Menu Zamknij

Bezpieczeństwo danych istotnym tematem dla MŚP

Urządzenia ZyXELa to rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo sieci w firmach zatrudniających do 100 pracowników. W dobie ciągle rosnących zagrożeń związanych z bezpieczeństwem IT, dane firmowe wymagają stałej ochrony na możliwie najwyższym poziomie. Zintegrowane bramy zabezpieczające (UTM) ZyXELa obsługują nowoczesne aplikacje oraz łączą w sobie funkcjonalność zapory sieciowej, systemu antywirusowego, systemu zabezpieczającego i wykrywającego zagrożenia oraz obsługę VPN – wszystkie te funkcje skoncentrowane zostały w jednym urządzeniu wraz z pojedynczym interfejsem zarządzania.

utmWraz z wysoką prędkością i mobilnością połączeń internetowych zmienia się model prowadzenia biznesu, a w małych i średnich firmach coraz ważniejsze staje się bezpieczeństwo. Super szybkie połączenia szerokopasmowe, sieci światłowodowe oraz inteligentne urządzenia mobilne z obsługą połączeń 3G i 4G wymagają wyższego poziomu wydajności. Połączenia dostępne przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu są aktualnie niezbędne dla pomyślnego rozwoju biznesu. Jednak korzyści z szybkich i zawsze dostępnych połączeń idą w parze z bezprecedensowym wzrostem podatności na rosnącą ilość zagrożeń związanych z bezpieczeństwem. Niebezpieczne aplikacje, ataki DoS (denial-of-service), programy szpiegujące oraz złośliwe oprogramowanie to czynniki, które mogą znacząco obniżyć efektywność małych i średnich firm. Kradzież danych lub ich całkowite zniszczenie oraz przerwy w działaniu sieci mogą mieć ogromny wpływ na produktywność, jakość obsługi, a w końcu na reputację firmy oraz jej rentowność.

Produkty UTM – koncentracja funkcji

Odpowiedni poziom zabezpieczeń można uzyskać niezależnie od wielkości budżetu i rozmiaru biznesu. ZyXEL oferuje produkty zabezpieczające, które są przystępne, elastyczne i dzięki temu zapewniają pełną ochronę firmy bez komplikacji związanych z obsługą. Zintegrowane bramy zabezpieczające (UTM) oferują szereg opcji umożliwiających ich dostosowanie do różnej wielkości biur. Urządzenia charakteryzują się prostym i efektywnym zarządzaniem, oferują maksymalną dostępność sieci i wiele nowoczesnych funkcji, które blokują wszelkie zagrożenia zanim dostaną się do sieci. Co więcej, rozwiązania te umożliwiają redukcje kosztów związanych z koniecznością zakupu wielu różnych urządzeń zabezpieczających.

Ze względu na umiejętność obsługi nowoczesnych aplikacji, rozwiązania UTM nie tylko zabezpieczą sieć przed zagrożeniami z zewnątrz, ale również ochronią ją od środka. Urządzenia UTM poprzez kontrolę dostępu do komunikatorów, sieci peer-to-peer oraz do portali społecznościowych chronią sieć przed jej nadmiernym i niewłaściwym wykorzystywaniem. Modele UTM to intuicyjne i zintegrowane rozwiązania umożliwiające ochronę produktywności użytkowników oraz zabezpieczenie sieci przed przerwami w komunikacji, kradzieżą lub całkowitą utratą danych.

ZyXEL USG

Najnowsza seria modeli ZyXEL USG oferuje super szybkie zapory sieciowe, połączenia VPN oraz wysoką wydajność UTM. Urządzenia zawierają najlepsze w swojej klasie rozwiązania zabezpieczające od czołowych dostawców oraz uproszczony interfejs zarządzania. Modele USG klasy średniej oferują klientom biznesowym najlepszą dostępność sieci dla niezawodnej komunikacji oraz obsługę równoważenia łącz i połączeń alternatywnych na kilku portach WAN. Dla internetowych połączeń zapasowych dostępna jest również kompleksowa lista obsługiwanych modemów 3G USB. W celu uzyskania wyższych prędkości i zabezpieczenia przed utratą komunikacji, w urządzeniach zastosowano mechanizm równoważenia połączeń w tunelach IPSec VPN, co w chwili awarii jednego z tuneli zapewnia wysoką dostępność sieci. Co więcej, urządzenia ZyXEL USG posiadają wbudowany kontroler urządzeń bezprzewodowych, który umożliwia stworzenie skalowalnej i bezpiecznej infrastruktury Wi-Fi zgodnej z trendem BYOD (Bring-Your-Own-Device).

Więcej informacji o rozwiązaniach ZyXELa: www.zyxel.pl

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *