Menu Zamknij

AVer Make Friends – jak wykorzystać wideokonferencje w edukacji  

Bezprecedensowe wydarzenie promujące współpracę pomiędzy szkołami z różnych kontynentów miało miejsce 19 marca 2015. Korzystając z zestawu do wideokonferencji AVer EVC300 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 118 z Wrocławia mieli okazje zobaczyć się i porozmawiać z rówieśnikami z Wielkiej Brytanii, RPA oraz Tajwanu.

Aver_3Było to możliwe dzieci organizatorowi wydarzenia AVer Make Friends – światowemu dostawcy rozwiązań dla edukacji – firmie AVer, który wraz ze szkołą New Taipei City’s Muncipal Bei Da Senior High School zaprosił do udziału placówki edukacyjne z różnych stron Świata. Celem było pokazanie, że dzięki nowym technologiom w edukacji przestają istnieć bariery i granice, a ogromne odległości przestają mieć znaczenie. Wideokonferencja pozwoliła wymienić doświadczenia, zetknąć się z kulturą i obyczajami ludzi z różnych państw.

Wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 118 z Wrocławia w zestaw do wideokonferencji AVer EVC300 i czuwanie nad akcją było możliwe dzięki współpracy portalu multimediawszkole.pl oraz wrocławskiej firmy Projekcja.    

Spotkanie odbyło się w języku angielskim. Każdy kraj miał czas na prezentacje swojej kultury, obyczajów i świąt. Prezentowane były narodowe potrawy. Każdy miał możliwość zadawania pytań, dzięki czemu można się było dowiedzieć np., że jedzenie żywych ośmiornic na Tajwanie jest preferowane jedynie w bardzo wąskich kręgach, a najpopularniejsza jest po prostu zupa z makaronem (Nuddle Soup). Brytyjczycy obok Królowej Elżbiety i Beatlesów jako symbol narodowy wymienili młodzieżowy zespół One Direction, na co z wielką aprobatą zareagował Tajwan. Szkoła z RPA była za to bardzo zaaferowana trwającymi właśnie mistrzostwami świata w krykieta. Prawdziwym hitem był jednak pokaz taneczny oraz wokalny szkoły z Tajwanu.

Aver_2Dzięki AVer Make Friends uczniowie z różnych części Świata otrzymali szanse na pokonanie bariery tysięcy kilometrów i mogli spotkać się na żywo z rówieśnikami z odległych krajów – aby rozmawiać, uczyć się i nawiązywać nowe przyjaźnie. Co więcej, wszyscy uczestnicy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, wyrazili wielką chęć ponownego spotkania.

Informacja na stronach Szkoły Podstawowej  nr 118 http://www.sp118.pl/pl/pierwsza_miedzynarodowa_wideokonferencja_w_naszej_szkole,1550.html

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *