Menu Zamknij

Samsung SUHD – telewizory zaprojektowane z myślą o perfekcji

Od nowoczesnego sprzętu RTV wymagamy doskonałego obrazu – zachwycającej rozdzielczości, ogromnej ilości detali i przede wszystkim żywych, wiarygodnie odwzorowanych kolorów. Nowoczesne telewizory Samsung SUHD są gotowe zagwarantować najlepszą jakość obrazu oraz niezwykle szeroką gamę naturalnych kolorów, dzięki zastosowaniu zarówno wysokiej klasy komponentów, jak i najbardziej zaawansowanych technologii optymalizacji obrazu.

js9000_zc_006_dynamic1_black_small (2)W zakrzywionych telewizorach Samsung SUHD zostały zastosowane najlepsze podzespoły, mające zagwarantować doskonałą jakość. Użyto paneli o nowej konstrukcji z całkowicie nową warstwą nanokryształów.  Dzięki temu, mogą się one pochwalić niezwykłymi osiągami pod względem kolorów, jasności, kontrastu czy detali obrazu. W strukturze panelu użyto nowego źródła światła – niebieskich diod LED, które gwarantują doskonałą wydajność świetlną, a także charakteryzują się dłuższą żywotnością w porównaniu do konwencjonalnych metod podświetlenia ekranu. Diody transmitują światło przez innowacyjną nanokrystaliczną warstwę, która umożliwia doskonałe odwzorowanie barw. Zastosowanie nanokrystalicznej warstwy w odbiornikach Samsung SUHD, takich jak model JS9500 skutkuje spektakularnymi wynikami. Telewizory pokrywają aż 94% palety standardu DCI. Oznacza to o 1,2 razy szerszą paletę barw niż w przypadku standardowych telewizorów UHD. Zastosowanie 10-bitowego panelu pozwala także na uzyskanie 64 razy dokładniejszego odwzorowania kolorów. Mówiąc wprost – oznacza to, że na telewizorach Samsung SUHD ujrzymy zachwycające, naturalne i przede wszystkim wiarygodnie odwzorowane kolory.

Niezwykła rozdzielczość, wierność odwzorowania barwnego, szeroki zakres tonalny, wysoka jasność i głębokie czernie powodują, że oglądanie filmów na jego ekranie jest czystą przyjemnością – mówi Paweł Edelman, światowej sławy operator. Mam pewność, że telewizor Samsunga odwzorowuje wszystkie subtelności wycyzelowanego w laboratorium obrazu, trzeba mu tylko dostarczyć odpowiedniej jakości sygnał.

Filmy na Samsung SUHD TV będą wyglądały znakomicie. To zasługa nie tylko wyżej wspomnianych zmian konstrukcyjnych wpływających na paletę barw, ale także technologii wspierających jakość obrazu. Wśród należy wspomnieć o  Peak Illuminator, która w zależności od modelu telewizora może  występować w wersji Pro oraz Ultimate. Jest to rozwiązanie, które gwarantuje idealne podświetlenie każdego obrazu, co jest niezwykle istotne w czasie ciemnych scen.   Peak Illuminator analizuje jasność każdej wyświetlanej sceny i odpowiednio dozuje podświetlenie w poszczególnych obszarach ekranu. Wpływa to na widoczne poszerzenie kontrastu wyświetlanego obrazu, a także zapewnia realistyczną jasność poprzez zwiększenie mocy wybranych diod LED. Energia jest oszczędzana w ciemnych obszarach sceny i przekazana do miejsc, które potrzebują zwiększonej jasności, np. takich ukazujących gwieździste niebo. W tego typu scenach znakomicie widoczne są również efekty działania technologii Precision Black. Jej algorytm gwarantuje prawdziwą, głęboką czerń i niesamowity kontrast dzięki wygaszaniu stref podświetlania ekranu.

9000_lifestyle_04_smallTelewizory z najnowszej serii SUHD są w stanie znacząco poprawić wyświetlany obraz, dzięki zastosowanej technologii UHD Dimming. Jej działanie jest w założeniu niezwykle proste, ale jednocześnie wyjątkowo efektywne, co gwarantuje spektakularne rezultaty. W pierwszej kolejności algorytm UHD Dimming dzieli wyświetlany obraz na aż 1152 bloki, które są oddzielnie analizowane. Następnie zostaje dokonana 3-etapowa poprawa obrazu: ulepszony zostaje kontrast, zapewniając głębszą czerń, poprawione zostają kolory, które stają się jeszcze żywsze, a w końcowym etapie szczegółowość obrazu zostaje udoskonalona, dzięki nadaniu obrazowi perfekcyjnej ostrości. Jej działanie na telewizorze Samsung JS9500 pozwala na uzyskanie lepszego kontrastu w porównaniu do standardowych odbiorników Ultra High Definition.

Nowe telewizory SUHD są doskonałym przykładem połączenia piękna i funkcjonalności, wykorzystującym formę opartą na krzywiźnie. Wklęsły ekran oferuje wrażenia wizualne, których płaskie telewizory nie są w stanie zapewnić. Ekran o zakrzywionej płaszczyźnie w telewizorach Samsung SUHD i UHD umożliwia uzyskanie większej głębi obrazu i szerszego kąta widzenia dzięki skróceniu odległości między oglądającym a rogami ekranu. W ten sposób obraz skutecznie skupia uwagę i sprawia, że widz ma wrażenie, iż znajduje się w środku wydarzeń.

Jak widać, telewizory Samsung SUHD są gotowe zarówno od strony technologicznej zapewnić niezwykłą jakość i to, na czym użytkownikom zależy najbardziej: szczegółowy, krystalicznie czysty obraz o naturalnych i żywych barwach. Ich budowa i zastosowane najnowocześniejsze technologie gwarantują, że przez lata sprawdzą się w każdym salonie zachwycając każdego użytkownika.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *