Menu Zamknij

Sony Multi-room — cały dom wypełniony muzyką

Firma Sony zaproponowała rozwiązanie, które pozwala z łatwością słuchać czystej, pięknie brzmiącej muzyki w całym domu. System Multi-room wykorzystano w całym wachlarzu nowych produktów Sony: głośnikach bezprzewodowych, głośnikach w formie listwy, podstawie pod telewizor z zestawem głośników, amplitunerach wielokanałowych i mikrozestawach hi-fi. Wszystkie te urządzenia zapewniają stabilną, wysoką jakość dźwięku z różnych źródeł — niezależnie od miejsca ani pory słuchania.

cndvjfipkm4ymmkdctblSłuchana muzyka może pochodzić z wielu źródeł, od serwisów internetowych, do których dostęp zapewniają technologie Spotify Connect[1] i Google Cast™, po smartfon lub tablet podłączony jednym dotknięciem dzięki technologii NFC. Nie ma też przeszkód, by odtwarzać nagrania o wysokiej rozdzielczości przechowywane na komputerze lub domowym serwerze rozrywki.

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości — bliski kontakt z muzyką

Technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości umożliwia słuchanie czystej, pełnej emocji muzyki zgodnie z zamierzeniami artystów. Zapewnia większą szczegółowość niż nagrania z płyt CD lub plików MP3 i dlatego pozwala uchwycić wszystkie subtelności brzmienia oraz dynamiki. Bardziej naturalne brzmienie uzyskuje się nawet przy słuchaniu nagrań MP3 poddanych silnej kompresji: technologia Sony DSEE HX™ przywraca bowiem utracone informacje o wysokich częstotliwościach i subtelne detale, w wyniku czego muzyka brzmi niemal tak jak nagrania o wysokiej rozdzielczości.

SongPal Link™ — wygoda słuchania w różnych pomieszczeniach

System Multi-room pozwala na słuchanie ulubionych nagrań w dowolnym miejscu domu i w dowolnym momencie. Wybieranie źródeł dźwięku odtwarzanego w poszczególnych pomieszczeniach umożliwia prosta w użyciu aplikacja Sony SongPal™, którą można zainstalować na smartfonie lub tablecie. Jedną z jej funkcji jest błyskawiczne łączenie wszystkich głośników w grupę reprodukującą ten sam dźwięk — na przykład podczas imprezowania z przyjaciółmi.

Wyjątkowa stabilność odtwarzania w zasięgu całej sieci domowej to zasługa zaawansowanego, dwuzakresowego łącza Wi-Fi. Lepszy dźwięk można również uzyskać przy bezprzewodowej transmisji strumieniowej z urządzeń mobilnych z łączem Bluetooth®.

Nowa technologia audio Sony LDAC™ pozwala uzyskać wysoką jakość dźwięku przesyłanego bezprzewodowo przez łącze Bluetooth®. Dzięki transmisji trzykrotnie większej ilości danych kodek LDAC poprawia wrażenia przy słuchaniu każdego rodzaju muzyki.

Google Cast™ — jeszcze więcej muzyki

Najnowsze głośniki bezprzewodowe, głośniki w formie listwy, amplitunery i zestawy muzyczne Sony są zgodne z technologią Google Cast. Oznacza to możliwość słuchania ulubionych nagrań lub muzyki z popularnych serwisów strumieniowych, jak Deezer czy Google Play™, wprost ze smartfona bądź tabletu — bez przerw ani obaw o błyskawiczne wyładowanie baterii w urządzeniu mobilnym.

Technologia ta gwarantuje znakomitą jakość dźwięku, a w dodatku działa od razu po rozpakowaniu nowego sprzętu. Wystarczy więc wybrać ulubiony serwis, dotknąć przycisku transmisji na smartfonie lub tablecie i słuchać dźwięku przez wybrane urządzenie.

Po powrocie do domu można nawet przekierować na głośniki utwór słuchany wcześniej przez smartfon — bez żadnej przerwy w dźwięku.

System pozwala ponadto na łączenie określonych urządzeń w grupy i ich użycie do odtwarzania muzyki z serwisów internetowych itp. W tym celu wystarczy użyć odpowiedniego przycisku w aplikacji do odtwarzania muzyki — zainstalowanej w telefonie lub tablecie z systemem Android™, telefonie iPhone lub iPadzie — a następnie wybrać żądany głośnik lub zestaw głośników.

SRS-X99/X88: głośniki bezprzewodowe z systemem Multi-room umożliwiające reprodukcję dźwięku o wysokiej rozdzielczości

Najnowsze głośniki bezprzewodowe firmy Sony łączą imponującą, niespotykaną dotąd jakość dźwięku hi-fi z ujmującą, minimalistyczną stylistyką „jednej skrzyneczki”, która wtapia się w wystrój każdego wnętrza.

Dzięki technologii NFC do rozpoczęcia strumieniowej transmisji nagrań ze smartfona albo tabletu wystarczy krótkie zetknięcie urządzeń. Użytkownik może też korzystać z oferty serwisów internetowych, do których dostęp zapewniają technologie Spotify Connect i Google Cast™, oraz odtwarzać transmitowaną muzykę przez wybrany głośnik lub zestaw głośników.

Głośnik bezprzewodowy z systemem Multi-room SRS-X99 pozwala odtwarzać dźwięk o wysokiej rozdzielczości i przeżywać każdy występ zgodnie z zamysłem artysty. Wykorzystano w nim 2.1-kanałowy system o łącznej mocy wyjściowej 154 W. W skład tego niezwykłego systemu wchodzi siedem jednostek głośnikowych, w tym aż cztery superwysokotonowe, które gwarantują nieskazitelne brzmienie tonów wysokich. W celu zapewnienia słuchaczowi jeszcze lepszych wrażeń głośnik jest wyposażony w cały szereg zaawansowanych technologii firmy Sony: zmniejszający zniekształcenia wzmacniacz cyfrowy S-Master HX™, system DSEE HX do optymalizacji brzmienia czy technologię dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Imponująco brzmi również mniejszy model SRS-X88, w którego skład wchodzi subwoofer oraz po dwie jednostki średnio- i superwysokotonowe. Taka konfiguracja gwarantuje najwyższą jakość reprodukcji nagrań o wysokiej rozdzielczości. Dla melomanów, którym zależy na możliwości słuchania świetnego dźwięku w różnych miejscach, przygotowano przenośny model SRS-X77. Dzięki wewnętrznemu akumulatorowi może on pracować bez ładowania nawet przez 10 godzin (w przybliżeniu, przy wyłączonej funkcji Wi-Fi).

Głośniki w formie listwy HT-ST9 i HT-NT3: doskonała jakość, dźwięk o wysokiej rozdzielczości i system Multi-room

Elegancki głośnik w formie listwy to doskonały sposób, by uatrakcyjnić filmowy wieczór przed telewizorem imponującym, wielokanałowym dźwiękiem — i uniknąć przy tym plątaniny kabli. Taki głośnik przyda się też podczas imprezy ze znajomymi: dzięki technologii NFC pozwoli bowiem błyskawicznie, od jednego dotknięcia rozpocząć odtwarzanie utworów ze smartfona.

Modele HT-ST9 i HT-NT3 umożliwiają odtwarzanie nagrań o wysokiej rozdzielczości i są zgodne z kodekiem LDAC™, który pozwala uzyskać audiofilską jakość dźwięku przesyłanego przez łącze Bluetooth®. Wbudowane technologie Google Cast™ i Spotify Connect oznaczają z kolei dostęp do niewyczerpanych zasobów muzyki w Internecie.

Model ST9 jest najbardziej zaawansowanym głośnikiem w formie listwy z całej dotychczasowej oferty firmy Sony. Umożliwia słuchanie niezwykle bogatego, 7.1-kanałowego dźwięku. Zastosowano w nim między innymi nowo opracowane, koncentryczne jednostki do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości, w których połączono zespół nisko- i wysokotonowy. Dzięki technologii przetwarzania sygnału S-Force PRO Front Surround, opracowanej we współpracy z Sony Pictures Entertainment, słuchacz ma wrażenie, że dialogi, efekty specjalne i muzyka dobiegają ze wszystkich stron. Całkowita moc wyjściowa modelu HT-ST9 wynosi aż 800 W i dlatego głośnik ten idealnie pasuje do dużych telewizorów — z ekranem od 46″ wzwyż.

Podstawa pod telewizor z zestawem głośników HT-XT3 — system Multi-room i dźwięk o wysokiej rozdzielczości

Model HT-XT3 to pierwsza podstawa pod telewizor z zestawem głośników firmy Sony, która pozwala na słuchanie nagrań o wysokiej rozdzielczości i jest zgodna z technologią Google Cast. W 2.1-kanałowym zestawie głośników o mocy 350 W wykorzystano jednostki koncentryczne o wysokiej rozdzielczości. Uzupełniają je dwa zintegrowane subwoofery, zapewniające mnóstwo mocnego, ale kontrolowanego basu.

Urządzenie umożliwia odtwarzanie muzyki w transmisji strumieniowej zarówno z serwisów internetowych, jak i ze smartfona, z wykorzystaniem technologii NFC i Bluetooth®. Reprodukowany dźwięk jest przetwarzany przez unikatowy system Sony DSEE HX, dzięki czemu uzyskuje się brzmienie zbliżone do dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Solidna konstrukcja jest obliczona na obciążenie telewizorem ważącym nawet 50 kg. Oznacza to, że na podstawie śmiało można postawić nawet większy model BRAVIA — z ekranem o przekątnej do 65″.

Amplitunery wielokanałowe STR-DN1060/DN860: kinowy dźwięk, strumieniowa transmisja muzyki i system Multi-room

7.2-kanałowe amplitunery STR-DN1060/DN860 zapewniają jeszcze lepsze wrażenia zarówno miłośnikom kina domowego, jak i melomanom. Ich rozbudowany zestaw łączy obejmuje między innymi 6 wejść HDMI w modelu DN1060 i 5 w DN860. Doskonała jakość wykonania i podzespoły w najlepszym gatunku przekładają się na najwyższą w tej kategorii sprzętu jakość dźwięku.

Oba amplitunery są wyposażone w technologię dźwięku o wysokiej rozdzielczości, dzięki której muzyka rozbrzmiewająca w domowym salonie niesie w sobie tyle samo emocji co podczas koncertu. Imponująco przedstawia się lista obsługiwanych formatów o wysokiej rozdzielczości. Znajdziemy na niej dwukanałowe pliki DSD o częstotliwości próbkowania do 5,6 MHz (USB/sieć), 5.1-kanałowe pliki DSD 2,8 MHz (USB/sieć/HDMI) oraz pliki WAV (7.1-kanałowe) / FLAC (5.1-kanałowe) 192 kHz / 24 bity. Użytkownik może ponadto korzystać z bogatej oferty serwisów z muzyką w Internecie. Kodek LDAC™ zapewnia z kolei wysoką jakość przy bezprzewodowej transmisji strumieniowej.

W sprzęcie tej klasy nie mogło zabraknąć systemu interpolacji do rozdzielczości 4K i przejścia sygnału 4K zgodnego z HDCP 2.2. Funkcja kopii ekranu umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie obrazu ze smartfona na dużym ekranie, a dzięki zgodności z MHL 3.0 zawartość ekranu smartfona może pojawić się na podłączonym telewizorze w najwyższej rozdzielczości 4K Ultra HD. Wbudowane łącze Bluetooth® umożliwia bezprzewodowe przesyłanie bogatego dźwięku wprost do słuchawek Bluetooth®.

Mikrozestawy hi-fi CMT-SX7/CMT-SX7B z funkcjami bezprzewodowymi

Mikrozestaw hi-fi CMT-SX7 będzie bardzo atrakcyjną propozycją dla każdego melomana. To nieduże, eleganckie urządzenie z systemem Multi-room pozwala słuchać muzyki z niezwykle bogatego zestawu źródeł.

Odtwarzane nagrania mogą pochodzić z płyt CD i pamięci USB, serwisów internetowych, do których dostęp zapewniają technologie Google Cast™ i Spotify Connect, podłączonego iPada, iPoda, telefonu iPhone lub odtwarzacza Walkman® — oraz tradycyjnego radia. Zgodność z nagraniami o wysokiej rozdzielczości, system optymalizacji DSEE HX, wzmacniacz S-Master HX… W zestawie nie brakuje rozwiązań gwarantujących świetne brzmienie. Model CMT-SX7B jest dodatkowo wyposażony w tuner cyfrowy DAB.

Najnowsze głośniki w formie listwy, podstawa pod telewizor oraz amplitunery wielokanałowe z systemem Multi-room będą dostępne od maja; sprzedaż głośników bezprzewodowych rozpocznie się w czerwcu, a mikrozestawów muzycznych hi-fi — w sierpniu.

[1] Do skorzystania z oferty pewnych serwisów muzycznych wymagana jest aktualizacja wewnętrznego oprogramowania

Wybrane dane techniczne

Głośnik bezprzewodowy

SRS-X99 SRS-X88 SRS-X77
Wymiary w mm (szer. × wys. × gł.) Około 430 x 133 x 125 Około 359 x 111 x 103 Około 300 x 132 x 60
Wbudowany akumulator Tak
Dźwięk Moc 154 W. 4 jednostki superwysokotonowe (2 u góry, 2 z przodu), 2 jednostki średniotonowe, 1 subwoofer z membraną bierną. Wzmacniacz S-Master HX, system optymalizacji DSEE-HX Moc 90 W. 2 jednostki superwysokotonowe (z przodu), 2 jednostki średniotonowe, 1 subwoofer z membraną bierną. Wzmacniacz S-Master HX, system optymalizacji DSEE-HX Moc 40 W. 2 jednostki pełnozakresowe, 1 subwoofer z membraną bierną. Wzmacniacz S-Master, system optymalizacji DSEE
Wejścia/ wyjścia Wejście audio/gniazdo USB (port USB A / port USB B)
Port sieci
Wejście audio/gniazdo USB (port USB A / port USB B)
Port sieci
Wejście audio/ port sieci/wejście zasilania
Wyjście napięcia stałego do ładowania (port USB A)
Łączność Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), DLNA, AirPlay, LDAC, Bluetooth, NFC Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), DLNA, AirPlay, LDAC, Bluetooth, NFC Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), DLNA, AirPlay, LDAC, Bluetooth, NFC
Serwisy muzyczne Zgodność z Google Cast, Spotify Connect Zgodność z Google Cast, Spotify Connect Zgodność z Google Cast, Spotify Connect
System Multi-room (kierowanie sygnału do różnych pomieszczeń) SongPal Link, bezprzewodowy SongPal Link, bezprzewodowy SongPal Link, bezprzewodowy
Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości AAC, WAV, AIFF, FLAC, ALAC (maks. 192 kHz / 24 bity), DSD (DSF/DSDIFF) 2,8 MHz (1 bit) AAC, WAV, AIFF, FLAC, ALAC (maks. 192 kHz / 24 bity), DSD (DSF/DSDIFF) 2,8 MHz (1 bit)

Głośniki w formie listwy / Podstawa pod telewizor z zestawem głośników

HT-ST9 HT-NT3 HT-XT3
Dźwięk 7.1 kanału, 800 W, 7 jednostek głośnikowych Magnetic Fluid z membranami z włókna węglowego (w tym 3 koncentryczne). Aktywny subwoofer bezprzewodowy. 2.1 kanału, 400 W, 2 jednostki koncentryczne. Aktywny subwoofer bezprzewodowy 2.1 kanału, 350 W, 2 jednostki koncentryczne. 2 zintegrowane subwoofery
Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczo­ści AAC, WAV, AIFF, FLAC, ALAC (maks. 192 kHz / 24 bity), DSD (DSF/DSDIFF) 2,8 MHz (1 bit) AAC, WAV, AIFF, FLAC, ALAC (maks. 192 kHz / 24 bity), DSD (DSF/DSDIFF) 2,8 MHz (1 bit) AAC, WAV, AIFF, FLAC, ALAC (maks. 192 kHz / 24 bity), DSD (DSF/DSDIFF) 2,8 MHz (1 bit)
HDMI 3 wejścia HDMI, 1 wyjście HDMI. HDCP 2.2 / przejście sygnału 4K 3 wejścia HDMI, 1 wyjście HDMI. HDCP 2.2 / przejście sygnału 4K 3 wejścia HDMI, 1 wyjście HDMI. HDCP 2.2 / przejście sygnału 4K
Łączność Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), DLNA, LDAC, Bluetooth, NFC, Miracast Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), DLNA, LDAC, Bluetooth, NFC, Miracast Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), DLNA, LDAC, Bluetooth, NFC, Miracast
Serwisy muzyczne Spotify Connect, zgodność z Google Cast Spotify Connect, zgodność z Google Cast Spotify Connect, zgodność z Google Cast
System Multi-room (kierowanie sygnału do różnych po­mieszczeń) SongPal Link, bezprzewodowy SongPal Link, bezprzewodowy SongPal Link, bezprzewodowy

Amplituner wielokanałowy

STR-DN1060 STR-DN860
Dźwięk 7.2 kanału, 165 W (6 omów, 1 kHz, reprodukcja przez 1 kanał, łączne zniekształcenia harmoniczne 0,9%), system optymalizacji DSEE-HX 7.2 kanału, 150 W (6 omów, 1 kHz, reprodukcja przez 1 kanał, łączne zniekształcenia harmoniczne 0,9%), system optymalizacji DSEE-HX
HDMI 6 wejść HDMI, 2 wyjścia HDMI (interpolacja do 4K, przejście sygnału 4K, HDCP 2.2) 5 wejść HDMI, 1 wyjście HDMI (interpolacja do 4K, przejście sygnału 4K, HDCP 2.2)
Łączność Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), LDAC, Bluetooth, NFC, kopia ekranu, AirPlay Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), LDAC, Bluetooth, NFC, kopia ekranu, AirPlay
Dekodowane formaty DSD (2,8 MHz, maks. 5.1 kanału), LPCM (maks. 192 kHz / 24 bity, 7.1 kanału) LPCM 192 kHz / 24 bity,DTS-HD MA / DTS-HD HR,

Dolby TrueHD / Dolby Digital Plus,

DTS / DTS-ES (Matrix6.1 / Discrete6.1),

Dolby Digital EX / Dolby Digital,

DTS 96/24,

Dolby ProLogic / II / IIx,

Dolby Dual Mono

DSD (2,8 MHz, maks. 5.1 kanału), LPCM (maks. 192 kHz / 24 bity, 7.1 kanału) LPCM 192 kHz / 24 bity,DTS-HD MA / DTS-HD HR,

Dolby TrueHD / Dolby Digital Plus,

DTS / DTS-ES (Matrix6.1 / Discrete6.1), Dolby Digital EX / Dolby Digital,

DTS 96/24,

Dolby ProLogic / II / IIx,

Dolby Dual Mono

Formaty dźwięku o wysokiej rozdzielczości AAC, MP3, WMA, FLAC, ALAC DSD (5,6 MHz, 2 kanały, 2,8 MHz, maks. 5.1 kanału), LPCM (192 kHz / 24 bity, maks. 7.1 kanału)FLAC (192 kHz / 24 bity, maks. 5.1 kanału) AAC, MP3, WMA, FLAC, ALAC DSD (5,6 MHz, 2 kanały, 2,8 MHz, maks. 5.1 kanału), LPCM (192 kHz / 24 bity, maks. 7.1 kanału)FLAC (192 kHz / 24 bity, maks. 5.1 kanału)
Serwisy muzyczne Zgodność z Google Cast, Spotify Connect Zgodność z Google Cast, Spotify Connect
System Multi-room (kierowanie sygnału do różnych pomieszczeń) SongPal Link, bezprzewodowy SongPal Link, bezprzewodowy

Mikrozestawy hi-fi

CMT-SX7B / CMT-SX7
Dźwięk Moc 100 W, głośniki dwudrożne z jednostką niskotonową i wysokotonową do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości. System optymalizacji DSEE-HX. ClearAudio+
Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości AAC, WAV, AIFF, FLAC, ALAC (maks. 192 kHz / 24 bity), DSD (DSF/DSDIFF) 2,8 MHz (1 bit)
Funkcje ogólne Odtwarzacz CD, USB A/B, wejście linii, wejście optyczne, wejście analogowe, cyfrowe wejście audio, wyjście słuchawkowe, radio FM, DAB* (*tylko SX7B)
Łączność Dwuzakresowe łącze Wi-Fi (2,4/5 GHz), DLNA, AirPlay, LDAC, Bluetooth, NFC
Serwisy muzyczne Spotify Connect, zgodność z Google Cast
System Multi-room (kierowanie sygnału do różnych pomieszczeń) SongPal Link, bezprzewodowy

Android, Google Cast i Google Play są znakami towarowymi Google Inc.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *