Menu Zamknij

Smart UX firmy Samsung dla programistów aplikacji do drukarek wielofunkcyjnych

Firma Samsung zaprezentowała zestaw narzędzi dla programistów Smart UX. Dzięki temu programiści, niezależni producenci oprogramowania i integratorzy systemów będą mogli tworzyć aplikacje przeznaczone do urządzeń wielofunkcyjnych MFP firmy Samsung pracujących w systemie Android.

samung_smart_ux_sdk_2_Zestaw narzędzi Smart UX to oparty na systemie Android™ otwarty interfejs przeznaczony dla nowych urządzeń wielofunkcyjnych MFP firmy Samsung (Smart UX Device Series). SDK Smart UX oferuje kompleksowy zestaw funkcji, które pozwalają twórcom aplikacji na integrację takich funkcji, jak kopiowanie, skanowanie i drukowanie, w ramach aplikacji systemu Android. Interfejsy API na bazie systemu Android pozwolą na opracowanie bardziej zoptymalizowanych aplikacji, które przyczynią się do poprawy produktywności i efektywności pracy biurowej.

Programiści mogą analizować różne warianty rozwiązań poprzez scenariusze próbne i testować swoje aplikacje przed ich zainstalowaniem za pomocą Smart UX Simulator. Zgłaszane aplikacje są poddawane ocenie i rejestrowane w centrum Samsung Printing App Center[1].

Zalety Samsung Printing App Center i Smart UX

Korzyści z używania rozwiązań z Samsung Printing App Center odniosą głównie użytkownicy końcowi. Firmy i organizacje mogą teraz rozszerzać funkcjonalność drukarek zgodnie z własnymi potrzebami. Instalacja aplikacji dostosowanych do specyficznych wymagań użytkownika umożliwi optymalizację prac biurowych.

Funkcje te są również użyteczne dla sprzedawców. Dostępność dostosowanych do indywidualnych wymagań aplikacji będzie oznaczać możliwość aktywnego reagowania na potrzeby zgłaszane przez klientów.

Uważamy, że drukarki powinny być tak samo przyjazne dla użytkownika, jak telefony komórkowe. Wychodząc z tego założenia, w 2014 r. uruchomiliśmy pierwsze Smart UX oparte na systemie Android. Rozwiązanie to udowadnia, że użytkownicy mogą w wydajny sposób korzystać w pracy z aplikacji bezpośrednio na drukarkach, tak samo jak na telefonach komórkowych – powiedział David SW Song, Senior Vice President of Strategy Marketing and Sales, Printing Solutions w Samsung Electronics. Opracowane przez nas wewnętrznie aplikacje zostały pozytywnie przyjęte przez naszych partnerów. Wiemy jednak, że zdecydowanie chcieliby oni zaoferować swoim klientom dalsze możliwości dostosowywania rozwiązań i funkcji do indywidualnych potrzeb i dlatego udostępniliśmy zestaw narzędzi dla programistów (SDK). Dzięki nieograniczonej możliwości rozszerzania funkcji drukarki oferowany SDK będzie zachęcać programistów do tworzenia szerszej gamy aplikacji dostosowanych do indywidualnych potrzeb i procesów biznesowych użytkowników. SDK poszerzy zakres naszej obecnej współpracy, oferując jednocześnie użytkownikom lepszy, niespotykany dotychczas w drukarkach komfort obsługi.

Aplikacje dostępne w Smart UX

Oparte na systemie Android™, Smart UX pełni rolę platformy aplikacji mobilnych rozszerzających dotychczasowe funkcje drukarki zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Obecnie dostępnych jest 10 aplikacji do drukarek i 4 widgety, które można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej Printing App Center (printingapps.samsung.com).

Poniżej przedstawiono wybrane dostępne aplikacje i ich funkcje:

  • Workbook Composer: Dzięki aplikacji Workbook Composer użytkownik może jednym ruchem wyciąć wybrane części dokumentu i wydrukować lub zapisać je w folderze, wysłać pocztą elektroniczną lub przesłać do innych wyznaczonych lokalizacji. Aplikacja jest szczególnie przydatna w placówkach edukacyjnych i kancelariach prawnych, przy korzystaniu z wielu różnych źródeł informacji albo przy zbieraniu informacji rozproszonych w wielu dokumentach.
  • HanCom Office: Aplikacja HanCom Office pozwala na przeglądanie i edycję plików pakietu Office bezpośrednio na drukarce. Dzięki Smart UX cały ten proces przebiega tak samo, jak gdyby użytkownik pracował na tablecie.
  • Smart Color Manager: Aplikacja ułatwia zarządzanie ustawieniami kolorów w drukarce. Jest przeznaczona dla firm lub organizacji, w których używa się drukarki biurowej do drukowania broszur lub projektów. Użytkownik może sprawdzić i dostosować kolory przed wydrukiem lub utworzyć i zapisać profil kolorów zgodnie ze schematem kolorów używanych w firmie.

Inną korzyścią z tabletu zamontowanego na drukarce jest również możliwość tworzenia własnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb widgetów. Dzięki wbudowanym widgetom można na przykład szybko sprawdzić poziom tonera, liczbę drukowanych stron, wyświetlić najważniejsze informacje o urządzeniu, takie jak adres IP lub szybko zmienić język interfejsu użytkownika.

Nowy zestaw narzędzi Smart UX firmy Samsung można pobrać ze strony Samsung Developer (developer.samsung.com).

[1] Samsung Printing App Center (printingapps.samsung.com) to serwis umożliwiający użytkownikom łatwe pobieranie i korzystanie z aplikacji systemu Android (lub aplikacji XOA) przeznaczonych dla urządzeń drukujących Samsung.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *