Menu Zamknij

Funkcja „Zwolnij” w AutoMapie ochroni Ciebie i Twoje prawo jazdy!

Od dziś obowiązują nowe, znacznie bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Dzięki AutoMapie unikniesz mandatu i przykrych niespodzianek!


automapa18 maja weszły w życie nowe, restrykcyjne przepisy dotyczące m.in ograniczeń prędkości na drodze. Kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, straci prawo jazdy na trzy miesiące. Jeśli zostanie złapany za kółkiem bez dokumentu – prawo jazdy będzie odebrane na pół roku. Przy następnym takim wykroczeniu kierowca będzie musiał w normalnym trybie zdawać egzamin teoretyczny i praktyczny.

Znacznie wzrastają też kary finansowe za przekroczenia prędkości a ich wysokość będzie uzależniona od średnich zarobków w Polsce za poprzedni rok i jest podwojona, jeśli przekroczymy prędkość w terenie zabudowanym. Dla przykładu, za przekroczenie szybkości o 41-50 km/h w terenie niezabudowanym, otrzymamy mandat w wysokości 532 zł a w terenie zabudowanym oznaczać będzie mandat w wysokości 1064 zł.

AutoMapa posiada największą w Polsce bazę aktualnych ograniczeń prędkości. Wyraźna ikona na ekranie nawigacji na bieżąco informuje, z jaką dopuszczalną prędkością kierowca może się poruszać.
Aby uchronić się przed dotkliwymi karami i utratą prawa jazdy producenci AutoMapy zalecają włączenie funkcji „Zwolnij”, która dodatkowo ostrzeże kierowców o tym, że przekraczają dopuszczalną prędkość.

– „Statystyki są bezlitosne: mimo spadku liczby wypadków Polska nadal znajduje się wśród państw z największą liczbą wypadków w
UE. Bezpieczeństwo na drogach to sprawa absolutnie kluczowa. Dlatego rekomendujemy naszym użytkownikom włączenie funkcji „Zwolnij”, która dodatkowo ostrzeże o możliwych konsekwencjach wynikających z przekroczenia prędkości” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy.

Aby aktywować funkcję „Zwolnij” należy wejść w menu Ustawienia/Dźwięki/ Po przekroczeniu i wybrać dopuszczalne przekroczenie
prędkości, o którym ma informować AutoMapa oraz częstotliwość powtarzania komunikatu dźwiękowego.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *