Menu Zamknij

Ruckus redefiniuje Wi-Fi wysokich prędkości i pojemności z pierwszym w branży punktem dostępowym obsługującym funkcje 802.11ac Wave 2

Ruckus Wireless, Inc. (NYSE: RKUS) zaprezentował punkt dostępowy (AP) Ruckus ZoneFlex™ R710, pierwsze w branży urządzenie tego typu oparte o drugą falę standardu 802.11ac, która pozwala uzyskać multigigabitową sieć Wi-Fi o niespotykanej dotychczas wydajności i pojemności.

Ruckus ZoneFlex R710 AP-Right angle-shadowRuckus ZoneFlex R710 to pierwszy punkt dostępowy Wi-Fi obsługujący usprawnienia techniczne standardu 802.11ac Wave 2, oczekiwane MU-MIMO (multi-user multiple input/multiple output). Dzięki temu możliwa gęstość urządzeń klienckich może być dwa razy większa, niż w wypadku fali pierwszej 802.11ac, a łączna przepustowość może przekraczać 2 gigabity/s.

Jedną z pierwszych instytucji, które wdrożyły ZoneFLex R710 w środowisku produkcyjnym jest aglomeracja miejska San José w Kalifornii, odnosząca już korzyści z migracji do technologii 802.11ac Wave 2.

To punkt zwrotny dla całej branży, która musi radzić sobie z nienasyconym zapotrzebowaniem na pojemność I prędkość sieci bezprzewodowych” – powiedział Vijay Sammeta, CIO miasta San José. „Musimy być przygotowani na urządzenia i usługi, o których dotąd nawet nie słyszeliśmy. Fala 2 reprezentuje inwestycje w platformę, która nie tylko zaspokaja nasze dotychczasowe potrzeby ale sprosta również tym, które pojawią się w przyszłości. Dzięki uruchomieniu usługi Wickedly Fast Wi-Fi, miasto San José zyskało istotną przewagę konkurencyjną. Punkty dostępowe Ruckus ZoneFlex R710 pozwalają nam na wzniesienie się na kolejny poziom. To po prostu najlepiej działające punkty dostępowe, jakie kiedykolwiek zainstalowaliśmy, nawet nie biorąc pod uwagę klientów korzystających z multi-user MIMO”.

Według Sammeta, po instalacji punktów dostępowych Ruckus ZoneFlex R710, miasto uzyskało ogromny wzrost wydajności sieci, osiągając przepustowość rzędu 445 megabitów/s – w wypadku laptopów obsługujących dwa strumienie danych – i ponad 200 megabitów/s, w wypadku smartfonów korzystających z jednego strumienia.

R700 to niezwykłe osiągnięcie inżynieryjne, które wyznacza początek nowej ery w naszej branży” – powiedziała Selina Lo, Prezes Ruckus Wireless. „Ilość pracy i innowacji,  jakie włożyliśmy w R710 odzwierciedla naszą pozycję lidera w dostarczaniu najlepszych w swojej klasie produktów bezprzewodowych, które przetrwają próbę czasu” – dodała Lo.

Ruckus zapewnia unikalną przewagę biznesową dzięki technologii BeamFlex.

Zamknięty w smukłej i eleganckiej obudowie, punkt dostępowy Ruckus ZoneFlex R710 obsługuje do czterech strumieni przestrzennych (spatial streams) i 500 urządzeń klienckich jednocześnie. Dodatkowo, wyposażony jest w opatentowaną technologię anten adaptacyjnych BeamFlex+, zaprojektowaną, by wzmocnić działanie rozwiązań drugiej fali standard 802.11ac przez optymalizację pokrycia dla każdego klienta, dla każdej transmisji danych.

Dzięki czterem ukrytym inteligentnym dwuzakresowym antenom kierunkowym,  ZoneFlex R710 jest w stanie dynamicznie tworzyć ponad 4000 unikalnych wzorów ustawienia anten, zmniejszając interferencje fal radiowych o ponad 15dB, jednocześnie zmniejszając również interferencje między kanałami. Podwójnie spolaryzowane inteligentne anteny pozwalają również na automatycznie dostosowanie się do zmieniającego się położenia i orientacji przestrzennej mobilnych urządzeń klienckich, takich jak smartfony czy tablety, jeszcze bardziej pomagając w maksymalizacji wydajności połączenia i oferując niespotykaną moc odbioru nawet słabszych sygnałów nadawanych przez urządzenia mobilne.

Dzięki BeamFlex+, punkty dostępowe ZoneFlex R710 oferują również znaczącą poprawę wydajności i zasięgu, zapewniając zwiększenie siły sygnału nawet o 5dB i łączną przepustowość ponad 2 gigabitów/s, 1733 Mb/s przy częstotliwości 5GHz i 800 Mb/s przy 2,4GHz.  Będąc wstecznie kompatybilnymi z istniejącymi klientami Wi-Fi, punkty dostępowe R710 mogą działać jako niezależne urządzenia, lub być częścią zarządzanej centralnie sieci Ruckus Smart WLAN. Dodatkowo R710 wyposażone są w podwójne porty gigabit Ethernet, które mogą być wykorzystane łącznie i zaspokoić najwyższe oczekiwania dotyczące przepustowości. ZoneFlex R710 posiadają również wyjątkową możliwość obsługi multipleksacji przestrzennej, przełączania anten adaptacyjnych i techniki transmit beamforming – rozwiązań zaprojektowanych, by zapewnić niezakłóconą wydajność i niezawodność sieci Wi-Fi. Dodatkowo, ZoneFlex R710 zachowują pełną funkcjonalność 4×4:4 802.11ac i standardową technologię zasilania 802.3af Power over Ethernet (PoE).

Monetyzowanie Wi-Fi

Punkty dostępowe ZoneFlex R710 zostały wyposażone we wbudowany port USB do obsługi “beaconów” BLE (Bluetooth Low Energy) i innych urządzeń tzw. Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things). W połączeniu z usługami i analityką opartymi o lokalizację (LBS) – Ruckus SPoT™ – pozwala to przedsiębiorstwom i dostawcom usług na monetyzację sieci Wi-Fi stworzonej w przestrzeni publicznej, między innymi dzięki bogatym opcjom analitycznym i możliwości angażowania użytkowników w oparciu o ich położenie.

Ceny i dostępność

Punkty dostępowe Ruckus ZoneFlex R710 będą dostępne jeszcze w tym kwartale. Sugerowana cena producenta wynosi 1295 dolarów. Urządzenia oferowane będą na całym świecie, u partnerów resellerskiego programu Ruckus BiG DOG.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *