Menu Zamknij

Acer prezentuje nowe notebooki o wysokiej wydajności i stylowym designie

Acer ogłosił wprowadzenie nowego asortymentu notebooków, obejmującego Aspire V 15 z metalicznymi elementami, serię Aspire E o wysokiej wydajności i wyszukanym designie i serię Aspire ES z niezbędnymi funkcjami w bardzo atrakcyjnej cenie. Wszystkie nowe notebooki mają możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 10[1].

Aspire V 15_01Aspire V 15 – funkcjonalne urządzenie o stylowym designie

Aspire V 15 posiada aluminiową pokrywą grawerowaną z użyciem zaawansowanej technologii nanodruku Acer w celu zapewnienia eleganckiego, teksturowanego wykończenia. Srebrny metaliczny zawias zapewnia wizualny kontrast, przypominając zawias wielokrotnie nagradzanego Aspire V Nitro. Aspire V 15 posiada podświetlaną klawiaturę, która nie tylko nadaje mu nowoczesny wygląd, ale także doskonale sprawdza się w słabszym oświetleniu.

Aspire V 15 jest wyposażony w procesory Intel® Core™ 5. generacji[2] i najnowsze układy graficzne NVIDIA® GeForce® 940M series, zapewniając wydajność i wysoką jakość obrazu. Dzięki 16 GB pamięci i 2 TB miejsca na dysku twardym1 lub opcjonalnemu, hybrydowemu dyskowi  (SSHD) 1 TB, klienci mogą cieszyć się szybkością SSD i dużą pojemnością dysku. Zdjęcia, filmy, gry i prezentacje są wyświetlane na ekranie Full HD. Dźwięk Dolby® Digital Plus i napęd DVD-RW z obsługą M-Disc sprawiają, że Aspire V 15 doskonale sprawdzi się jako narzędzie do rozrywki.

Aspire E 14_Cotton White_02Seria Aspire E – atrakcyjny design i ciekawe funkcje

Nowe notebooki Aspire E Series są dostępne w różnych opcjach kolorystycznych z ekranem 14″, 15,6″ lub 17,3″. Posiadają pokrywę i spód z wzorem tkaniny powstałym w procesie wykorzystującym trójwymiarowe skanowanie próbek tkanin, które są następnie przekształcane w formy za pomocą technologii druku 3D i wykańczane w procesie grawerowania laserowego. Śmiałe, kolorowe panele wewnętrzne otaczają urządzenie atrakcyjną ramą widoczną nawet po zamknięciu pokrywy.

Dzięki najnowszym procesorom Intel1, grafice NVIDIA® GeForce® 940M z dedykowaną pamięcią DDR3 VRAM czy podwójną grafiką AMD Radeon™ R8 i R6, opcją pamięci do 16 GB RAM i 2 TB HDD/ 1 TB SSHD nowe Aspire E zapewniają wysoką wydajność na co dzień.

Aspire ES series_03Seria Aspire ES – spełnienie wymogów codziennej pracy i rozrywki

Linia Aspire ES Series zapewnia użytkownikom wszystko, czego potrzebują do pracy i rozrywki, łącząc produktywność, mobilność i przystępność cenową. Wszechstronne urządzenia Aspire ES opierają się na designie Acer FlowCurve i posiadają pięć opcji rozmiaru ekranu od 11,6″ do 17,3″, dzięki czemu doskonale nadają się do codziennego użytkowania. Aspire ES posiadają energooszczędny procesor Intel Pentium/Celeron1, do 8 GB RAM, dysk twardy o pojemności 1 TB i opcjonalny napęd DVD-RW, dzięki czemu spełniają wszelkie potrzeby użytkowników.

Intel od lat blisko współpracuje z Acer, dostarczając różnorodne produkty przeznaczone dla firm i klientów indywidualnych, powiedział Navin Shenoy, wiceprezes i dyrektor generalny Intel ds. mobilnych platform dla klientów. Najnowsze przykłady naszej długotrwałej współpracy to nowy Aspire V 15 z procesorem Intel Core 5. generacji zapewniający wysoką wydajność, jak przystało na system stworzony dla entuzjastów, oraz Aspire E z procesorem Intel Core Pentium lub Celeron łączący wydajność i przystępność na co dzień.

Najwyższa szybkość połączeń z zaawansowaną technologią MU-MIMO Wireless i Gigabit Ethernet

Nowa seria laptopów Aspire E[3] zapewnia nawet trzy razy szybszą transmisję bezprzewodową[4] 802.11ac z technologią Qualcomm MU-MIMO[5], która umożliwia jednoczesny dostęp kilku użytkowników do tego samego kanału. Dzięki wyższej wydajności dla kilku klientów, sieci[6] mają więcej czasu i możliwości, by obsługiwać jednocześnie notebooki i inne urządzenia mobilne.

Jako pierwszy na rynku laptop z wbudowaną funkcją MU-MIMO, Acer Aspire E Series zapewni najwyższą wydajność i efektywność sieci, powiedział Cormac Conroy, wiceprezes pionu inżynieryjnego Qualcomm Technologies, Inc. MU-MIMO to nadzieja na rewolucję w sieciach WiFi poprzez umożliwienie użytkownikom wydajniejszej pracy z podłączonymi urządzeniami. Jesteśmy dumni, że wraz z Acer przecieramy szlaki tej ważnej dziedziny.

Wszystkie notebooki zostały stworzone z myślą o pracy i rozrywce i obsługują 10/100/1000 Gigabit Ethernet, zapewniając transfer do dziesięciu razy szybszy niż tradycyjne porty 10/100 Ethernet.

Bez dodatkowych głośników dzięki Acer TrueHarmony

Nowe notebooki Aspire E Series posiadają najnowszą technologię dźwięku Acer TrueHarmony. Dzięki wyjątkowemu połączeniu sprzętu i oprogramowania, Acer TrueHarmony zapewnia rzeczywisty dźwięk, który podnosi jakość rozrywki. Konstrukcja z papierową membraną stworzoną specjalnie w celu podniesienia wytrzymałości i elastyczności powoduje, że głośniki dostarczają dokładny dźwięk o szerszym zakresie niskich częstotliwości i ograniczonych zniekształceniach. Opcja korekcji optymalizuje balans częstotliwości, dzięki czemu filmy są jak żywe, muzyka ma więcej głębi, a gry wciągają jeszcze bardziej.

Acer BluelightShield™ umożliwia czytanie bez zmęczenia oczu

Oferta notebooków Acer na 2015 r. obejmuje BluelightShield, skutecznie zmniejszając zmęczenie oczu poprzez redukcję emisji światła niebieskiego z ekranu i posiada cztery tryby pracy:

  • niska redukcja: redukuje emisję światła niebieskiego z ekranu z podświetleniem LED o 18%, co jest porównywalne z okularami przeciw światłu niebieskiemu.
  • średnia redukcja i wysoka redukcja: redukuje emisję światła niebieskiego z ekranu z podświetleniem LED odpowiednio o 36% i 54%.
  • tryb wielogodzinny: profesjonalnie dostosowany przez inżynierów optyków w celu ograniczenia zmęczenia oczu przy dłuższym użytkowaniu.

Wygodne, precyzyjne, intuicyjne sterowanie

Aspire V 15 i Aspire E Series posiadają najnowszą klawiaturę wyspową. Klawisze są od siebie odpowiednio oddalone i posiadają nasadki ze spadkiem 0,3 mm, zapewniając większą wygodę podczas pisania. Na klawiaturze znajduje się nowy zintegrowany klawisz zasilania Acer, który sprawia, że obszar sterowania jest bardziej przejrzysty i zapobiega przypadkowemu wyłączeniu poprzez ustawienia działań o różnych długościach przytrzymywania klawisza.

Acer wprowadził również w swoich notebookach precyzyjny touchpad, który usprawnia korzystanie z systemu Windows dzięki sterowaniu nawiązującym do pracy ekranu dotykowego, np. zmniejszanie i powiększanie, przesunięcia i przewijanie. Zapewnia to nie tylko płynną i elastyczną obsługę, ale także dokładność, dzięki sprzętowi o wyższej rozdzielczości z wbudowaną technologią Palm Rejection.

Szczegóły są ważne

Notebooki Aspire E Series posiadają certyfikat Skype™, co oznacza, że zapewniają płynną komunikację audio i wideo. Sprzęt i oprogramowanie zostały poddane dostosowaniu i procesowi ścisłej certyfikacji, aby zapewnić, że mowa jest wyraźna, bez opóźnień i przerw, dźwięk jest bliski rzeczywistemu i bez zniekształceń, a wideo jest realistyczne i dokładne. Oba modele Switch 10 są wyposażone w szybkie wejścia USB 3.0 z możliwością użycia jednego z nich do wygodnego ładowania przy wyłączonym zasilaniu.

Ceny i dostępność

Acer Aspire V 15 będzie dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 2999 PLN. Seria Acer Aspire E będzie dostępna w maju w cenie od 1699 PLN. Seria Acer Aspire ES będzie dostępna w czerwcu w cenie od 1099 PLN.

Informacje o dostępności, specyfikacje produktów i ceny na poszczególnych rynkach można uzyskać, kontaktując się z najbliższym oddziałem lub punktem handlowym Acer poprzez stronę www.acer.com.

Nowe notebooki Aspire V 15, Aspire E Series i Aspire ES Series zostały zaprezentowane na konferencji prasowej next@Acer w 4 World Trade Center w Nowym Jorku, gdzie firma przedstawiła swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla rodzin, studentów i specjalistów. Więcej informacji można znaleźć na stronie acer.com/nextatacer.

[1] Niektóre sprzęty/programy mogą posiadać ograniczenia, a dostępność funkcji może się różnić w zależności od urządzenia. Sprzęt musi być podłączony do Internetu i mieć aktywną funkcję aktualizacji Windows. Twój dostawca usług internetowych może nałożyć dodatkowe opłaty. Jeżeli klient zdecyduje się zwrócić do centrum serwisowego Acer w celu wykonania uaktualnienia, Acer zastrzega sobie prawo do nałożenia opłaty za usługę. Oferta bezpłatnego uaktualnienia obowiązuje wyłącznie w pierwszym roku dostępności Windows 10.

[2] Specyfikacje mogą się różnić w zależności od modelu.

[3] Dostępność i specyfikacje mogą się różnić w zależności od modelu i regionu. Kompatybilne modele: Aspire E 14 i E 15

[4] Faktyczna prędkość w obsługiwanych sieciach jest zależna od zasięgu, prędkości łącza, architektury sieci, jej wielkości oraz innych czynników.

[5] MU-MIMO: wielodostępowa technologia transmisji wieloantenowej po stronie nadawczej i odbiorczej

[6] Dla najlepszych rezultatów MU-MIMO musi obsługiwać zarówno nadajnik, jak i odbiornik.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *