Menu Zamknij

Record Store Day – święto fanów muzyki

Record Store Day odbywa się regularnie w trzecią sobotę kwietnia od 2008 roku. Jest to święto fanów muzyki, niezależnych sklepów płytowych i wydawców. W tym roku po raz czwarty oficjalnie Record Store Day odbędzie się także w Polsce.

av_multi_room_studyroom_subInicjatywa wywodzi się z USA, a pierwszy Dzień Sklepu Płytowego odbył się w 2008 r. Początkowo zasięg inicjatywy nie był zbyt duży, ale w ciągu kilku lat stała się ona celebrowana niemal na całym świecie. Obecnie udział w Record Store Day bierze 700 niezależnych sklepów płytowych w Stanach Zjednoczonych i setki na całym świecie. W najbliższą sobotę po raz czwarty będziemy oficjalnie świętować także w Polsce.

Co roku na trzeci weekend kwietnia przygotowywane są specjalne wydawnictwa, na płytach winylowych i CD, które mają swoją premierę w tym dniu i dostępne są tylko w sklepach biorących udział w wydarzeniu. 17 kwietnia jest niepowtarzalną okazją na zdobycie kolekcjonerskich perełek – takich jak limitowane edycje płyt ulubionych wykonawców. Record Store Day służy promowaniu pasji do tradycyjnego winylowego nośnika jako fundamentu kultury muzycznej. Pozwala poznać się i zbliżyć twórcom, wydawcom, sprzedawcom i fanom muzyki.
Miłość do muzyki jest niezmienna, jednak metody archiwacji i systemy dźwiękowe zmieniają się co jakiś czas. Po wielkiej przygodzie, którą z pewnością dla fanów muzyki jest Record Story Day, czas na odsłuchanie skarbów, które udało nam się zebrać. Każdy meloman wie, jak ważne jest używanie dobrego systemu audio.

wam350_004_right_perspective_blackFirma Samsung stworzyła innowacyjny bezprzewodowy system audio Multiroom. W jego skład wchodzą trzy modele głośników – M7, M5, M3, różniące się mocą i rozmiarami oraz tzw. HUB. Nasza ulubiona muzyka może podążać za nami w całym domu. W skład domowego systemu może wejść aż do 10 głośników, które zależnie od naszej woli mogą jednocześnie odtwarzać wybraną przez nas piosenkę lub też w każdym pokoju wybrzmiewać innymi dźwiękami. Wszystko zależy od nas i naszego smartfona – systemem zarządzamy za pomocą aplikacji mobilnej Samsung Multiroom. Głośniki dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym) możemy umieścić w trzech różnych pozycjach, zależnie od naszych preferencji – położyć na płasko, postawić lub też powiesić na ścianie. Dodatkowo, możemy powiększyć skład systemu Multiroom włączając do niego inne kompatybilne urządzenia firmy Samsung, takie jak telewizory, odtwarzacze Blu-ray, soundbary oraz zestawy kina domowego.

Już w najbliższą sobotę melomani na całym świecie będą mogli spotkać się i zapolować na unikatowe wydawnictwa podczas obchodów Record Store Day. Każdy fan muzyki doceni zapewne też wyjątkową jakość dźwięku, którą gwarantuje system audio Samsung Multiroom.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *