Menu Zamknij

Acer wprowadza pierwszy na świecie zakrzywiony monitor z technologią NVIDIA® G-SYNC™

Acer ogłosił wprowadzenie 34-calowego,  zakrzywionego monitora ultrapanoramicznego 21:9 Acer XR341CKA -pierwszego na świecie zakrzywionego monitora z NVIDIA® G-SYNC™. Dźwięk DTS®, 2 głośniki 7 W i bezramkowy design z futurystyczną aluminiową podstawą i opcjami podświetlania zapewniają rozrywkę w dobrym stylu.

Acer_MNT_XR314CK_05Acer XR341CKA posiada zakrzywiony ekran IPS 21:9 UltraWide o rozdzielczości QHD (3440 x 1440)  o kącie widzenia 178 stopni. Obsługuje 100% gamutu kolorów sRGB, co przekłada się na dokładne odwzorowanie kolorów niezbędne dla specjalistów i miłośników fotografii oraz precyzyjne dostosowanie kolorów w różnych aplikacjach i na wydrukach.

Zakrzywiony ekran sprawia, że każda krawędź znajduje się w tej samej odległości od oczu użytkownika, zapewniając harmonijny odbiór obrazów. Umożliwia także głębsze doznania dzięki szerszemu polu widzenia i zwiększonemu obszarowi postrzeganemu w peryferyjnym polu widzenia. XR341CKA można skonfigurować jako system wielomonitorowy dla jeszcze lepszych wrażeń podczas gry, dzięki bezramkowemu designowi.

Acer ponownie udowodnił swoje zaangażowanie w branżę gier komputerowych, wprowadzając nowy monitor dla graczy XR341CKA z obsługą NVIDIA G-SYNC, powiedział Jeff Fisher, Senior VP jednostki biznesowej GeForce w NVIDIA. Preferowanym wyborem graczy komputerowych na całym świecie jest procesor graficzny GeForce GTX, który w połączeniu z technologią NVIDIA G-SYNC jest jedyną platformą oferującą niezwykle płynną obsługę wszystkich gier komputerowych.

Z myślą o graczach XR341CKA obsługuje różnorodne funkcje, które pozwalają na dostosowanie  wydajności monitora, w tym 6-stopniową regulację kolorów współpracująca z NVIDIA G-SYNC, wyświetlanie częstotliwości odświeżania na ekranie i trzy różne ikony celownika do wyboru. Użytkownicy z łatwością poznają, kiedy tryb G-SYNC jest aktywny, dzięki czerwonemu podświetleniu dolnej krawędzi monitora, którego intensywność zmienia się w zależności od chwilowej częstotliwości odświeżania monitora.

Dla większej ergonomii XR341CKA można odchylać od -5° do 35° i regulować w pionie o 130 mm, dzięki czemu użytkownik jest w stanie dostosować monitor do optymalnego kąta patrzenia. Posiada on również technologię zapobiegającą migotaniu, aby ograniczać zmęczenie oczu i umożliwić wygodne granie czy pracę.

XR341CKA obsługuje złącza DisplayPort, HDMI i posiada wbudowany hub USB 3.0, który umożliwia szybkie ładowanie smartfonów i innych urządzeń.

Ceny i dostępność

Acer XR341CKA będzie dostępny w Polsce w trzecim kwartale 2015 roku. Cena jeszcze nie jest znana. Informacje o dostępności, specyfikacje produktów i ceny na poszczególnych rynkach można uzyskać, kontaktując się z najbliższym oddziałem lub punktem handlowym Acer poprzez stronę www.acer.com.

XR341CKA został zaprezentowany na konferencji prasowej next@Acer w 4 World Trade Center w Nowym Jorku, gdzie firma przedstawiła swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla rodzin, studentów i specjalistów. Więcej informacji można znaleźć na stronie acer.com/nextatacer.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *