Menu Zamknij

Acer wprowadza Chromebook 15,6″

Po wprowadzeniu linii Acer Chromebook 15, pierwszych na rynku Chromebooków z ekranem 15,6″, Acer poszerza swą ofertę o nowy model, Acer Chromebook CB3-531. Nowy Acer Chromebook 15 może działać przez 11,5 godziny, czyli najdłużej spośród wszystkich dostępnych na rynku 15-calowych laptopów z systemem Chrome OS.

Chromebook 15 CB3-531_02Nasz asortyment Chromebooków Acer cieszy się uznaniem klientów i zdobywa nagrody od momentu wprowadzenia pierwszego modelu w 2011 r., powiedział Jerry Kao, prezes Acer Notebook Business Group. Nowy model spełnia wszystkie potrzeby ważnego segmentu rynku – użytkowników wymagających Chromebooka o dużym ekranie 15,6″ i długiej żywotności baterii, który mieści się w ograniczonym budżecie. Możliwości i prosta obsługa sprawiają, że jest to doskonały wybór dla rodzin, seniorów i każdego, kto chce czerpać z licznych korzyści Chrome na dużym ekranie.

Zgodnie z najnowszymi danymi Gartner, Acer Group jest obecnie wiodącym producentem i sprzedawcą Chromebooków posiadającym w 2014 r. ponad 36-procentowy udział w rynku[1].

Duży, wyraźny wyświetlacz przoduje na rynku

Acer Chromebook 15 CB3-531 posiada duży wyświetlacz 15,6″ TFT LCD. Ponadto wyświetlacz nowego Chromebooka wyposażono w technologię Acer ComfyView zmniejszającą ilość odbitego światła i zmęczenie oczu. Rozdzielczość HD 1366×768 zapewnia wygodę podczas użytkowania.[2]

Dwa pełnowymiarowe głośniki skierowane w górę gwarantują głośniejszy dźwięk o wyjątkowej jakości, a  wbudowana kamera internetowa obsługuje technologię High Dynamic Range, zapewniającą wyraźniejsze zdjęcia i jaśniejsze czaty wideo.

Cały dzień pracy na baterii

Nowe modele Acer Chromebook 15 CB3-531 umożliwiają wyjątkowo długą pracę do 11,5 godziny, aby użytkownicy mogli z nich korzystać przez cały dzień.[3]

Acer Chromebook 15 posiada dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N2830 i grafikę Intel HD. Pamięć eMMC 16 GB umożliwia szybki zapis i dostęp do danych.

Szybka łączność WiFi

Acer Chromebook 15 CB3-531 zapewnia nieustającą łączność podczas oglądania filmów, przeglądania stron czy sprawdzania poczty. Chromebook posiada kartę bezprzewodową MIMO 2×2 WiFi 802.11ac, która jest do trzech razy szybsza niż poprzednie generacje[4].

Wzmocniona, trwała konstrukcja z dużym touchpadem

Nowy model CB3-531 w linii Acer Chromebook 15 cechuje się tą samą wzmocnioną konstrukcją co pierwsze modele. Obudowa jest w stanie wytrzymać nacisk do 60 kg, a narożniki zostały wzmocnione, aby wytrzymać upadek z wysokości do 45 cm. Tak udoskonalona konstrukcja przekłada się na większą odporność i wzmocnienie.

Teksturowana granitowo-szara powierzchnia CB3-531 wygodnie leży w dłoni i zapewnia pewny uchwyt podczas przemieszczania się po domu. Ponadto Chromebooka można z łatwością przenosić, ponieważ waży jedynie 2,0 kg i mierzy zaledwie 383 x 256 x 24,2 mm.

Linia Acer Chromebook 15 posiada największy touchpad spośród dostępnych obecnie Chromebooków. Dzięki temu użytkownicy cieszą się lepszą obsługą i większą elastycznością zoomu, przewijania i nawigacji. Mogą też za pomocą Bluetooth 4.0, USB 3.0, USB 2.0 i HDMI podłączyć urządzenia peryferyjne. Czytnik kart SD/SDXC obsługuje karty o pojemności do 128 GB[5].

Chrome jest bezpieczny i prosty w obsłudze i współdzieleniu

Acer Chromebook 15 doskonale nadaje się dla użytkowników, którzy wspólnie oglądają, edytują i tworzą za pomocą takich programów jak pakietu Office czy Gmail, zarówno online, jak i offline. Chromebooki są proste w obsłudze i umożliwiają korzystanie przez wielu użytkowników, ponieważ każdy loguje się na własne konto, z którego ma dostęp do dokumentów, zakładek przeglądarki i innych informacji. Przechowywanie danych na dysku Google Drive[6] zapewnia ochronę plików, dokumentów i zdjęć przechowywanych w chmurze oraz dostęp do najnowszej wersji pliku lub dokumentu, nawet w przypadku utraty lub kradzieży Chromebooka.

Bezpieczeństwo to główna zaleta systemu operacyjnego Chrome. Automatyczne aktualizacje chronią przed stale ewoluującymi zagrożeniami w sieci. Dodatkowo funkcja Supervised Users ułatwia zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w sieci oraz ich kontrolę.

Model, dostępność i ceny

Nie jest znana data wprowadzenia do sprzedaży.

Nowy Acer Chromebook 15 CB3-531 został zaprezentowany na konferencji prasowej next@Acer w 4 World Trade Center w Nowym Jorku, gdzie firma przedstawiła swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla rodzin, studentów i specjalistów. Więcej informacji można znaleźć na stronie acer.com/nextatacer.

[1] Gartner “Market Share: Devices, All Countries, 4Q14 Update” [“Udział w rynku: urządzenia, wszystkie kraje, stan na IV kwartał 2014 r.] 13 lutego 2015 r.

[2] Specyfikacje mogą się różnić w zależności od regionu.

[3] Żywotność baterii może różnić się w zależności od sposobu użytkowania. Rzeczywisty czas pracy baterii zależy od specyfikacji produktu, ustawień komputera oraz uruchomionych aplikacji i funkcji.  Maksymalna pojemność każdej baterii zmniejsza się w miarę upływu czasu i zużycia.

[4] Na podstawie projektu specyfikacji IEEE 802.11ac. Faktyczna prędkość jest zależna od zasięgu, prędkości łącza, architektury sieci, jej wielkości oraz wielu innych czynników. Do trzech razy szybsza dotyczy porównania pomiędzy 802.11ac i 802.11n.

[5] Dostępna pojemność dysku jest zróżnicowana: (MB = 1 milion bajtów; GB = 1 miliard bajtów)

[6] Więcej informacji na temat Google Drive w urządzeniach Chrome można znaleźć na stronie: https://support.google.com/chromebook/answer/2703646?p=driveoffer&rd=1

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *