Menu Zamknij

Najnowsze notebooki 2-w-1 Acer: elastyczna i stylowa funkcjonalność

Acer rozszerzył swoją nagradzaną linię notebooków 2-w-1 Switch 10 o dwa nowe modele z procesorem czterordzeniowym Intel® Atom. Urządzenia przeznaczone są dla studentów, rodzin i wszystkich, którzy poszukują lekkiego urządzenia do pracy mobilnej.  Acer ogłosił także, że odświeży serię Switch 11, dodając model 11,6″ z nowym zawiasem, ulepszoną ergonomią i wyższą mocą przetwarzania.  Szczegóły dotyczące Switch 11 zostaną podane jeszcze w tym kwartale.  Notebooki Switch 10 i Switch 11 mają możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 10[2].

Acer_Switch_10_E_Blue_04Z dumą ogłaszamy poszerzenie naszej popularnej linii notebooków 2 w 1 o modele oferujące wyższą moc przetwarzania i nowy, stylowy wygląd – powiedział Jerry Kao, prezes Acer Notebook Business Group. Ta funkcjonalna i praktyczna platforma jest doskonała do notowania na wykładach, pracy w samolocie czy grania w proste gry.

Smukłe, lekkie i trwałe nowe modele Aspire Switch 10 E (SW3-013) i Switch 10 (SW5-015) zostały stworzone z myślą o studiach, pracy i podróży. Łączą tablet i notebook z Microsoft Windows® 8.1 w jednym urządzeniu, z systemem magnetycznego, bezzatrzaskowego dokowania i płynnego przełączania pomiędzy czterema trybami. Obejmują one: notebook do tworzenia treści i korzystania z innych aplikacji użytkowych; tablet do przeglądania Internetu, oglądania filmów, grania w gry i notowania; wyświetlacz do przedstawiania prezentacji w niewielkich grupach, dzielenia się ze znajomymi i komunikacji wideokonferencyjnej oraz namiot do oglądania filmów i maksymalizacji wykorzystania przestrzeni w niewielkich pomieszczeniach, np. podczas podróży samolotem lub pociągiem.

Switch 10 E: Zaawansowana ergonomia l Żywotna bateria l Opcje kolorystyczne

Zdobywca nagrody Red Dot, Switch 10 E (SW3-013), posiada zawias drugiej generacji Acer Snap Hinge™ 2. Niski punkt ciężkości w połączeniu ze stacją dokującą na klawiaturę, którą można unieść o 5 stopni, umożliwia wygodniejsze pisanie. Switch 10 E jest wyposażony w wytrzymałą baterię o pojemności 30Wh, która zapewnia do 12 godzin użytkowania po naładowaniu – wystarczająco na lot międzykontynentalny czy cały dzień wykładów i zadań domowych.

Nowy Switch 10 E jest dostępny w sześciu opcjach kolorystycznych. Posiada również stylowy wzór, przypominający tkaninę na pokrywie ekranu i spodzie, który zapobiega zarysowaniom i przykuwa wzrok, a także ułatwia trzymanie i przenoszenie.  Model wyposażono w dwie kamery 2MP (przednią i tylną) zapewniające większą elastyczność.

Wyświetlacz o rozdzielczości HD 1280 x 800 oferuje wyraźny obraz. Ekran wyposażono w technologię Acer VisionCare™ obejmującą Acer BlueLightShield™ ograniczającą zmęczenie oczu poprzez redukcję emisji światła niebieskiego z ekranu oraz Acer LumiFlex™ optymalizujący wyświetlacz w świetle słonecznym w celu lepszej widoczności.
Dostępny w niektórych konfiguracjach Acer Switch Lock™ zapewnia ochronę HDD do zabezpieczenia cennych danych w razie zagubienia lub kradzieży dokowanej klawiatury.

Switch 10 E jest bardzo smukły i lekki – mierzy zaledwie 262 x 180 x 10,95 mm i waży tylko 630 g w trybie tabletu.  Po podłączeniu do klawiatury z opcjonalnym dyskiem twardym mierzy 262 x 180 x 25,75 mm i waży 1,28 kg.

Switch 10: Tablet z trwałym szkłem Gorilla Glass 3 l Full HD

Stylowy Switch 10 (SW5-015) posiada ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 z technologią Zero Air Gap. Tablet jest wzmocniony pokrywą z eleganckiego białego szkła Corning Gorilla Glass 3®, które zapewnia odporność, a srebrnoszara, dokowana klawiatura doskonale do niego pasuje. Ponadto klienci mogą dokupić opcjonalny rysik Acer Active Pen.

Kamera przednia 2.0 MP umożliwia szybkie robienie zdjęć i nagrywanie dźwięku/wideo 1080 p FHD do wysokiej jakości wideokonferencji z rodziną, znajomymi i współpracownikami. Bateria 22 Wh zapewnia do 7 godzin odtwarzania wideo.

Jako tablet mierzy jedynie 261,6 x 177,1 x 8,9 mm i waży zaledwie 0,6 kg. W trybie notebooka mierzy 261,6 x 177,1 x 23,8 mm i waży 1,21 kg z dokowaną klawiaturą zawierającą opcjonalny dysk twardy. Switch 10 jest najcieńszym na rynku notebookiem 2-w-1.

Obydwa modele: Czterordzeniowy procesor l Doskonały wyświetlacz IPS l Microsoft Office 365 Personal[3]

Dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel® Atom i 2 GB pamięci DDR3L nowe modele Switch 10 i 10 E zapewniają odpowiednią wydajność do najważniejszych czynności, czyli sprawdzania poczty, realizacji szkolnych projektów czy codziennej rozrywki.

Ekran IPS oferuje szeroki, 178-stopniowy kąt widzenia i dokładne kolory na całej powierzchni, a szkło Corning Gorilla Glass zapobiega uszkodzeniom i zarysowaniom. Acer LumiFlex™ automatycznie dostosowuje jasność i kontrast w celu optymalizacji widoczności podczas użytkowania na zewnątrz, nawet w jasnym świetle słonecznym. W celu jeszcze lepszej ochrony powłoka zapobiegająca pozostawianiu odcisków palców ogranicza ślady palców i smugi, ułatwiając utrzymanie wyświetlacza w czystości.

Klawiatura wyspowa posiada odpowiednie odstępy między klawiszami i wyraźny skok, zwiększając komfort i szybkość pisania. Ponadto precyzyjny touchpad obsługuje sześć gestów i odróżnia celowe gesty palców od przypadkowych dotknięć. Podwójne głośniki przednie stereo zapewniają wyraźny dźwięk podczas wideokonferencji, grania czy słuchania muzyki.

Dwa wejścia USB 2.0 – jedno pełnowymiarowe i jedno micro – umożliwiają podłączenie drukarki, zewnętrznych nośników pamięci i innych urządzeń cyfrowych, a micro HDMI® pozwala podłączyć urządzenia do oglądania filmów na większym ekranie. Łączność bezprzewodowa jest możliwa za pomocą Bluetooth 4.0 i 802.11a/b/g/n.

Switch 10 posiada do 64 GB[4] wbudowanej pamięci eMMC i dokowaną klawiaturę z opcjonalnym dyskiem twardym do 1 TB.  Ponadto technologia Acer BYOC™[5] umożliwia łatwe przeglądanie i modyfikowanie swoich danych przechowywanych w chmurze. Aplikacje Acer BYOC™ oferują informacje w czasie rzeczywistym, zarządzanie danymi i ochronę danych na wielu urządzeniach, z możliwością szybkiej synchronizacji.

Modele Switch 10 i 10 E są wyposażone w Windows 8.1 wraz z Microsoft Office 365 Personal(3) bez dodatkowych kosztów, umożliwiając korzystanie z zalet Worda, Excela i PowerPointa praktycznie wszędzie.

Nowa seria notebooków Aspire Switch została zaprezentowana dzisiaj na konferencji prasowej next@Acer w 4 World Trade Center w Nowym Jorku, gdzie firma przedstawiła swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla rodzin, studentów i specjalistów.  Więcej informacji można znaleźć na stronie Acer.com/nextatacer.

Ceny i dostępność

Acer Aspire Switch 10 E (SW3-013) będzie dostępny w Polsce w drugiej połowie maja w cenie od 1599 PLN. Acer Aspire Switch 10 E (SW5-015) będzie dostępny w Polsce w drugiej połowie maja w cenie od 1999 PLN.

Informacje o dostępności, specyfikacje produktów i ceny na poszczególnych rynkach można uzyskać, kontaktując się z najbliższym oddziałem lub punktem handlowym Acer poprzez stronę www.acer.com.

———————————————————————————————————————-

[1]Rzeczywisty czas pracy baterii zależy od specyfikacji produktu, ustawień komputera oraz uruchomionych aplikacji i funkcji. Maksymalna pojemność każdej baterii zmniejsza się w miarę upływu czasu i zużycia

[2] Niektóre sprzęty/programy mogą posiadać ograniczenia, a dostępność funkcji może się różnić w zależności od urządzenia. Sprzęt musi być podłączony do Internetu i mieć aktywną funkcję aktualizacji Windows. Twój dostawca usług internetowych może nałożyć dodatkowe opłaty. Jeżeli klient zdecyduje się zwrócić do centrum serwisowego Acer w celu wykonania uaktualnienia, Acer zastrzega sobie prawo do nałożenia opłaty za usługę. Oferta bezpłatnego uaktualnienia obowiązuje wyłącznie w pierwszym roku dostępności Windows 10.

[3] Aktywacja Office 365 na 1 rok wymagana w ograniczonym czasie. Specyfikacje różnią się w zależności od regionu

[4] Dostępna pojemność dysku jest zróżnicowana: (MB = 1 milion bajtów; GB = 1 miliard bajtów)

[5] Technologia Acer BYOC jest obsługiwana przez systemy Windows 7 i Windows 8 Desktop, Windows RT, Android 2.3 lub nowsze oraz przez iOS 5.1 lub nowszy. Aby ustawić swoją osobistą usługę Acer BYOC, potrzebny jest co najmniej jeden kmputer PC i jedno urządzenie mobilne z zainstalowanymi aplikacjami Acer BYOC, a jeden komputer należy wyznaczyć jako osobisty dysk chmury.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *