Menu Zamknij

Pracownicy KLIMA-THERM doceniają bezpieczeństwo usług dostępnych w smartfonach Lumia

Microsoft Mobile Devices and Services wyposażył pracowników firmy KLIMA-THERM w smartfony Lumia. Decyzja o wyborze tych urządzeń wiązała się z potrzebą zapewnienia bezpiecznego, mobilnego dostępu do poczty elektronicznej i aplikacji, które są zainstalowane na serwerach firmy oraz Intranetu. Z nowych urządzeń korzysta około 130 pracowników, którzy otrzymali smartfony Lumia 635, Lumia 625 i Lumia 925. Dwa ostatnie modele zostały zaktualizowane do WP 8.1 w ramach standardowej procedury zapewniającej aktualizację systemu.

1Dostęp do zasobów wewnętrznych

Dla firmy KLIMA-THERM bardzo ważne jest, aby jej pracownicy mieli stały dostęp do aplikacji zainstalowanych na serwerach i udostępnianej przy ich pomocy zawartości. Na smartfonach mogą mieć także dostęp do wewnętrznego portalu KLIMA-THERM. Możliwość zalogowania się z poziomu przeglądarki internetowej eliminuje konieczność instalowania aplikacji na każdym urządzeniu oddzielnie.

Jak podkreślają przedstawiciele KLIMA-THERM, najważniejsza jest dla nich możliwość połączenia posiadanych telefonów z infrastrukturą serwerową opartą na oprogramowaniu firmy Microsoft. Przeprowadzone jeszcze przed wdrożeniem nowych rozwiązań testy, wykazały pełną kompatybilność, dzięki czemu łatwiejsza była adaptacja tych telefonów do posiadanego przez KLIMA-THERM środowiska. System operacyjny Windows Phone wygrał z konkurencyjnymi nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale także oferowane bezpieczeństwo i możliwość sprawowania pełnej kontroli nad posiadanymi przez użytkowników telefonami.

Praca na smartfonach Lumia

„Decydując się na telefony Nokia Lumia wiedzieliśmy, że wybieramy lidera rynku, który oferuje dopracowane rozwiązania. System Windows Phone jest przemyślany, bezpieczny oraz łatwy we wdrożeniu i obsłudze” – tłumaczy Krzysztof Lemmle, kierownik ds. floty i administracji, KLIMA-THERM.

KLIMA-THERM wskazuje na liczne korzyści związane z przejściem na rozwiązania Lumia. Do kluczowych należą:

  • unifikacja platformy telefonów komórkowych, uproszczenie i obniżenie kosztów zarządzania całym środowiskiem.
  • Bezpieczny dostęp do danych znajdujących się na serwerze i w Intranecie.
  • Stały elektroniczny kontakt na linii centrala – przedstawiciele handlowi – klienci.

„Kompatybilność smartfonów Lumia z systemami obecnymi na serwerach i komputerach stacjonarnych to jedna z naszych najmocniejszych stron. System Windows Phone dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo i oddaje pełną kontrolę nad urządzeniami administratorom. Bardzo ważne jest dla nas, że możemy przekazać w ręce takich firm jak KLIMA-THERM urządzenia spełniające te kryteria” – podsumowuje Robert Siewierski, Microsoft Mobile Devices and Services Polska.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *