Menu Zamknij

Znany producent antywirusów znów rekrutuje  

Firma ESET, producent jednych z najpopularniejszych rozwiązań antywirusowych na świecie, błyskawicznie rośnie. W ciągu ostatnich 5 lat firma podwoiła zatrudnienie w centrali i swoich oddziałach zlokalizowanych w kilkunastu krajach świata. Obecnie ESET zatrudnia 1000 ekspertów, w tym 50 w krakowskim biurze Research and Development.

Polski oddział firmy ESET został otwarty w Krakowie w lipcu 2008 roku jako druga, po głównej siedzibie w Bratysławie, placówka badawczo-rozwojowa. Główny cel polskiego oddziału pokrywa się z misją firmy ESET, jaką jest zapewnienie użytkownikom komputerów skutecznej ochrony przed niebezpieczeństwami. W krakowskim oddziale analitycy i programiści pracują nad udoskonalaniem produktów a także zwiększaniem jakości usług oraz świadomości użytkowników w temacie zagrożeń komputerowych. Wiele funkcjonalności stworzonych przez pracowników krakowskiego laboratorium m.in. blokada programów typu exploit, zaawansowany skaner pamięci czy HIPS, zostało wprowadzonych do produktów ESET, zarówno tych skierowanych do użytkowników domowych, jak i firm.

Polski oddział ESET nieustannie rekrutuje programistów oraz analityków do laboratorium badawczego w Krakowie. Rekrutacja prowadzona jest za pomocą strony www.joineset.com, na której znajdują się dwa zadania rekrutacyjne. Pierwsze z nich polega na napisaniu klienta gry online, dzięki któremu pojazdy uczestnika wygrają starcie z robotami przeciwnika. Ci, którzy przy programowaniu posłużą się jednym z języków stosowanych przez firmę ESET i przygotują najlepsze strategie rozgrywki, mają szansę dołączyć do grona pracowników wspomnianego producenta. Drugie zadanie polega na analizie kodu danego programu – tu konieczna jest znajomość tzw. inżynierii wstecznej. Jak podkreśla ESET w tym zadaniu niekoniecznie liczy się finalne rozwiązanie – kluczowy jest tok myślenia aplikującego oraz wykazanie się zrozumieniem problemu. O pracę w ESET mogą ubiegać się zarówno studenci, jak i doświadczeni specjaliści.

Założona w 1992 roku firma ESET jest globalnym dostawcą oprogramowania zabezpieczającego komputery firm i użytkowników indywidualnych. W tym samym roku założyciele firmy ESET Miroslav Trnka, Piotr Pasko i Rudolf Gruby zatrudnili pierwszego pracownika – Miriam Hirnerová, która nadal pracuje w ESET. Sztandarowymi produktem spółki jest wielokrotnie nagradzany program antywirusowy oraz antyspyware ESET NOD32 Antivirus. Dynamika rozwoju ESET znalazła uznanie firmy doradczej Deloitte, która od wielu lat klasyfikuje spółkę ESET w gronie pięciuset najszybciej rozwijających się firm technologicznych (Deloitee’s Technology Fast 500).

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *