Menu Zamknij

Stacja Beyaz TV jako pierwsza w Turcji wdraża informatyczny system produkcyjny Sony Sonaps

Beyaz TV będzie pierwszą turecką stacją telewizyjną korzystającą z sieciowego systemu produkcyjnego Sony Sonaps, używanego już przez wielu nadawców z całego świata

Sony_HSC-100_1Firma Sony, będąca liderem w dziedzinie konwencjonalnych rozwiązań dla stacji telewizyjnych, wykorzystuje swój kapitał wiedzy i doświadczenia w nowo wdrażanych rozwiązaniach informatycznych. Opracowany przez nią system produkcji sieciowej Sonaps wpisuje się w potrzeby stacji telewizyjnych, które chcą z jednej strony zachować dotychczasową organizację pracy, a z drugiej wprowadzić standard HD i uzyskać zaawansowany technologicznie produkt, ponosząc rozsądne koszty początkowe. Beyaz TV jest pierwszym w Turcji użytkownikiem systemu Sonaps, z którego korzysta już wiele stacji telewizyjnych z całego świata.

Sonaps to kompleksowe, oparte na technologii sieciowej rozwiązanie obejmujące różnorodne aspekty produkcji materiału wideo: planowanie, przesyłanie, porządkowanie i przygotowanie do emisji. System Sonaps pozwala stworzyć optymalne środowisko produkcji. Dzięki zaawansowanym funkcjom przetwarzania danych, możliwościom szybkiego i twórczego zarządzania treściami oraz otwartemu interfejsowi gwarantuje stacjom telewizyjnym niezawodność i szybkość przy produkcji wiadomości.

W ramach wdrożenia standardu HD Beyaz TV inwestuje w szereg technologii do produkcji wiadomości i programów telewizyjnych. Będą one wykorzystywane od września, po wprowadzeniu nowej ramówki. Stacja zawsze preferowała produkty Sony, a teraz ponownie wybrała je do nowo powstającego systemu produkcyjnego HD. Wcześniej telewizja Beyaz TV korzystała między innymi z systemu Sony HD Exchange, a jakość wsparcia zapewnianego jego użytkownikom była jednym z najważniejszych argumentów za przedłużeniem współpracy. Firma Sony jest niezawodnym, strategicznym partnerem w dziedzinie systemów produkcji telewizyjnej. Obecnie Sony dostarcza Beyaz TV kamery HSC-100 i miksery wideo MVS-6530, które posłużą do wprowadzenia standardu HD w studiach i wozach transmisyjnych. Nowa infrastruktura będzie wykorzystywana do wszystkich produkcji HD w głównej siedzibie stacji w Ankarze. Instalację systemu Sonaps przeprowadzi autoryzowany partner Sony, firma Avkom.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *