Menu Zamknij

BenQ XL2730Z dla graczy – 27 calowy monitor WQHD z VESA Standard Adaptive-Sync

¾ Na polskim rynku dostępny jest już pierwszy w ofercie BenQ i jeden z zaledwie kilku na rynku, monitor dla graczy obsługujący synchronizację dynamicznego odświeżania zgodną z VESA Standard Adaptive-Sync kompatybilną z technologią AMD FreeSync, wykorzystywaną w kartach graficznych AMD Radeon™. Rozwiązanie to eliminuje zacięcia (stuttering) i rozrywanie (tearing) obrazu oraz minimalizuje opóźnienie sygnału (input lag).

BenQ_XL2730Z_0BenQ XL2730Z ma rozdzielczość WQHD (2560 x 1440), częstotliwość odświeżania 144Hz i czas reakcji matrycy 1ms GTG (Grey-to-Grey), jasność 350 cd/m2 oraz dynamiczny kontrast 12 mln : 1.

Polska, praktyczna prapremiera monitorów XL2730Z odbyła się na finałach Mistrzostw Świata IEM 205 w katowickim Spodku. Trenowali na nich i walczyli o laury wszyscy uczestnicy zmaga. Dodatkowo mogli je sprawdzić w działaniu wszyscy odwiedzający stoisko BenQ na IEM 2015.
Monitor zaprojektowany został dla najbardziej wymagających graczach z wykorzystaniem doświadczeń mistrzów e-Sportu. Zaowocowało to wieloma rozwiązaniami i funkcjami podnoszącymi wygodę i skuteczność w grach.

Tryb automatycznego ustawienie gry (Auto Game Mode)– dostępny w menu ekranowym (OSD) – pozwala na automatyczne rozpoznanie typu gry (FPS, RTS, MOBA) i ustawienie parametrów pracy monitora najlepiej pasujących do danej gry.

Aktualny Tryb Gry (Game Mode) może być zapisany na nośniku pamięci USB dzięki czemu może być szybko przywrócony. Gracze swoje Tryby Gry mogą również udostępniać między sobą poprzez chmurę (cloud) lub platformy społecznościowe. Otwiera to zupełnie nowe formy współpracy pomiędzy graczami.

Nowy, okrągły szybki przełącznik trybów pracy (S Switch Arc) jest jeszcze wygodniejszy w obsłudze. Jest on wyposażony w trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora np. do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora jest szybkie i proste.

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie najlepszej jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanego do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza.

Precyzyjne i powtarzalne ustawienie położenia ekranu. XL2730Z umożliwia precyzyjną regulacje wysokości położenia ekranu – 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem. Regulacja pochylenia matrycy do przodu i do tyłu aż do 20°, w prawo i w lewo oraz obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszej pozycji ekranu.  

Tryb Game Loader pozwala skorzystać z udostępnionych przez BenQ do poprania specjalnych ustawień parametrów monitora używanych przez profesjonalnych graczy. Każdy tryb jest specjalnie zestrojony, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do tych wyjątkowych ustawień profesjonalnych graczy. Mogą one być również zapisane na przełącznik S w celu szybkiego dostępu.

Zaprogramowany tryb FPS dostosowany przez legendarnych graczy daje optymalny odcień i jasność, kontrast, ostrość oraz odwzorowanie kolorów w grach FPS, dzięki czemu łatwo można wykryć przeciwników i śledzić ich każdy ruch, nawet w niewyraźnej sytuacji. Istnieją dwie wersje do tego specjalnego trybu: FPS1 – tryb przeznaczony dla Counter-Strike 1.6 i FPS2 – tryb Counter-Strike Source.

Display Mode czyli indywidualny tryb wyświetlania sprawia, że zmiany rozmiaru ekranu są tak proste i szybkie, jak naciśnięcie przycisku. Możliwe jest natychmiastowe przełączanie między trybem wyświetlania  17″ (4:3), 19″ (4:3), 19″W (16:9), 21.5″W (16:9), 22″W (16:10), 23″W (16:9), 24″W (16:9). Można również skorzystać z przycisku Inteligentnego Skalowania (Smart Scaling).

Motion Blur Reduction czyli redukcja rozmycia krawędzi szybko poruszających się obiektów i Gaming Refresh Rate Optimization Management (GROM) czyli optymalizacja zarządzania częstotliwością odświeżania obrazu to dwie najnowsze funkcje i najbardziej zauważalne w działaniu funkcje poprawy obrazu w szybkich grach. Dodatkowo Display Mode (tryb wyświetlania) umożliwia graczowi wybór jednej z ulubionych wielkości ekranu, spośród 8 predefiniowanych (17”/19”/19”W/21.5”/22”W/23”W/23.6”W/24”), a w połączeniu z funkcją Smart Scaling (Inteligentne skalowanie obrazu) umożliwiają jak najlepsze i zgodne indywidualnymi potrzebami, skonfigurowanie monitora.

Flicker-free czyli brak migotania – to nowa konstrukcja podświetlania ekranu LED monitora, całkowicie eliminująca uciążliwe dla oka, a praktycznie niezauważalne, migotanie podświetlania ekranu jakie występuje i innych monitorach więcej informacji http://www.youtube.com/watch?v=a9VXs9q-hf8

Low Blue Light czyli niższy poziom barwy niebieskiej – wiadomo, że najbardziej męcząca wzrok jest niebieska składowa widma światła białego. Dzięki zmniejszeniu jej udziału następuje tzw. ocieplenie barw co w zauważalny sposób odczuwalne jest jako mniej męczące wzrok.

Wszystkie te funkcje pozwalają także na dłuższą, skuteczną grę bez zauważalnej utraty sprawności spowodowanej zmęczeniem wzroku.

„Wisienką na torcie” jest wysuwany, metalowy haczyk na słuchawki.

Parametry BenQ XL2730Z

Kolor produktu Czarno-Czerwony
Rozmiar ekranu 27″W
Format obrazu 16:9
Rozdzielczość (maks.) 2560×1440
Wielkość piksela (mm) 0,233
Jasność (typowa) 350 cd/㎡
Nominalny współczynnik kontrastu (typowy) 1000:1
Kontrast dynamiczny (DCR) (typowy) 12mln:1
Rodzaj panelu TN
Kąt widzenia (lewo/prawo;góra/dół) (wsp. kontr.>=10) 170/160
Czas reakcji (Tr+Tf) (typowy) 1ms (GtG)
Wyświetlane kolory 16.7mld
Gama barw 72%
Złącze wejściowe  D-sub/ DVI- DL/ HDMI 2.0×1 HDMI1.4 x1/ DP1.2/ headphone jack/ microphone jack
Częstotliwość pozioma (KHz) VGA/HDMI: 24Hz~120Hz DVI-DL/DP: 56~144Hz
Częstotliwość pionowa (Hz) VGA/HDMI: 24Hz~120Hz DVI-DL/DP: 56~144Hz
Video (MHZ) 600
Zużycie Energi / Energy Star 30W
Wymiary i ciężar 703x486x245 mm, 10 kg
Technologia Flicker- Free – Brak Migotania Tak
Low Blue Light Tak
Redukcja Motion Blur Tak
Kompatybilny z Windows® 8 Tak
Kompatybilny z Windows® 8.1 Tak
Język menu ekranowego 17 Języków
System Black eQualizer Tak
Game Mode Loader Tak
Energy Star 6.0 Tak
Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *