Menu Zamknij

Acer wprowadza pierwszy na świecie projektor LED z inteligentnym czujnikiem oświetlenia otoczenia

Acer ogłosił dodanie trzech nowych projektorów, w tym K138ST, pierwszego na świecie projektora LED z inteligentnym czujnikiem oświetlenia otoczenia, ultra-krótkoogniskowego U5320W oraz P5515 o rozdzielczości 1080P Full HD z udoskonaloną korekcją geometrii obrazu.

ACER_Projector_K138ST_01Zabierz kino ze sobą – Acer K138ST

Acer K138ST jest w stanie wyświetlać obrazy o przekątnej do 100″ z odległości zaledwie 1,7 m od powierzchni wyświetlania i jest wyjątkowo mobilnym, krótkoogniskowym projektorem LED z wszystkimi najważniejszymi funkcjami zapewniającymi rozrywkę w formie przenośnego kina. K138ST jest mniejszy od kartki A4 czy listu, waży zaledwie 0,75 kg i oferuje dźwięk DTS. K138ST z obsługą Acer LumiSense+ to pierwszy na świecie projektor LED wyposażony w inteligentny czujnik oświetlenia otoczenia umożliwiający optymalizację jasności obrazu i nasycenia kolorów na podstawie warunków oświetlenia. Wyświetlane obrazy są żywe i ostre, z kontrastem 100 000:1 w rozdzielczości WXGA , a wbudowana łączność audio przez Bluetooth umożliwia bezprzewodową transmisję dźwięku do pobliskiego głośnika lub kina domowego.

Pełny obraz z bliska – Acer U5320W

Acer U5320W to projektor ultra-krótkoogniskowy, który można ustawić zaledwie 23 cm (9,1″) od powierzchni wyświetlania i który może wyświetlać obrazy do 100″ z odległości 80 cm (31″), zapewniając tym samym większą elastyczność.  Ponadto eliminuje cieniowanie i podnosi komfort użytkowania, co jest bardzo istotne w salach lekcyjnych. Dzięki rozdzielczości WXGA i jasności 3000 lumenów U5320W tworzy krystaliczne, żywe obrazy, a jego 2 głośniki 10 W zapewniają mocny dźwięk. W połączeniu z opcjonalnym wskaźnikiem Acer SmartPen II projektor U5320W doskonale nadaje się do sal lekcyjnych, dzięki opcji pisania z odległości do 10 m przez jednego lub dwóch użytkowników oraz funkcji pilota ułatwiającego naukę interaktywną.

Krystaliczne obrazy w każdym pomieszczeniu – Acer P5515

Projektor P5515 jest w stanie wyświetlać obrazy w wysokiej rozdzielczości 1080P Full HD o jasności do 4000 lumenów. Umożliwia wyświetlanie wyraźnego obrazu nawet w jasnym otoczeniu i z dużej odległości od ekranu, dzięki czemu jest doskonały do średniej wielkości sal konferencyjnych. Jest wyposażony w 2 wbudowane głośniki 10 W, które zapewniają mocny dźwięk bez konieczności użycia głośników zewnętrznych. P5515 ma różne opcje instalacji, ponieważ obsługuje pionową i poziomą korekcję geometrii obrazu do 30 stopni. Obsługuje też korekcję 4-narożnikową, umożliwiając użytkownikom regulację zniekształceń z dowolnego narożnika, aby obrazy mogły być wyświetlane na pochyłych lub niesymetrycznych powierzchniach.

Głęboka czerń, śnieżna biel i żywe kolory

Trzy nowe projektory wykorzystują różnorodne technologie korekcji obrazu Acer  umożliwiające wyświetlanie żywych obrazów o wiernych kolorach:

 • Acer ColorBoost3D prezentuje rzeczywiste kolory dzięki zoptymalizowanemu designowi
  6-segmentowego koła kolorów, zaawansowanej technologii lampy i wydajnemu przetwarzaniu obrazu. Redukuje zanik jasności i zmianę kolorów podczas wyświetlania treści 2D i 3D poprzez poprawę jasności kolorów i jednoczesną kompensację nasycenia kolorów i temperatury barwowej.
 • Technologia Acer ColorSafe IIsprawia, że projektor jest odporny na zanikanie kolorów. Wykorzystuje dynamiczne sterowanie wzmocnieniem RGB, aby chronić wierność kolorów nawet przy długotrwałym użytkowaniu.
 • Acer DynamicBlack™ poprawia kontrast obrazu poprzez poklatkową analizę zawartości ekranu, a następnie dynamiczne dostosowanie mocy lampy do optymalizacji poziomów czerni w celu zapewnienia głębokiej czerni, śnieżnej bieli i niesamowitych detali nawet podczas ciemnych scen.

Bardziej użyteczny dzięki projekcji bezprzewodowej i podglądowi

Dzięki opcjonalnej karcie USB wszystkie nowe projektory obsługują projekcję bezprzewodową umożliwiającą użytkownikom pożegnanie z niewygodnymi kablami. W połączeniu z kartą USB projektory obsługują bezpośrednią projekcję ekranu (poprzez Miracast) z urządzeń z systemem Windows 8.1 lub Android 4.2.2 i nowszymi. Rozwiązanie Acer eDisplayPro umożliwia jednoczesne wyświetlanie na ekranie zawartości nawet czterech urządzeń, co przydaje się zwłaszcza na zebraniach biznesowych czy podczas lekcji. Zestaw Acer WirelessHD może bezstratnie transmitować rozdzielczość 1080P Full HD 3D  i jest przeznaczony dla użytkowników wymagających wyższej jakości obrazu.

Ceny i dostępność

Projektor Acer K138ST będzie dostępny w trzecim kwartale 2015 roku, jego cena jeszcze nie jest znana. Acer U5320W będzie dostępny w drugiej połowie maja w cenie od 4079 PLN. Projektor Acer P5515 będzie dostępny w drugiej połowie maja w cenie od 3759 PLN.

Informacje o dostępności, specyfikacje produktów i ceny na poszczególnych rynkach można uzyskać, kontaktując się z najbliższym oddziałem lub punktem handlowym Acer poprzez stronę www.acer.com.

Nowe projektory zostały zaprezentowane na konferencji prasowej next@Acer w 4 World Trade Center w Nowym Jorku, gdzie firma przedstawiła swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla rodzin, studentów i specjalistów. Więcej informacji można znaleźć na stronie acer.com/nextatacer.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *