Menu Zamknij

Samsung wprowadza dyski SSD 850 EVO 3 bit V-NAND

Firma Samsung zaprezentowała dyski SSD 850 EVO M.2 i 850 EVO mSATA. Dyski te są nową wersją wielokrotnie nagradzanej serii 850 EVO, wprowadzonej na rynek w grudniu 2014 r. Są one oparte na architekturze 3D V-NAND firmy Samsung, zapewniającej maksymalną wydajność i trwałość. Dyski SSD M.2 i mSATA, są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników pragnących zmodernizować swoje komputery.

850_evo_m_2_msata_3d_2W grudniu Samsung zaprezentował dysk 850 EVO z 3‑bitową technologią 3D V‑NAND, która znacznie poprawia codzienne użytkowanie komputera – znosi ograniczenia gęstości zapisu występujące w przypadku konwencjonalnej płaskiej architektury NAND. Dla uzyskania większej pojemności i lepszej wydajności na mniejszej powierzchni w architekturze 3D V‑NAND komórki układane są pionowo jedna warstwa na drugiej, zamiast zmniejszania wymiarów komórek, by móc zmieścić je na stałej powierzchni poziomej. Dzięki formatom M.2 i mSATA więcej użytkowników komputerów osobistych oraz ultracienkich komputerów przenośnych będzie mogło korzystać z najlepszych w tej klasie parametrów i niezawodności dysków 850 EVO z technologią V‑NAND.

Dyski Samsung 850 EVO mSATA oferowane będą w wersji o pojemności 1 terabajta (TB), 500 gigabajtów (GB), 250 GB i 120 GB. Charakteryzują się także taką samą imponującą szybkością odczytu i zapisu, jak 2,5‑calowy dysk 850 EVO – odpowiednio 540 megabajtów na sekundę (MB/s) w odczycie i 520 MB/s w zapisie. Dyski Samsung 850 EVO M.2 będą dostępne w wersjach 500 GB, 250 GB i 120 GB z prędkościami odczytu i zapisu odpowiednio 540 MB/s i 500 MB/s.

Dzięki technologii Samsung TurboWrite każdy dysk może obsłużyć transfer dużej ilości danych oraz skomplikowane operacje wielozadaniowe. Modele o pojemności 500 GB i 1 TB z technologią TurboWrite oferują prędkość losowego zapisu do 88 tys. operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) oraz prędkość losowego odczytu do 97 tys. IOPS, co oznacza, że każdy dysk z łatwością radzi sobie z transferem dużych ilości danych i obsługą wielozadaniowości.

Podobnie jak 2,5‑calowy 850 EVO również dyski M.2 i mSATA charakteryzują się podwyższoną niezawodnością dzięki poprawionym trwałym parametrom, a wbudowany sprzętowy mechanizm 256‑bitowego szyfrowania AES zapewnia ochronę i bezpieczeństwo danych.

Dyski SSD Samsung M.2 i mSATA 850 EVO są objęte pięcioletnią gwarancją, a ich żywotność jest określana na 150 TBW (total bytes written) dla pojemności od 500 GB wzwyż.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *