Menu Zamknij

Paweł Edelman ambasadorem telewizorów Samsung SUHD

Jeden z najbardziej cenionych w Polsce i na świecie operatorów, Paweł Edelman, został ambasadorem najnowszej linii telewizorów Samsung SUHD. Ten wielokrotnie nagradzany operator, który współpracował z takimi reżyserami jak Roman Polański, Andrzej Wajda czy David Fincher będzie czynnie zaangażowany w kampanię promującą doskonałą jakość obrazu telewizorów Samsung SUHD.

dsc_8707Paweł Edelman jest postacią kultową dla polskiej kinematografii, autorem zdjęć do takich klasyków polskiego kina jak Kroll, Psy,
Prawo Ojca czy Katyń. Reżyserię obrazu w swoich filmach powierzali mu Andrzej Wajda, Władysław Pasikowski czy Jerzy Stuhr. Współpracował także z Romanem Polańskim przy filmach Rzeź, Autor Widmo oraz wielokrotnie nagradzanym Pianiście – zdjęcia do tego filmu przyniosły Edelmanowi nominacje do Oscara, nagród BAFTA oraz do Nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów (ASC), a także nagrody: Polską Nagrodę FilmowąOrzeł, Nagrodę Francuskiej Akademii Sztuki i Technik Kina Cézar oraz Europejską Nagrodę Filmową za Najlepsze zdjęcia. Wśród licznych wyróżnień przyznanych Pawłowi Edelmanowi, warto wspomnieć jeszcze o Nagrodzie Hollywood Film Festival w kategorii Operator roku 2005 oraz Nagrodę za całokształt twórczości przyznawaną przez Europejską Federację Operatorów Filmowych IMAGO.

Kocham kino, jestem mu wierny, ale z drugiej strony mam świadomość, że filmy coraz częściej oglądamy u siebie w domu – mówi Paweł Edelman. To jest nie tylko moja praktyka, ale także wielu ludzi kina i nie mam wrażenia, że oglądam coś innego, nieprawdziwego. Nowoczesne generacje telewizorów, takie jak Samsung SUHD przybliżają nas do jakości projekcji kinowej, a nawet w niektórych przypadkach ją przewyższająJeśli mamy do dyspozycji telewizor, który możemy ustawić według swoich indywidualnych preferencji dotyczących koloru, jasności czy kontrastu, efekt jest często lepszy niż w kinie, gdzie obraz jest za ciemny, lampa w projektorze jest źle ustawiona, a środek za jasny.  Taka dopieszczony seans filmowy na ekranie telewizora potrafi być lepszy i bliższy ideałowi niż przypadkowa projekcja kinowa. 

kpl_3395_srgb_bigTelewizory SUHD, dzięki połączeniu najnowocześniejszych technologii wspierających obraz wyróżniają się doskonałym odwzorowaniem szerokiej gamy barw, niespotykanym dotąd kontrastem, jasnością oraz poziomem szczegółowości obrazu.

Rozbudowana funkcjonalność telewizorów Samsung SUHD opartych o system operacyjny TIZEN, w tym dostęp do licznych aplikacji VOD na platformie SmartHub 2015, będzie prawdziwą gratką dla kinomanów. Szczególną uwagę miłośników filmów i wysokiej jakości obrazu powinna przykuć aplikacja Strefa VOD UHD. Uruchomiona w 2014 roku we współpracy z Kino Świat aplikacja, gwarantuje użytkownikom telewizorów Samsung UHD oraz w najbliższym czasie także SUHD dostęp do największej na rynku bazy filmów w rozdzielczości Ultra High Definition.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *