Menu Zamknij

Ruckus Wireless prezentuje zunifikowaną platformę SmartZone stworzoną dla bezprzewodowych sieci przyszłości

Firma Ruckus Wireless, Inc. (NYSE: RKUS) zapowiedziała wprowadzenie platformy software’owej SmartZone™, rozwiązania klasy korporacyjnej zaprojektowanego dla dostawców usług internetowych na całym świecie, teraz także dla wymagających klientów korporacyjnych. To przyszłościowe rozwiązanie napędzające produkty i technologie Ruckus odpowiada na wyzwania, którym sprostać muszą przedsiębiorstwa i dostawcy usług, chcący zapewnić wysoko wydajne, niezawodne WiFi przy wciąż rosnących wymogach dotyczących wydajności i jakości usługi.

ruckPlatforma Ruckus SmartZone to zunifikowana architektura software’owa oferująca maksymalną elastyczność przy budowie sieci WiF, w tym skalowalność do 300 tys. urządzeń, zarówno w modelu single-, jak i multi-tenancy oraz możliwość rozwoju sieci w miarę wzrostu biznesu.

Nowe oprogramowanie SmartZone obsługuje wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne punkty dostępowe Ruckus ZoneFlex™, zarządzanie przez fizyczne i wirtualne kontrolery, w tym:

 • Nowość Kontroler WLAN Ruckus SmartZone 100 wireless LAN (WLAN) – najbardziej przystępny cenowo, skalowalny, elastyczny i wydajny kontroler w swojej klasie. Ruckus SmartZone 100 łączy w sobie moc, prostotę i niesamowitą skalowalność dzięki unikatowej technologii klasteringu. Kontroler może obsługiwać do 25000 klientów jednocześnie, z przepustowością do 10 Gbps, przy wykorzystaniu 1024 punktów dostępowych ZoneFlex (w klastrze: do 3000 punktów dostępowych i 60000 klientów). Nowy kontroler integruje się z dotychczasową infrastrukturą sieciową a jego konfiguracja przebiega z pomocą wygodnego, webowego kreatora point-and-click. Punkty dostępowe ZoneFlex są wykrywane i konfigurowane automatycznie.
 • Wirtualny kontroler WLAN Ruckus virtual SmartZone (vSZ) – zaprojektowany dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw i dostawców usług. Zapewnia maksymalną skalowalność i elastyczność z wykorzystaniem technologii NFV (Network Functions Virtualization). Klaster cSZ może obsługiwać do 30000 punktów dostępowych i 300000 klientów.
 • Ruckus SmartZone virtual Data Plane (vSZ-D) to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw i dostawców usług, którzy muszą centralnie tunelować część danych klientów końcowych. Rozwiązanie vSZ-D zapewnia elastyczne i wydajne kosztowo tunelowanie danych, korzystające z rozwiązań NFV. Zarządzanie vSZ-D może odbywać się z pomocą vSZ przy zapewnieniu niezależnego skalowania w warstwach sterujących (control planes) i transportowych (data planes
 • Ruckus SmartCell™ Gateway (SCG) 200 – Najbardziej skalowalny kontroler WLAN na rynku, zapewniający obsługę do 10000 punktów dostępowych i 100000 klientów (z przepustowością 20 Gbps) na instancję w architekturze klastrowej. Ruckus SCG 200 to jedyna platforma integrująca również funkcje bramy 3GPP, umożliwiając operatorom MNO i MSP łatwe włączenie sieci Ruckus Smart WiFi do istniejących usług, w tym usług uwierzytelniania czy naliczania opłat. Ruckus SCG 200 posiada funkcje zarówno kontrolera, jak i bramy WLAN.

SmartZone oznacza Smart WiFi teraz i w przyszłości

Platforma SmartZone zapewnia wydajność klasy operatorskiej, elastyczność oraz WiFi, które może być skalowane w miarę rozwoju przedsiębiorstwa lub dostawcy usług. Mogą oni wybierać między wieloma wirtualnymi i fizycznymi produktami, ze wsparciem dla tunelowania danych oraz LBO (Local BreakOut) dla maksymalnej elastyczności.

Najważniejsze cechy platformy Ruckus SmartZone:

 • Elastyczność – efektywność kosztowa, ogromna skalowalność, klastering active-active, zwiększona „długość życia” punktów dostępowych;
 • Innowacyjność – Zero-IT nowej generacji z Hotspot 2.0, funkcjonalność logowania przez Google i Facebook, technologia Ruckus ChannelFly™ z adaptacyjnym wyborem kanałów;
 • Łatwość zarządzania – w trybie multi-tenant i multi-site, zarządzanie całym klastrem z poziomu jednego panelu. Wbudowane raportowanie z 30 dni z retencją danych, transfer licencji w całej rodzinie SmartZone, restful/JSON API.
 • Dostęp dla klientów w oparciu o pojemność – funkcja stworzona, by wybór między WiFi a siecią komórkową oparty był o jak najlepszą przepustowość, także gdy punkt dostępowy jest obciążony.
 • Funkcja bramy WiFi dostawcy usług – integracja z pakietami mobilnymi, przy wykorzystaniu standardów SaMOG per 3GPP Release 11, dla zaufanego dostępu do WLAN. Dodatkowo wsparcie dla zarządzania subskrybentami i inne wartości dodane, takie jak breakout ruchu bezpośrednio do Internetu i technologia Hotspot 2.0 Release 2, dzięki której korzystanie z publicznego WiFi może być tak bezpieczne i łatwe jak z sieci 3G, 4G i LTE.

„Dostawcy usług internetowych i przedsiębiorstwa oferujące WiFi są pod coraz większym naciskiem spowodowanym zwiększającą się liczbą urządzeń mobilnych i stale rosnącymi wymaganiami dostępności biznesowych aplikacji o kluczowym znaczeniu” – powiedział Greg Beach, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Ruckus Wireless.  „W miarę jak aplikacje ewoluują i liczba podłączonych urządzeń się zwiększa, muszą oni inwestować w wysoką wydajność i dostępność sieci tak, aby sprostać tym wyzwaniom dziś oraz w przyszłości. Dzięki platformie Ruckus Ruckus SmartZone zapewniamy im rozwiązanie, które jest efektywne kosztowo, łatwe w użyciu i zarządzaniu”.

Ceny i dostępność

Cała rodzina produktów SmartZone dostępna jest u autoryzowanych partnerów programu Ruckus BiG DOGs partners. vSZ-D trafi do sprzedaży w przyszłym kwartale. Ceny kontrolera SmartZone 100 zaczynają się od (sugerowana cena producenta – MSPR) 4995 dolarów, plus 100 dolarów za licencję na każdy punkt dostępowy. Ruckus virtual SmartZone (vSZ) kosztować będzie 995 dolarów za instancję, plus 100 dolarów za licencje na każdy punkt dostępowy.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *