Menu Zamknij

Konkurs fotograficzny o Moście Grota-Roweckiego!

Już 16 kwietnia rusza fotograficzny konkurs, w którym internauci będą głosowali na archiwalne zdjęcia – mostu Grota-Roweckiego – wykonane przez mieszkańców, nie później niż w sierpniu 2013 roku. Będzie to niepowtarzalna okazja do zdobycia stalowego fragmentu mostu gen. S. Grota-Roweckiego. Zwycięzcy staną się posiadaczami wyjątkowej pamiątki z jednej z największych przepraw w Warszawie. Most gen. S. Grota-Roweckiego, wybudowany na przełomie lat 70. i 80., przechodzi obecnie gruntowny remont, w wyniku którego pod koniec 2015 roku stanie się częścią trasy S8 i północnej obwodnicy Warszawy. Konkurs organizowany jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, miasto stołeczne Warszawa oraz Metrostav Polska – wykonawcę kontraktu.

metrostav_fragment_mostu_grota_roweckiegoZakończenie poszerzania mostu Grota-Roweckiego, które miało miejsce pod koniec zeszłego miesiąca to doskonała okazja do rozpoczęcia kolejnego konkursu na temat tej stołecznej arterii. Pierwsza edycja nawiązywała do wiedzy na temat historii Mostu Grota-Roweckiego oraz informacji odnoszących się do bieżącego remontu. Tym razem zdecydowaliśmy się na organizację konkursu fotograficznego, który przybliży nam wspomnienia mieszkańców związane z tą przeprawą w momencie, kiedy tworzy się nowy rozdział w komunikacji Warszawy” – mówi Łukasz Lendner, dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie do 30 kwietnia, pamiątkowej fotografii upamiętniającej most gen. S. Grota-Roweckiego. Zdjęcie nie może być wykonane później niż w sierpniu 2013 r. Spośród nadesłanych zdjęć konkursowych Komisja Konkursowa, w której skład wchodzą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Urzędu m. st. Warszawy oraz Metrostav Polska, wybierze 20 fotografii, które zostaną zamieszczane na oficjalnych stronach projektu (www.s8powazkowska-modlinska.pl i www.mostgrota.pl), gdzie odbędzie się głosowanie. Internauci przez następne 2 tygodnie będą mogli głosować na ulubione zdjęcia (każdy ma możliwość oddania 1 głosu na dowolnie wybraną fotografię). Nagrodzeni zostaną autorzy 5 zdjęć, które otrzymają największą liczbę głosów. Dodatkowo spośród osób głosujących na nadesłane zdjęcia zostanie wylosowana jedna, która również otrzyma pamiątkowy fragment Mostu Grota-Roweckiego.

Duże zainteresowanie mieszkańców poprzednim konkursem pokazało, jak bardzo Warszawiacy są związani ze swoim miastem. Dlatego wraz z przedstawicielami GDDKiA oraz Metrostav zdecydowaliśmy się na organizację konkursu fotograficznego dotyczącego Mostu Grota-Roweckiego. Tym razem to internauci podejmą decyzję, o tym kto zdobędzie nagrodę. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i przesyłania pamiątkowych zdjęć!” – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziesz na stronie: http://www.mostgrota.pl/

Po zakończeniu konkursu fotograficznego Komisja wylosuje 3 osoby, które w 2015 rok zostaną zaproszone na specjalnie zorganizowaną wycieczkę po terenie inwestycji:

  • jedna z osób nagrodzonych w konkursie,
  • jedna z osób głosujących (ta sama, która otrzyma pamiątkowy fragment Mostu Grota),
  • jedna osoba, która zgłosiła się do konkursu jednak nie otrzymała nagrody.

 „Do końca remontu pozostało już tylko pół roku. Za nami przełomowy moment przebudowy, czyli poszerzanie mostu Grota-Roweckiego, dzięki czemu warszawska arteria jest najszersza w Polsce. Odbudowa obiektów przebiega nawet szybciej niż zakładał napięty harmonogram czasowy. Wykwalifikowane zespoły pracujące na terenie inwestycji oraz drobiazgowe planowanie sprawiają, że prace remontowe przebiegają bardzo sprawnie. Mamy nadzieję, że udana realizacja tej ważnej dla warszawiaków inwestycji przyczyni się do zwiększenia komfortu komunikacyjnego Warszawiaków” – mówi Radim Čáp, przedstawiciel Metrostav Polska.

Formularz konkursowy do przesłania zdjęcia znajduje się na stronie: http://www.mostgrota.pl/!

Weź udział w konkursie i wygraj niepowtarzalną pamiątkę z remontu mostu gen. S. Grota-Roweckiego!

Do wygrania 6 nagród!

Nie zmarnuj szansy i prześlij swoje pamiątkowe zdjęcie Mostu Grota!

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *