Menu Zamknij

Acer wprowadza nowy tablet Iconia One 8 z zaawansowanymi opcjami dotykowymi

Acer ogłosił dodanie nowych opcji dotykowych do linii tabletów Iconia One oraz nowość – tablet Iconia One 8 (B1-820) z technologią Acer Precision Plus zapewniającą wysoce precyzyjną obsługę dotykową i pisanie.  Wyższa czułość ekranu sprawia, że tablet doskonale nadaje się do pisania i rysowania z optycznym rysikiem Acer Accurate Stylus, a pakiet narzędzi dotykowych Acer Iconia ułatwia pracę dzięki prostym gestom i ikonom szybkiego dostępu.

Acer_Tablet_Iconia_One_8_B1-820_family_02Oprócz jasnego, krystalicznego 8-calowego wyświetlacza HD z technologiami Zero Air Gap i IPS tablet posiada czterordzeniowy procesor Intel Atom, 16 GB lub 32 GB pamięci oraz najnowszą wersję systemu Android 5.0 (Lollipop), dzięki czemu jest idealny do wydajnej pracy, oglądania filmów i grania w gry[1].

Iconia One 8 waży zaledwie 355 g, ma 9,5 mm grubości i jest dostępna w dziesięciu wersjach kolorystycznych.  Teksturowany wzór na tylnej obudowie zapewnia elegancki wygląd przypominający tkaninę, a także pewny, bezpieczny uchwyt.

Wiodąca technologia i rysik Acer Accurate Stylus ułatwiają pisanie i rysowanie

Technologia Acer Precision Plus polega na zastosowaniu mniejszych i bardziej precyzyjnych czujników dotyku niż standardowe, dostępne na rynku.  Dzięki zwiększonej czułości ekranu palce i przybory do pisania są dokładniejsze, a tym samym eliminuje przypadkowe błędy. Tablet Iconia B1-820 jest doskonały do rysowania i pisania i można go stosować wraz z opcjonalnym rysikiem Acer Accurate Stylus lub dowolnym przyborem do pisania o cienkiej, 2-mm końcówce, np. ołówkiem grafitowym.

Pakiet aplikacji dotykowych Acer Iconia ułatwia pracę

Pakiet Iconia jest zestawem narzędzi twórczych zapewniających intuicyjne sposoby usprawniania pracy za pomocą gestów dotykowych i ikon szybkiego dostępu.  Robienie notatek? Odnajdywanie poręcznych widżetów? Wykonywanie wielu zadań na raz? Pakiet Iconia podoła wszystkiemu szybko i wydajnie:

 • EZ Note – Prosty sposób tworzenia i organizowania notatek ze spotkań i wykładów lub notowania pomysłów. Notatki można pisać ręcznie, wpisywać klawiszami, nagrywać dźwiękowo, fotografować lub wykonać zrzut ekranu.  Wrażenie używania prawdziwego długopisu symulują cztery rodzaje pociągnięć. Narzędzie umożliwia tworzenie nieograniczonej liczby książek i stron. Zakładki ułatwiają intuicyjne odnajdywanie notatek oraz nagrań dźwiękowych.
 • EZ WakeUp – Wystarczy jeden dotyk i podwójne stuknięcie, aby obudzić tablet[2] i uruchomić ustawione wcześniej aplikacje.
 • EZ Snap – Ułatwia wykonanie zrzutu ekranu prostym uszczypnięciem trzema palcami. Obrazy można z łatwością edytować i udostępniać.
 • EZ Gadget – Usprawnia wykonywanie kilku zadań jednocześnie dzięki oknu dialogowemu zawierającemu kalendarz, przeglądarkę, kalkulator i notatkę.
 • System Doctor – Prosty sposób na zwolnienie i uporządkowanie pamięci systemowej, wyeliminowanie opóźnień i zwiększenie miejsca na zdjęcia i aplikacje.

Spersonalizowany tryb czytania zmniejsza zmęczenie oczu

Aby zmniejszyć zmęczenie oczu, tryb czytania w tablecie zapewnia szybki sposób na redukcję emisji światła niebieskiego z ekranu i odciążenie oczu.  Aktywacja jest szybka i prosta: wystarczy dwoma palcami przesunąć po ekranie z góry na dół, aby wejść do szybkich ustawień, a następnie stuknąć ikonę książki, która włączy tryb czytania.

Android 5.0 podnosi wydajność i żywotność baterii

Iconia One 8 B1-820 oferuje do 8,5 godziny pracy, co wystarcza na cały dzień.  Ponadto udoskonalony interfejs użytkownika cechuje się lepszą reakcją i kolorowym designem z realistycznym podświetleniem i cieniowaniem oraz prezentacją znanych elementów wizualnych.  Ulepszony system powiadomień oferuje nowe sposoby kontroli czasu i sposobu otrzymywania wiadomości.

Szerokokątna kamera

Nowy Iconia One 8 posiada kamerę przednią 0,3 MP i kamerę tylną 5 MP, która obsługuje również szerokokątne ujęcia o kącie widzenia 88 stopni, umożliwiając objęcie większej liczby osób czy szerszego krajobrazu.

Ceny i dostępność

Acer Iconia One 8 (B1-820) będzie dostępny w maju w cenie od 699 PLN.

Nowy Iconia One 8 został zaprezentowany na konferencji prasowej next@Acer w 4 World Trade Center w Nowym Jorku, gdzie firma przedstawiła swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla rodzin, studentów i specjalistów. Więcej informacji można znaleźć na stronie acer.com/nextatacer.

[1] Specyfikacje różnią się w zależności od modelu.

[2] Jeżeli B1-820 jest zablokowany poprzez system rozpoznawania twarzy, wzór, PIN lub hasło, po wyjściu z trybu uśpienia konieczne będzie jego odblokowanie, po czym ustawione aplikacje otworzą się automatycznie.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *