Menu Zamknij

Ochrona danych użytkowników i zarządzanie w chmurze: Sophos redefiniuje mobilność przedsiębiorstw

Poszerzone wsparcie dla iOS 8 i Windows Phone 8.1

  • Sophos ogłosił udostępnienie Sophos Mobile Control 5 (SMC 5).logo-header
  • System ma na celu dalsze uproszczenie zarządzania urządzeniami mobilnymi poprzez możliwość ustawienia polityki bezpieczeństwa i danych przez użytkownika, na wszystkich trzech głównych platformach mobilnych, w ramach jednego rozwiązania.
  • Nowe opcje zarządzania umożliwią administratorom proste rozdzielanie i szyfrowanie prywatnych i firmowych danych, a także dostęp do konfiguracji i ustawień zabezpieczeń za pomocą zautomatyzowanych poleceń, znacząco wpływając na czas i koszty zarządzania.

Z reguły, każde urządzenie (laptop, tablet czy smartfon) musiałoby być konfigurowane, aktualizowane i oddzielnie zarządzane. Dzięki administrowaniu prawami w oparciu o dane użytkownika, menedżerowie IT mogą natomiast z dowolnej zdalnej lokalizacji ustalić jedną politykę i zarządzać firmowymi treściami, przechowywanymi na urządzeniu lub w osobistej chmurze.

Poddany re-designowi, samoobsługowy Sophos Mobile Control 5 ułatwia utrzymanie zgodności  z polityką bezpieczeństwa firmy – zarówno dla administratorów, jak i użytkowników końcowych korzystających z iOS 8, Windows Phone i Androida.

Administratorzy IT odpowiadają za zabezpieczanie i zarządzanie wieloma urządzeniami, z których korzystają dziś pracownicy. Zaliczają się do nich zarówno komputery i latopy, jak również tablety czy smartfony. Pomimo tego, większość dostępnych narzędzi postrzega te urządzenia całkowicie oddzielnie – mówi Chris Hazelton, Research Director w 451 Research. Dla małych i średnich przedsiębiorstw, możliwość zmniejszenia konsol zarządzania może znacząco usprawnić proces wdrażania pracowników, zwłaszcza w przypadku tych departamentów IT, które nie dysponują wyspecjalizowaną kadrą. Mając na celu osiągniecie prostego, bezpiecznego i wydajnego BYOD, rozwiązania EMM muszą umożliwiać wszelkie formy pracy mobilnej. Oznacza to więc zarządzanie i zabezpieczanie urządzenia, treści oraz aplikacji w ramach podejścia zorientowanego na użytkownika, ponieważ zapewnia ono najprostsze możliwe doświadczenie – zarówno dla użytkowników, jak i administratorów.

Uznany za lidera w zakresie zarzadzania mobilnością przedsiębiorstw (EMM) przez Forrester, Sophos kontynuuje wprowadzanie kolejnych korporacyjnych rozwiązań na poziomie małych i średnich przedsiębiorstw, którym zazwyczaj brakuje odpowiednich zasobów do zarządzania kompleksową strategią BYOD.

Z coraz większą liczbą pracowników decydujących się na korzystanie w pracy z prywatnych urządzeń, administratorzy IT stanęli przed wyzwaniem złożonego zarządzania bezpieczeństwem korporacyjnym i jednoczesnym przestrzeganiem przepisów dotyczących ochrony informacji osobistych. Zarządzanie co najmniej czterema urządzeniami należacymi do jednego użytkownika stwarza potencjalnie wysokie ryzyko dla samego biznesu i niepotrzebnie angażuje cenne zasoby IT – mówi Dan Schiappa, SVP i GM Sophos’ Enduser Security Group. Dzięki skupieniu się na zezwoleniach użytkowników, zdalnemu zarządzaniu
i możliwości samoobsługi, SMC 5 wyznacza nowy standard funkcjonalności i prostoty. Nowy interfejs użytkownika i intuicyjność jego obsługi, czynią zabezpieczanie i zarządzanie urządzeniami mobilnymi prostym zadaniem, nie wymagającym dużego zaangażowania.

Dzięki współpracy z Sophos możemy zapewnić naszym klientom najbardziej kompleksową ochronę, przy jednoczesnej możliwości skalowania działań do ich potrzeb. Obecnie, testujemy Sophos Mobile Control 5 i jesteśmy pod wrażeniem nie tylko prostoty użytkowania, ale także możliwości oddzielenia informacji biznesowych i osobistych. Nasi obecni klienci są zadowoleni
z pełnego bezpieczeństwa, które zapewnia Sophos Mobile Control, a ci potencjalni są bardzo zainteresowani funkcjami najnowszej wersji
– mówi Michelle Drolet, prezes Towerwall, Inc. partner Sophos w Ameryce Północnej.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *