Menu Zamknij

ZTE na podium

ZTE nieprzerwanie od pięciu lat w pierwszej trójce najbardziej innowacyjnych firm na świecie – tak wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji ds. Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organization).

7Ponad 60 tysięcy zgłoszonych patentów na innowacyjne rozwiązania.    

ZTE, globalny producent i dostawca nowoczesnych urządzeń oraz technologii telekomunikacyjnych zgłosił do Światowej Organizacji Własności ponad 60 tysięcy wniosków patentowych. Dotyczą one innowacyjnych mobilnych rozwiązań teleinformatycznych i są wyrazem wagi jaką przywiązuje firma do badań i rozwoju. 

Podkreśleniem pozycji firmy na rynku jest ponad 17 tysięcy przyznanych zarejestrowanych patentów. Chińska spółka znalazła się na trzecim miejscu w raporcie WIPO w zestawieniu liczby wniosków patentów złożonych w 2014 roku (Układ o Współpracy Patentowej – Patent Cooperation Treaty – PCT). ZTE, jako jedna z największych spółek innowacyjnych na świecie, jest na podium od pięciu lat.

„Innowacje zajmują kluczowe miejsce w naszym biznesie. Dzięki opatentowanym technologiom rozwijamy działalność na całym świecie. W ramach nowej strategii M-ICT, wartość intelektualna ZTE pozwoli na dostarczenie najwyższej jakości innowacyjnych produktów i usług na całym świecie.” – powiedział Guo Xiaoming, Główny Dyrektor ds. Prawnych ZTE.

ZTE zwiększa nakłady na badania nad technologią 5G i nowymi patentami, aby tworzyć sieci nowych generacji. Na konferencji Mobile World Congress 2015 w Barcelonie firma ZTE zaprezentowała najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie technologii 5G – pierwszą na świecie komercyjną stację bazową pre5G Massive MIMO. Osiąga ona transfer danych na poziomie 400 Mbps przy pojedynczej częstotliwości.

ZTE, jako jeden z głównych autorów przy definiowaniu standardów 4G, jest również zobowiązane do rozwoju i promocji technologii 5G. Po spotkaniu Shi Lirong’a, Prezesa i Dyrektora Generalnego ZTE z Carlos’em Moedas, Komisarzem ds. Badań, Nauki i Innowacji Unii Europejskiej, ZTE zostało zaproszone do udziału w pracach nad technologią 5G oraz projektem Horizon 2020. Jego celem jest rozwój nowych technologii i cyfryzacja w Unii Europejskiej.

W 2014 roku firma ZTE zaprezentowała strategię M-ICT, która przyśpieszyła prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami, aby dostarczyć klientom nowe możliwości łączności mobilnej. ZTE koncentruje się również na badaniach nad: bezprzewodowym ładowaniem pojazdów elektrycznych, energetyką rozproszoną, platformami „big data”, płatnościami online, internetem w pojazdach, samojeżdżącymi samochodami, robotyką i satelitami niskoorbitowymi.

Ponadto ZTE tworzy partnerstwa czy wręcz całe branżowe ekosystemy służące rozwojowi technologii; np. ZTE jest producentem smartfona Star 2, który posiada jeden z najbardziej rozwiniętych systemów kontroli głosem. Firma stworzyła Smart Voice Alliance z takimi partnerami jak: Baidu, Nuance, Audience i NXP, którego celem jest rozwój technologii sterowania głosem.

Ponad 90% patentów ZTE to unikalne, oryginalne rozwiązania, które wyznaczają standardy przyjęte przez branżę telekomunikacyjną na całym świecie. ZTE jest zobowiązane do wprowadzania innowacji w technologiach 4G i 5G, inteligentnych urządzeniach mobilnych, cloud computingu, big data i nowoczesnych technologiach. A to wszystko by nadal odgrywać wiodącą rolę w rozwoju technologii nowych generacji.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *