Menu Zamknij

Orange Warsaw Festival 2015 – wszystko znajdziesz w smartfonie

Uczestnicy Orange Warsaw Festival 2015 nie muszą się martwić jak kupić bilet, jak dojechać na festiwal, nie muszą pamiętać gdzie i o której gra ulubiony artysta, jaka będzie pogoda podczas koncertu, ani gdzie są koledzy, a wrzucenie zdjęć na facebooka czy instagram nie będzie już problemem. To wszystko załatwi Aplikacja OWF 2015. Nową odsłonę tego multimedialnego przewodnika festiwalowego zaprezentowano 15 maja podczas debaty Miasteczka Myśli „Nowe dźwięki, nowe trendy, nowe możliwości”, poświęconej przenikaniu się muzyki i technologii.

orange-warsaw-festival-logoZmieniona została szata graficzna a do funkcjonalności znanych z poprzednich lat dojdzie wiele nowych. Wszystkie one będą dostępne na tydzień przed festiwalem.

Dzięki zintegrowaniu z facebookiem i instagramem zdjęcia udostępniane przez aplikację w tych serwisach dostaną automatycznie tagi #OrangeWarsawFesival2015 lub #Orange#Warsaw#Festival#2015. Dodatkowo funkcjonalność aparatu w smartfonie zostanie rozbudowana o kolorowe i animowane ramki, w których będzie możliwość wklejenia twarzy w animacje lub film. Będzie też możliwość wklejenia dodatkowych elementów graficznych takich jak: dymki na tekst, grafiki, ikonki. Zdjęcia będzie można połączyć ze sobą w kolarz.

Pogoda nie sprawi uczestnikom festiwalu przykrej niespodzianki. Aplikacja umożliwi sprawdzanie na bieżąco prognoz serwisu Pogodynka.net dla poszczególnych pór dnia: rano, południe, wieczór, noc, poda informacje o opadach, temperaturze i zachmurzeniu.

Ważna nowością jest możliwość zaplanowania dojazdu komunikacją miejską „DO” oraz „Z” festiwalu z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu jakdojade.pl. Użytkownik aplikacji będzie mógł zobaczyć trasę dojazdu, czas dojazdu i sugerowane środki komunikacji miejskiej. Będzie mógł wybrać różne warianty tras.

Melomani docenią funkcjonalność pozwalającą na ocenianie artystów występujących na festiwalu oraz utworów przez nich wykonywanych. Poprzez kliknięcie na odpowiednią ikonkę dokonana zostanie ocena lubię/nie lubię. Głosy oddane przez użytkowników będą anonimowo zliczane i na tej podstawie prezentowany będzie ranking utworów i artystów. Po oddaniu głosu na artystę, użytkownik (w przypadku wybrania „lubię”) zostanie dodany do fanklubu artysty a jego głos zostanie doliczony do rankingu.

Stworzona zostanie także „Playlista OWF 2015”. Bezpośrednio z aplikacji użytkownik będzie mógł przejść do serwisu „Muzyka Tu i Tam” i posłuchać utworów artystów z Orange Warsaw Festival 2015

Aplikacja jest dostępna dla użytkowników smartfonów działających w oparciu o jeden z trzech najpopularniejszych systemów operacyjnych: Android, iOS (iPhone) oraz Windows Phone.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 49 wykonawców. Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Metronomy, FKA twigs, Nosowska, Big Sean, Paloma Faith, Crystal Fighters, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Afromental, Mela Koteluk, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Łąki Łan, Gooral, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Benjamin Clementine, Bokka, Kari, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, We Darw A, Baasch, Lari Lu, K Bleax oraz Zagi.

Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu, cyklicznych imprez w Polsce. Co roku jest to wielkie święto muzyczne, pełne nowych brzmień, muzycznych odkryć i artystów na światowym poziomie. Dzięki Orange polscy fani mogli zobaczyć na żywo takie gwiazdy jak Beyoncé, Linkin Park, The Prodigy, The Offspring, Moby, Jamiroquai, Ms. Cypress Hill, Nelly Furtado, Skunk Anansie, Basement Jaxx i Fatboy Slim.

Od 2008 r. w 7 edycjach OWF wzięło udział ponad 400 tys. widzów i blisko 90 artystów. Orange dba o to, by koncerty były dostępne dla wszystkich, również dla osób z niepełnosprawnościami.

Serwis „Muzyka Tu i Tam” oferuje ponad 20 milionów nagrań, użytkownicy co miesiąc odsłuchują setek tysięcy utworów muzycznych. Wyjątkowe korzyści dla użytkowników Orange to darmowa transmisja danych w trakcie odsłuchiwania / pobierania muzyki przez aplikację w sieci Orange na terenie Polski.

Miasteczko Myśli to cykl debat organizowanych przez Orange Polska – miejsce otwartej dyskusji na ważne tematy, nie tylko dla rynku telekomunikacyjnego. Do wymiany poglądów zapraszani są menadżerowie innowacyjnych firm, przedstawiciele wyższych uczelni oraz ważnych dla rynku instytucji, wpływowi liderzy opinii. Debata „Nowe dźwięki, nowe trendy, nowe możliwości” byłą już szóstą z kolei. Eksperci dyskutowali o tym, do czego prowadzi bliska współpraca muzyki i technologii, jak aplikacje i nowe rozwiązania zmieniają biznes muzyczny oraz o przyszłości styku technologii, muzyki i branż kreatywnych.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *