Menu Zamknij

Acer Iconia Tab 10 dla szkół

Acer zaprezentował nowy Acer Iconia Tab 10 dla szkół. Tablet z systemem Android został stworzony z myślą o podniesieniu zaangażowania uczniów, usprawnieniu uczenia się i współpracy oraz udostępnieniu nauczycielom różnorodnych narzędzi edukacyjnych. Administratorom udostępnia wydajne narzędzia do zarządzania zasobami i salami lekcyjnymi. Acer Iconia Tab 10 jest przeznaczony do środowisk klasowych. Trwała, wygodna konstrukcja posiada wyświetlacz 10″ Full HD pokryty szkłem Corning® Gorilla® Glass 4 z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców oraz funkcjami uprzyjemniającymi uczenie się.

Acer_Tablet_Iconia_Tab_10_A3-A30_02Wraz z upowszechnieniem technologii w klasach, szkoły dążą do wdrażania urządzeń łatwych w użyciu, trwałych, prostych w zarządzaniu i przystępnych cenowo, aby służyły pomocą w nauce przez całe życie, powiedział Maverick Shih, prezes Acer BYOC and Tablet Business Group. Acer Iconia Tab 10 dla edukacji to doskonały wybór dla okręgów wprowadzających nową technologię w całych szkołach w zakresie inicjatyw indywidualnych, a nawet pojedynczej pracowni mobilnej. Trwała konstrukcja, wyświetlacz Full HD i funkcje interaktywne sprawią, że nauka będzie bardziej twórcza i oparta na współpracy.

Trwały design z funkcjami ułatwiającymi naukę

Acer Iconia Tab 10 został stworzony z myślą o edukacji, dlatego jest trwały i sprosta intensywnemu użytkowaniu w szkołach i salach lekcyjnych. Wzmocniona rama przednia jest odporna na uginanie, a tylna obudowa jest wykonana z użyciem włókna mineralnego nadającego jej wytrzymałość. Kolejną zaletą jest antypoślizgowe, teksturowane wykończenie, które jest wygodne w użytkowaniu i ułatwia uczniom pewne trzymanie tabletu.

Wyświetlacz o przekątnej 10,1″ jest również trwalszy dzięki szkłu Corning® Gorilla® Glass 4 odpornemu na uszkodzenia i zarysowania. Powłoka zapobiegająca pozostawianiu odcisków palców utrzymuje wyświetlacz w czystości i ogranicza smugi. Wyświetlacz 10,1″ o rozdzielczości 1920×1200 korzysta z technologii Zero Air Gap dla jaśniejszych obrazów i lepszej widoczności w świetle dziennym, aby uczniowie mogli zabrać tablet ze sobą na zajęcia i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Ponadto, w celu czytania uczniowie mogą włączyć w Iconia Tab 10 tryb czytania, aby ograniczyć szkodliwą emisję światła niebieskiego nawet o 60%, redukując zmęczeniu oczu.

Iconia Tab 10 jest trwały, a zarazem lekki i mobilny, więc można go używać zarówno w klasie, jak i na zajęciach na świeżym powietrzu. Waży zaledwie 540 g i mierzy 260  x 176 x 9,7 mm.

Nowy tablet wykorzystuje technologię Acer Precision Plus, która umożliwia bardziej zróżnicowane i precyzyjne tworzenie materiałów. Tablety z  czujnikami dotyku Acer Precision Plus są 2,5 raza bardziej czułe niż tablety z tradycyjnym ekranem dotykowym i umożliwiają uczniom pisanie, rysowanie i tworzenie za pomocą cieńszego rysika mierzącego jedynie 2 mm. Dzięki tej dodatkowej precyzji uczniowie mogą również lokalizować elementy na ekranie z większą dokładnością i unikać błędów.

Iconia Tab 10 dla szkół jest wyposażony także w pakiet Acer Iconia obejmujący narzędzia twórcze  i dotykowe ułatwiające uczniom pracę i zapewniające szybki dostęp do często używanych aplikacji za pomocą intuicyjnych gestów dotykowych. W skład pakietu wchodzi EZ Note do notatek, EZ Snap do zrzutów ekranu, EZ WakeUp do uruchamiania tabletu za pomocą gestu oraz widżet EZ Gadget do szybkiego dostępu do najważniejszych narzędzi.

Acer Iconia Tab 10 na cały dzień w szkole

Acer Iconia Tab 10 umożliwia do 5 godzin pracy[1], więc uczniowie mogą go używać na kilku lekcjach w ciągu dnia.  Iconia Tab 10 wykorzystuje czterordzeniowy procesor Intel Atom, który umożliwia obsługę kilku kart i aplikacji jednocześnie. Nowy tablet posiada 2 GB DDR3 RAM-u, a także 16 GB, 32 GB lub 64 GB pamięci[2]. Współdzielenie filmów i podłączanie urządzeń peryferyjnych to tabletu jest możliwe dzięki USB 2.0, NFC i Bluetooth 4.0. Czytnik kart SD obsługuje karty pamięci do 64 GB  i umożliwia dostęp do plików oraz ich przesyłanie.

Model, dostępność i ceny

Acer Iconia Tab 10 będzie dostępny w maju w cenie od 899 PLN. Szkoły mogą dokupić kilka dodatkowych akcesoriów, aby jeszcze bardziej usprawnić naukę przy użyciu Acer Iconia Tab 10. Obejmują one rysik, folię ochronną, futerał, osłonę i bezprzewodową stację dokującą klawiatury.

Nowy Acer Iconia Tab 10 został zaprezentowany na konferencji prasowej next@Acer w 4 World Trade Center w Nowym Jorku, gdzie firma przedstawiła swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla rodzin, studentów i specjalistów. Więcej informacji można znaleźć na stronie acer.com/nextatacer.

[1] Żywotność baterii może różnic się w zależności od sposobu użytkowania. Rzeczywisty czas pracy baterii zależy od specyfikacji produktu, ustawień komputera oraz uruchomionych aplikacji i funkcji. Czas pracy baterii może się różnić w zależności od modelu i konfiguracji. Maksymalna pojemność każdej baterii zmniejsza się w miarę upływu czasu i zużycia.

[2] Dostępna pojemność dysku jest zróżnicowana: (MB = 1 milion bajtów; GB = 1 miliard bajtów)

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *