Menu Zamknij

Sophos jako pierwszy wprowadza integrację Wi-Fi 802.11ac z Firewallem UTM  

Nowe urządzenia Sophos z serii SG i Access Pointzwiększają wydajność, pokrycie i bezpieczeństwo sieci Wi-Fi.

 • logo-headerSophos ogłosił dziś dostępność pierwszych i jedynych urządzeń na rynku UTM ze zintegrowanym Wi-Fi 802.11ac.
 • Nowe modele z serii SG 125w i SG 135W integrują dostęp bezprzewodowy z ochroną firewalla tak, aby umożliwić małym i średnim przedsiębiorstwom osiągniecie wydajności 802.11ac, włączając w to efektywniejsze zarządzanie hotspotem.
 • Sophos rozszerzył także zasięg punktu dostępu Wi-Fi poprzez dodanie czterech nowych wersji desktopów i zestawów do montażu na ścianie dla 802.11ac oraz wprowadzenie AP 100X – nowego modelu outdoorowego.

Zarówno zintegrowanymi bezprzewodowymi, jak i oddzielnymi punktami dostępowymi, można zarządzać bezpośrednio z urządzeń Sophos z serii SG.

Zgodnie z opinią IDC, standard 802.11ac zyskuje olbrzymią popularność na rynku WLAN, ze wskaźnikiem adaptacji znacznie wyższym niż w przypadku 802.11n.  Natomiast zgodnie z badaniem Sophos, przeprowadzonym na SpiceWorks na specjalistach IT, trend ten ma bardzo silne pokrycie w rzeczywistości, z ponad 1/3 respondentów korzystających już z urządzeń ze standardem 802.11ac lub planującą je wdrożyć w przeciągu kolejnych 12 miesięcy.

“Coraz więcej przedsiębiorstw dostosowuje się do standardu 802.11ac w celu zwiększenia możliwości swojego Wi-Fi i dotrzymania tempa rosnącym oczekiwaniom użytkowników, korzystających  z wielu urządzeń mobilnych i aplikacji – mówi Bryan Barney, senior vice president & general manager Network Security at Sophos. “Dzięki nowemu UTM menadżerowie sieci będą w stanie zapewnić lepsze doświadczenie z użytkowania Wi-FI i jednocześnie wyeliminować problemy związane z konfiguracją i bezpieczeństwem sieci”

“Wielu naszych klientów ma ograniczone zasoby IT, a integracja ochrony wireless z ochroną firewalla odciąża personel od konieczności zarządzania dodatkowym, nierzadko drogim rozwiązaniem bezprzewodowym – mówi Sam Heard, Prezes Data Integrity Services. “Przetestowaliśmy urządzenia SG w naszym własnym biurze i jesteśmy pod dużym wrażeniem – właśnie na takie rozwiązanie czekaliśmy”.

SG 125w/135w Firewalle desktopowe z Wi-Fi 802.11ac

Te desktopowe urządzenia firewall są obecnie dostępne z lub bez zintegrowania z sięcią bezprzewodową. Nowe zintegrowane bezprzewodowo modele SG Series są dostępne w 16 wersjach, w tym 4 z możliwościami Wi-Fi:

 • SG 105w and SG 115w with 802.11n z integracją bezprzewodową
 • SG 125w and SG 135w with 802.11ac z integracją bezprzewodową

Nowe punkty dostępu Wi-Fi Sophos

Podobnie, jak w przypadku poprzednich bezprzewodowych punktów dostępu Sophos, również nowe modele mogą być zarządzane bezpośrednio z urządzeń z serii SG.

Wszystkie punkty dostępu Sophos są zbudowane na chipsetach 802.11n i 802.11ac, z oryginalnie zaprojektowanymi antenami, dodatkowym CPU i źródłami pamięci. Nowy punkt dostępu 100 802.11ac oferuje trzykrotnie wyższą wydajność w porównaniu do swoich poprzedników pozostając jednocześnie w tej samej cenie.

Wśród nowych produktów są:

 • Seria AP 55 – 2 nowe modele desktopowe i mocowaniem sufitowym, 2×2 MIMO, 2 radia.
 • Seria AP 100 – 3 nowe modele klasy korporacyjnej 802.11acm 3×3 MIMO i 2 radiami
  • AP 100 desktopowe/ścienne.
  • AP 100X, z certyfikatem IP67, zewnętrzne.
  • AP 100C, w stylu wykrywaczy dymu na suficie.

“Nasi klienci szukają pewności, że ich środowisko jest zabezpieczone i łatwe w użyciu. Ponieważ nowe modele punkty dostępu Sophos mogą być zarządzane bezpośrednio z urządzeń z serii SG, wierzymy, że jest to kolejny krok w stronę w celu umożliwienia naszym użytkownikom integrację z ich systemem – potwierdza Todd O’Bert, President & CEO, Produktive Corporation.

Więcej informacji o urządzeniach Sophos z serii SG UTM/Firewall  z wbudowanym kontrolerem sieci bezprzewodowych i pełnym zakresie bezprzewodowych punktów dostępu można znaleźć tutaj.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *