Menu Zamknij

Samsung na Mediolańskim Tygodniu Wzornictwa – FuoriSalone 2015

Na Fuorisalone 2015 Samsung zaprezentował instalację Embrace: Sensorial Experience, która odkrywa przed zwiedzającymi kwintesencję koncepcji stylistycznej tej marki. Od 13 kwietnia przez cały Mediolański Tydzień Wzornictwa w nowej Dzielnicy Samsung (Viale della Liberazione 9/13, Mediolan) goście mogą uczestniczyć w unikatowym, zmysłowym doświadczeniu, zapoznającym ich z nową wizją prostego oglądania telewizji.

samsung_fuorisalone_002Relacja między ludźmi a technologią z czasem ewoluuje i ulega transformacji. Jest ona zawsze w centrum filozofii stylistycznej firmy Samsung, stanowiąc ważny element uwzględniany przy projektowaniu produktów ze wszystkich kategorii – powiedział Donghoon Chang, Head of Design Strategy Team at the Corporate Design Center. Instalacja zaprezentowana na FuoriSalone odzwierciedla wizjonerską ideę marki, zgodnie z którą urządzenia projektować należy nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale także w sposób zmieniający ich interakcję z użytkownikiem i przełamujący wszystkie bariery utrudniające naturalny i unikatowy kontakt.

Instalacją zatytułowaną Embrace: Sensorial Experience Samsung chce po raz kolejny zaimponować specjalistom w dziedzinie wzornictwa odwiedzającym najbardziej oczekiwaną wystawę w kalendarzu wydarzeń w tej branży. Potwierdzając swoją rolę innowatora i prekursora trendów, firma zdobyła niedawno IF Design Award 2015 w kategorii architektury wnętrz, przyznaną jej za projekt Flows: A Journey to the Future zaprezentowany na poprzednim FuoriSalone.

Zadziwiające doświadczenie dla zmysłów

Instalacja Embrace: Sensorial Experience przygotowana przez firmę Samsung to przestrzeń wyznaczona dwiema okrągłymi, podwieszonymi strukturami, które otaczając zwiedzających, pomagają im zanurzyć się w surrealistycznej atmosferze.

Projekt podkreśla klimat filozofii stylistycznej marki Samsung, która wykracza poza obecny poziom estetyki wykończenia i wzornictwa linii produktowych, tworząc unikatowe doświadczenie odbierane różnymi zmysłami.

samsung_fuorisalone_008Głównym bohaterem instalacji jest telewizor SUHD Samsung eksponowany w ramach okrągłej konstrukcji zbudowanej z 36 65-calowych odbiorników. Instalacja pokazuje nowy sposób interakcji z telewizorem, którego ekran zamienia się w portal pozwalający doświadczać wrażeń niedostępnych w świecie realnym i oddziałujący na wszystkie ludzkie zmysły.

Instalacją Embrace: Sensorial Experience firma Samsung wprowadza interakcje między ludźmi a technologią na wyższy poziom, pokazując, jak stabilny może być dialog między tymi dwiema stronami. Ruch telewizorów SUHD i wyświetlanej treści powoduje, że cała instalacja staje się jednością. Obrazy połączone małymi cząstkami kreślą linie, które przechodzą w fale reprezentujące synergię oraz proponowaną przez firmę Samsung wizję nieodległej i niezwykłej przyszłości.

Przyjemna dla oka estetyka telewizorów SUHD Samsung oraz urządzeń z linii Premium Chef Collection otaczających instalację wspaniale harmonizuje z minimalistycznym wnętrzem, pobudzając zmysły wkraczających do niego gości. Orientują się oni, że tuż obok w powietrzu unoszą się dwie potężne, niemal nierealne struktury.

Telewizor SUHD Samsung bohaterem instalacji

Zasadniczą częścią instalacji inspirowanej nowoczesną architekturą są telewizory SUHD Samsung. Zakrzywionemu ekranowi odbiornika towarzyszy minimalistyczne wzornictwo i elegancka ramka. Dzięki temu jest on niezwykłym elementem wystroju wnętrza. Zakrzywione linie otaczają widza, pozwalając mu znaleźć się w centrum akcji i zanurzyć w obrazie o bardzo wysokiej rozdzielczości, spektakularnym kontraście i odwzorowaniu kolorów oraz niespotykanej jasności. Rewolucyjna technologia SUHD firmy Samsung jest oparta na nanokryształach, które działając jak półprzewodniki, zapewniają bardziej wyraziste kolory. Kontakt z produktem dostarcza unikatowych wrażeń dzięki otwartemu systemowi, który umożliwia dostosowywanie treści i korzystanie z telewizora jako centrum sterowania inteligentnym domem.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *