczać granice dotychczasowych wytrzymałości.” – dodaje.

„Cieszymy się, że już niedługo na rynku pojawi się najszybszy jak do tej pory dysk SSD, który udało nam się wydać pod marką HyperX.  Złącznie PCIe pozwala na osiąganie ekstremalnych prędkości, podczas przetwarzania, nie tylko skompresowanych, ale także nieskompresowanych danych.”– powiedział Krystian Jaroszyński, EMEA Strategic Marketing&Relationships Manager. „Bliska współpraca z doświadczonym zespołem Marvella sprawiła, że seria HyperXPredatorPCIe SSD może pochwalić się imponującymi osiągami.” – dodaje.

HyperX – produkty zaprojektowane z myślą o graczach

HyperX to seria wysokowydajnych produktów Kingston Technology, składająca się z szybkich pamięci DDR3, SSD, przenośnych pamięci USB Flash oraz słuchawek. Opracowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, amatorach overclockingu oraz entuzjastach najszybszych systemów produkty HyperX są znane na całym świecie dzięki wysokiej jakości, wydajności i innowacyjności. Marka HyperX jest zaangażowana w świat e-sportów i sponsoruje ponad 20 zespołów z całego świata. Jest także głównym sponsorem Intel Extreme Masters. Stoiska HyperX można znaleźć na wielu imprezach branżowych, m.in. Brasil Game Show, China Joy, DreamHack, oraz PAX.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie HyperX.

HyperXPredatorPCIe SSD
Model Pojemność i wydajność
SHPM2280P2/240G Standard M.2 240GB
SHPM2280P2/480G Standard M.2 480GB
SHPM2280P2H/240G Standard HHHL 240GB
SHPM2280P2H/480G Standard HHHL 480GB
SHPM2280P2H/960G Standard HHHL 960GB (dostępny na przełomie Q1/Q2)

Specyfikacja techniczna i najważniejsze funkcje dysku SSD HyperXPredator:

 • Szybkość: połączenie PCie gwarantuje większą szybkość niż standardowe złącznie SATA.
 • Wysoka wydajność: bardzo duża szybkość i wielozadaniowość.
 • Odporność: na wszelakiego rodzaju wstrząsy.
 • Złącze: M2 z adapterem do PCIe.
 • Gwarancja: trzyletnia gwarancja z bezpłatnym wsparciem technicznym.

Więcej informacji o HyperX:

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *