Menu Zamknij

Garmin® nüviCam™ – nawigacja, rejestrator samochodowy i asystent podróży w jednym urządzeniu    

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), prezentuje nüviCam – urządzenie nawigacyjne z wbudowaną kamerą i zaawansowanymi funkcjami, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Dzięki zintegrowanej kamerze, która stale rejestruje i automatycznie zapisuje dane, nüviCam pełni funkcję wiarygodnego, naocznego świadka, który dysponuje nagraniem uwzględniającym dane o czasie i miejscu zdarzenia[1].

nuviCam_1Urządzenie nüviCam to jedna z najbardziej wszechstronnych nawigacji dostępnych na rynku, wyposażona w funkcje premium dostępne do tej pory jedynie w luksusowych samochodach. Przykładowo, funkcja Ostrzegania przed kolizją[2] poinformuje o zbytnim zbliżeniu się do samochodu jadącego przed nami, a dzięki funkcji Ostrzegania o opuszczeniu pasa² nawigacja powiadomi nas, gdy samochód zacznie zjeżdżać na pobocze lub przeciwległy pas. Z kolei technologia Garmin Real Vision™ nie pozwoli przegapić żadnego adresu przełączając urządzenie w tryb kamery i wskazując kierunek animowaną strzałką, kiedy zbliżamy się do celu podróży.

Urządzenie nüviCam zostało wyposażone w 6 calowy szklany ekran pojemnościowy i wbudowaną z tyłu kamerę samochodową nagrywającą obraz w jakości HD. Kiedy urządzenie jest włączone, kamera bezustannie rejestruje i zapisuje dane na dołączonej karcie microSD. Jeśli dojdzie do wypadku lub kolizji na drodze, poza nagraniem z miejsca zdarzenia, dysponujemy również danymi GPS, a więc dokładną lokalizacją i godziną zdarzenia. Zarejestrowany film można w prosty sposób odtworzyć za pomocą nüviCam lub na komputerze, używając odtwarzacza garmin.com/dashcamplayer.

Dodatkowo, funkcja Snapshot umożliwia wykonywanie zdjęć wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu. Urządzenie nüviCam posiada wygodny, magnetyczny uchwyt, który pozwala w prosty sposób zamontować je w samochodzie lub wypiąć.

Bezpieczną jazdę zapewniają takie funkcje jak Nawigacja aktywowana głosem, dzięki czemu kierowca może sterować urządzeniem bez odrywania rąk od kierownicy, oraz technologia Bluetooth, która umożliwia korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego (wymagany smartfon obsługujący technologię Bluetooth).     

Bezpłatna aplikacja Smartphone Link umożliwia połączenie nüviCam z kompatybilnym iPhone’m® lub smartfonem z systemem Android™ i korzystanie z usług online[3], takich jak kolejna generacja Garmin LIVE Traffic czy informacje o fotoradarach bezpośrednio na ekranie nawigacji. Urządzenie nüviCam jest również kompatybilne z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC™ 30 (do nabycia osobno), która umożliwia kontrolowanie sytuacji z tyłu pojazdu.

Aby mieć pewność, że kierowca nie przeoczy żadnego skrętu, nüviCam oferuje funkcję Aktywnego asystenta pasa ruchu, który z pomocą głosowych i wizualnych wskazówek poprowadzi pewnie przez najbardziej skomplikowane skrzyżowania. Funkcja Przed Tobą ułatwia wyszukiwanie interesujących obiektów wzdłuż trasy, którą się poruszamy, takich jak restauracje, stacje benzynowe, parkingi itp. Dzięki technologii Garmin Real Directions™ urządzenie wykorzystuje do wskazywania drogi rozpoznawalne punkty orientacyjne,  budynki, sygnalizację świetlną. Dodatkowo nüviCam informuje o limitach prędkości, ostrzega o strefach wokół szkół, wyposażony jest również w funkcje Photo Real Junction View, Bird’s Eye Junction View. Fabrycznie zainstalowane dane z serwisu Foursquare® zapewniają miliony dodatkowych wyników podczas wyszukiwania sklepów, restauracji i wielu innych lokalizacji.

Urządzenie nüviCam jest wyposażone w szczegółowe mapy Europy i usługę bezpłatnej, bezterminowej aktualizacji map[4], aby zapewnić dostęp do najnowszych informacji o drogach, punktach szczególnych i wielu innych. Informacje o korkach i sytuacji na drodze zapewniają najnowsze rozwiązania Garmin – usługa Garmin Digital Traffic za pośrednictwem DAB i Garmin Live Traffic poprzez aplikację SmartphoneLink[5].

nuvicam_4Wraz z nüvicam, Garmin prezentuje również następną generację usług LIVE Traffic dostarczanych za pośrednictwem aplikacji SmartphoneLink przy użyciu technologii TPEG[6] i najnowszych metod wykraczających poza ograniczenia systemu TMC. Nowa generacja technologii Garmin z udoskonalonym zasięgiem, uwzględnia również dane dotyczące mniejszych dróg umożliwiając bardziej precyzyjne wyznaczanie trasy czy planowanie objazdów, aby oszczędzić czas i paliwo. Garmin Traffic to usługa, która pozwala gromadzić i wykorzystywać ponad 70 mld danych od kierowców i światowych oraz regionalnych partnerów w ponad 40 krajach na całym świecie. Z informacjami otrzymywanymi z dokładnością do 10m, aktualizowanymi co minutę, kierowcy mają możliwość szybszego podejmowania decyzji na drodze i precyzyjnego planowania trasy. Usługa dostępna będzie w maju 2015 w ramach aktualizacji oprogramowania dla serii nüvi 2xx9 i dla nüviCam za pośrednictwem aplikacji SmartphoneLink dla smartfonów z systemem Android i iOS.

Planowany termin wprowadzenia do sprzedaży urządzenia Garmin nüviCam to maj 2015. Więcej informacji znaleźć można na stronie http://explore.garmin.com/pl-PL/nuvi/

Już ponad 25 lat Garmin projektuje i dostarcza innowacyjne rozwiązania nawigacyjne, urządzenia mobilne i aplikacje z myślą o wszystkich, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Urządzenia Garmin produkowane są w pięciu głównych segmentach: automotive, aviation, fitness, marine i outdoor. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.garmin.pl oraz profilu facebook.com/Garmin Polska.

————————————————————————————————————————

[1] Uwaga: w niektórych krajach nagrywanie i upublicznianie nagrań i zdjęć wykonanych przy użyciu urządzenia nüviCam może zostać uznane za naruszenie prawa do prywatności. Na użytkowniku spoczywa odpowiedzialność wynikająca z nieznajomości prawa obowiązującego na danym obszarze.

[2]  Pewne warunki mogą zakłócić działanie funkcji Ostrzegania. Szczegóły na stronie www.Garmin.com/warnings.

[3] Użytkownik zostanie obciążony opłatami z tytułu pakietu transferu danych, jeśli takie będą miały zastosowanie. W celu uzyskania informacji dotyczących pakietu usług i opłat za roaming należy skontaktować się z operatorem. Może być wymagana subskrypcja.

4 Bezterminowa subskrypcja map upoważnia do otrzymania aktualizacji map, gdy takie aktualizacje zostaną udostępnione przez firmę Garmin, przez cały okres eksploatacji 1 zgodnego produktu Garmin albo dopóki firma Garmin będzie odbierała dane map od dostawców zewnętrznych, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. Znaczenie określenia “okres eksploatacji” produktu oraz inne ważne warunki ogólne znajdują się na stronie Garmin.com/LM

[5] Garmin albo dopóki firma Garmin będzie odbierała dane o ruchu drogowym od strony trzeciej, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. “Okres eksploatacji” odbiornika komunikatów drogowych oznacza okres, podczas którego odbiornik: (a) ma możliwości techniczne wymagane do korzystania z usługi informacji o ruchu drogowym; oraz (b) działa w sposób przewidziany przez producenta bez konieczności przeprowadzenia poważniejszych napraw. Informacje o ruchu drogowym nie są dostępne na wszystkich obszarach.

[6] TPEG to nowej generacji protokół przesyłania komunikatów drogowych, wyznaczający nowy standard i charakteryzujący się najwyższymi parametrami w zakresie transferu zaawansowanych informacji o natężeniu ruchu na świecie.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *