Menu Zamknij

Chaotyczne Vectone Mobile już działa

vectoneW dość nieśmiało na rynku zadebiutował nowy operator wirtualny – Vectone Mobile. Nowy operator oferuje przede wszystkim połączenia międzynarodowe oraz bezpłatne rozmowy i sms w ramach sieci Vectone w Polsce oraz innych krajach, w których działa. Oferta jest ciekawa dla osób, które często dzwonią za granicę oraz potrzebują mieć długo ważne konto telefoniczne.


Początkowo rozpoczęcie działalności przez nowego na rynku operatora wirtualnego było kilkukrotnie przekładane – bez podania konkretnych przyczyn. Na obecnym etapie można powiedzieć, że nowy operator rozpoczął przedsprzedaż swoich usług. Zarówno kwestie techniczne, jak również ofertowe są w przygotowaniu – dotyczy to aplikacji mobilnej, możliwości przeniesienia numeru, czy też dostępności doładowań o nominałach powyżej 30 złotych.
Aby zobrazować skalę chaosu, którą widać na każdym kroku, można posłużyć się kilkoma przykładami.
Doładowania. Dostępne są nominały doładowań: 5, 10 oraz 30 złotych. Ma być także doładowanie za 50 złotych – o czym informuje strona w zakładce ‘oferty’ – gdyby klientowi udało się doładować jednorazowo za tę kwotę otrzymałby bonus w postaci 1 GB pakietu danych do wykorzystania przez 30 dni. W praktyce klienci mogą otrzymać 300 MB na 30 dni, jako bonus do doładowania za 30 złotych.
Stawki w roamingu. Minuta połączenia wychodzącego do Polski w roamingu na Ukrainie wynosi 29,76 złotych, podczas, gdy odbieranie 54 groszy.
Brak MNP. Obecnie nie można przenieść numeru od innych operatorów do sieci Vectone. Operator nie chce udzielić informacji, kiedy MNP zacznie działać.
Stawki oferowane przez Vectone w Polsce są stale zmieniane. Przed wykonaniem połączenia nigdy nie wiadomo ile będzie kosztować – ponieważ wg. BOK – oferty są cały czas modyfikowane i aktualna cena jest zawsze na stronie internetowej.
Oferta jest ciekawa, szczególnie dla osób dzwoniących poza granice Polski – lub mających rodzinę np. w Wielkiej Brytanii, czy Holandii.
Operator jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które podróżują i potrzebują np. wykonywać połączenia w roamingu lub mają rodzinę poza granicami Polski i chcą z nią komunikować się bezpłatnie przy pomocy telefonu komórkowego.
Pakiet 3000 min i 3000 SMS jest bezpłatny po każdym doładowaniu, ale na 30 dni kalendarzowych. Obejmuje on w osobnej puli połączenia i SMS do polskiej sieci Vectone, jak również jako drugi bonus 3000 minut do innych sieci Vectone w Europie.
Bezpłatne są połączenia z numerami Vectone w krajach: Holandii, Dani, Finlandii, Francji, Austrii, Portugali, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.
Ciekawą opcją jest aplikacja na telefony komórkowe (Android, App Store, na komputer z Windows) obsługująca połączenia przez Internet. Oznacza to w praktyce możliwość darmowego odbierania połączeń podczas podróży zagranicznych (w roamingu) lub dzwonienia po stawkach krajowych.
Niestety obecnie aplikacja w Polsce jest niedostępna i nie wiadomo kiedy zostanie uruchomiona.
Gdzie kupić starter? Bezpłatnie otrzymamy go, gdy zamówimy go przez Internet. Przesyłkę otrzymamy do skrzynki pocztowej – przy pomocy listonoszy PGP/ InPost. Według telefonicznego biura obsługi klienta punkty sprzedaży (POS) mogą dowolnie kształtować ceny ‘czystych’ kart sim. Lista dostępnych sklepów z ofertą Vectone nie jest jednak znana.

W Polsce operator działa na infrastrukturze T-Mobile.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *