Menu Zamknij

Nowe dyski Seagate Personal Cloud już w Polsce

Zapowiadane w styczniu nowe produkty pamięciowe dla użytkowników domowych firmy Seagate Technology: Seagate® Personal Cloud i Seagate® Personal Cloud 2-Bay są już dostępne w Polsce. Rozwiązania Seagate Personal Cloud oferują użytkownikom dostęp do ich danych w technologii chmury z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili. Nowe produkty wyróżniają się łatwością przesyłania treści do smartfonów, dekoderów STB, tabletów, komputerów PC lub telewizorów za pośrednictwem aplikacji Seagate Media. Urządzenia są dostępne w cenie od 699 złotych.

Personal_Cloud-Main-Package-3L-V2-hi-resSeagate Personal Cloud upraszcza proces wyszukiwania, streamingu wideo, muzyki oraz zdjęć na wybranym urządzeniu. Za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Seagate Media użytkownicy otrzymują dostęp do intuicyjnego interfejsu, który umożliwia łatwe i komfortowe odtwarzanie treści. Aplikacja jest kompatybilna z szeroką gamą platform i obsługuje następujące urządzenia:

 • Telewizory i odtwarzacze Blu-ray: LG Smart TV (modele z 2012 r. lub nowsze), Samsung Smart TV
  i odtwarzacze Blu-ray firmy Samsung (modele z 2012 r. lub nowsze z funkcją SmartHub)
 • Odtwarzacze mediów strumieniowych: Roku, Google Chromecast i Apple TV (przez Apple AirPlay)
 • Smartfony: iPhone, Android, Windows
 • Tablety: iPad, Android, Kindle, Windows 8/RT

Seagate Personal Cloud  może też bezpośrednio przesyłać treść do urządzeń obsługujących standard DLNA, takich jak Sony PlayStation 3 lub nowsze modele i Microsoft Xbox 360 lub nowsze modele.

W połączeniu z aplikacją Seagate Mobile Backup oraz oprogramowaniem Dashboard, Seagate Personal Cloud pełni również funkcję głównego urządzenia do backupu komputerów PC i Mac, pamięci USB oraz urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android. Ponadto użytkownicy, którzy korzystają z chmur publicznych, mogą skonfigurować urządzenia Seagate Personal Cloud w taki sposób, aby uzupełniały usługę chmurową funkcjami backupu i synchronizacji. Stacje Personal Cloud mogą automatycznie tworzyć kopie zapasowe w popularnych serwisach chmurowych, takich jak Amazon S3, Box, Baidu, DropBox, Google Drive, HiDrive i Yandex.Disk, zapewniając dodatkowy poziom ochrony. Dla tych, którzy potrzebują dodatkowej kopii najnowszych danych z dysku internetowego, dostępna jest opcja synchronizacji z usługami Baidu, DropBox i Google Drive.

Firma Seagate wyposażyła stacje Personal Cloud we wbudowany menedżer aplikacji, który umożliwia instalowanie dodatkowych funkcji. Interfejs przypominający sklep z aplikacjami oferuje dostęp do różnorodnych programów, takich jak WordPress, BitTorrent Sync i ElephantDrive. Dostępny jest również pakiet SDK (software development kit), który pozwoli webdeweloperom na tworzenie nowego autorskiego oprogramowania do stacji Personal Cloud.

Personal_Cloud_Lifestyle-Line-Up-hi-resSeagate Personal Cloud 2-Bay

Urządzenie Personal Cloud 2-Bay jest przeznaczone dla użytkowników, którzy chcą dysponować więcej niż jedną kopią najważniejszych danych w przypadku mało prawdopodobnej awarii dysku. Stacja Personal Cloud 2-Bay —wyposażona w dwa dyski wewnętrzne — jest domyślnie skonfigurowana tak, aby automatycznie kopiowała całą treść z jednego dysku na drugi, zapewniając podwójną ochronę. Użytkownicy, którym zależy na jak największej pojemności, mogą utworzyć pojedynczy wolumen danych z obu dysków.

Dostępność

Stacje Seagate Personal Cloud są dostępne w sklepach w wersjach o pojemności 3, 4 i 5 TB. Stacje Seagate Personal Cloud 2-Bay są dostępne w wersjach o pojemności 4, 6 i 8 TB. Oba modele Seagate Personal Cloud można kupić w sklepach sieci Media Markt, Saturn, Komputronik, Xcom, Media Expert, RTV Euro/Ole Ole. Urządzenia są dostępne w cenie od 699 zł za stację Personal Cloud o pojemności 3TB. Najdroższe urządzenie Seagate Personal Cloud 2-Bay o pojemności 8TB można nabyć w cenie 2299 zł.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *